Reisikindlustus perele reisiks Poola

Tere!
Sõidame perega (2 täiskasvanut ja 2 last) Poola 6 päevaks. Tahan teha reisikindlustuse, kus kõikidel on meditsiiniabikindlustus. Veel tahan teha ka pagasikindlustuse. Seoses sellega on küsimused: kas pagasikindlustuse (kui on röövimine või vargus nt autost)saab teha ainult ühele inimesele? Mis firma teenuseid soovitate sel juhul?

Sul euroopa ravikindlustus kaarte pole või? ja mis röövimisest sa jahud?
Ega sa Tallinnasse ei lähe ju? Kindlustusi teeb kindlustusfirma. Saada kõigile meil ja saadavad oma hinnapakkumise.

Kui sa tahad (miskipärast) teha erinevad kindlustused, siis vormista isikutele omaette poliisid, mitte ära pane kõiki ühe poliisi peale.
Sinu puhul vormista üks poliis neile, kellele soovid vaid meditsiiniabi kindlustust ja eraldi poliis sellele isikule, kellel on nii meditsiiniabi kui ka pagasikindlustus. Lihtne, igas kindlustuses saad seda teha.

Samas oled sa kindel, et see väga hea mõte on? Kindlustamisel võid saada mõned eurod võitu kuid kindlustusjuhtumi puhu maksab äkki see eelnev sendiveeretamine kurjalt kätte?

Minu teada pagasikindlustus ei kata seda, kui keegi auto tühjaks teeb. S.t ei kata nende esemete maksumust, millest sul reaalselt kahju on.

Nn euroopa ravikindlustus ei kata ju reaalses elus midagi? EL-s on lisatervisekindlustuse hind minu meelest üsna odav võrreldes muude reisikuludega.

Meie ei ole autoga reisides küll pagasikindlustust teinud, ei näe pointi sellel. Meditsiiniabi kindlustust läks eelmisel aastal vaja küll, lapsega oli vaja erakorralisse minna. Seal piisas euroopa ravikindlustuskaardi ja id-kaardi näitamisest - midagi ei pidanud kohapeal maksma. Kui koju olime jõudnud, hakkasid arved tulema nii erakorralises käidud visiidi eest kui ka kiirabi transpordi eest ja Haigekassa ei maksnud neist kumbagi kinni. Reisikindlustusena meditsiiniabi kindlustuse puhul oli vaja paberit, kus kirjas diagnoos, miks erakorralist abi vajasime ja kui selle paberi saime - hüvitati ka arvete summad meile. Seega juhuks kui kellelgi erakorraliselt reisil meditsiiniabi vaja läheb, siis kindlasti on vaja saada ka diagnoosiga paber!

Ise ergos teinud. Hind ok ja tervisekindlustuse summa(100000€) oli minuarust üks suuremaid mida kindlustused pakuvad. Pagasikindlustust ei pakutud autoreisile. Samas kui autol kasko siis hüvitab see varguse.

sellest on siin korduvalt juttu olnud, aga ikka ei saa aru, miks inimesed ei kasuta näiteks SEB pangakaartidega koos käivat kindlustust, kus saa kogu pere 4 liiget terveks aastaks alla 50 euri ära kindlustada.

norsu, see ei ole ju tavaline pangakaart, millest on juttu. Ja meie pere ei reisi nii tihti, et teha aastane kindlustus

näiteks sellepärast, et ei taha SEB pangaga mingit tegemist teha

jaanika, et nädala eest sama raha maksta on parem kui terve aasta eest?

norsu, sõltub sellest, millist kindlustust vajan ja kuhu reisin

no ma ei tea, ma rääkisin kindlustusest, mis 45 eur eest katab pere 4 liikme kogu maailmas. Kui keegi tahab nädala eest sama raha maksta, siis töesti ei saa seda keelata.

SEBi puhul on Kuldkaardi aastatasu eeldusel, et tegemist deebet- ja mitte krediitkaardiga lisaks 12 * 0,96 = 11,52 EUR. Nii et kokku ca 56 EUR aastas ning arvatavasti võib kaasneda ka nõue oma palk yle tuua.
Ei kavatse väita, et see on halb diil [eeldusel, et juba SEBi klient ollakse].

Samas saab ka odavamalt - kui tõesti ainult kord aastas Poolas käia 6 päevaks ja ainult meditsiiniabi vaja (st ilma reisitõrketa), siis näiteks konkureeriv pank nimega Swed pakub sellist kindlustust 4le inimesele kokku alates ca 22-25 eur.
[Parandatud postitus]

Korsten, ei ole mötet valeinfot levitada, hinnakirja järgi on tasu 0,96 kuus, vaatasin oma väljavöttelt, et mul on 0,64 ehk 7.7 eurot kaardi eest, mida niikuinii vajan, jutt on siis Visa deebet Goldist, millel on krediitkaardi omadused ja saab välismaa netipoodidest jne mugavalt osta.
PS ma ei haibi seda, vaid inimesed tihti ei tea sellisest vöimalusest.
Tavaliselt reisikindlustus tehakse alles enne reisi, see on aastaringselt ja kui ostad näiteks piletid 6 kuud ette ja miskit juhtub tervisega, saad ilusasti raha tagasi, ostes enne reisi kindlustuse oleksid rahast ilma. Kusjuures kehtib ka elukaaslase ja tema lapse kohta, ei pea abielus olema jne.

3,20 on Gold Krediitkaardi puhul aga seda sa ju ei pea võtma, kui ei taha. Gold-deebetkaardi hooldus on 0,96 ja mul Perepaketis hoopis 0,64. Palk laekub jah sinna panka.
Võtan iga aasta ka norsu poolt haibitet reisikindlustust ning seni olen rahul.
Samas möönan seda, et kõik ei taha või ei saa seda võimalust kasutada.

norsu, suur tänu Sinu arvamuse eest

Meil perekindlustus aastaks tehtud abikaasal aga tekkis selline teemaväline küsimus: kas 2-nädalane autoreis Poola-Austria-Saksamaa oleks mõtekas registreerida Välisministeeriumi lehel? Mainin, et meie pere reisib igal aastal ja pole veel kordagi registreerinud aga ..... kuidas enamus teeb? :)

Euroopas toimuva puhkusereisi jaoks pole registreerimisel minuarust erilist mõtet. Autoreis Saksamaale ei erine oluliselt autoreisist Saaremaale -- väheke rohkem on vaja vaid sõita.
Samas see registreerimine on tasuta ning ei tekita registreerijale mingeid kohustusi -- seega kui süda sedasi rahulikum on, siis registreerige. :-)

Pole ka kunagi registreerinud aga Schengenist välja minnes on asjal täitsa point olemas. Kõik sõltub siiski sihtkohast.

Euroopa sees reisides võiks soovitada registreerimist nt siis, kui tegemist erilaadse reisiga, nt mägimatk, jahitripp vms. Kuigi jah, tänapäeval on inimese otsimisel rohkem kasu Google asukohamäärangust kui VMi registreeringust.