trip-krainetrip-ukraine-dark
Reisikindlustus terveks aastaks

Sõbranna Triin plaanib pikemat reisi ja üks teema, millega kokku puutus oli reisikindlustus. Pani oma kogemused blogisse kirja, ehk leiab keegi sealt abi. Kokkuvõte oli suht lihtne - Eesti kindlustusfirmadega pole mõtet eriti asja ajada.

http://ksskss.blogspot.com/2007/10/reisikindlustamine-terveks-aastaks.html

Teller

Reisikindlustus Eesti kindlustusseltsidest on tõepoolest pikemat käsitlust vajav teema. Kui kellelgi on veel kogemusi välismaa reisikindlustuse kasutamisest, võiks lahkelt jagada.

Ise tegin Taani IHI tervisekindlustuse aastaks. Maksis 140 euri ja katab tervisega seoses kõik peale motospordi.

http://www.ihi.com/

Reisitõkke- ja pagasikindlustus tuleb siis iga kord eraldi küll teha…

Pole varem kindlustusteemadega kokku puutunud, seega võimalik, et loll küsimus: aga kas eelpool on kirjaviga või ongi viimase kahe aastaga kindlustushinnad igalpool nii tohutult tõusnud ? Hetkel küsib ihi web mult 301 päeva eest ilma mingite lisadeta 1034 EUR ! (140 euri on ka muidugi ootamatult odav) asjatundjate kommentaarid igati oodatud ...

Võta pakkumisi ka mujalt. Ise kasutasin viimati www.worldnomads.com teenuseid.

Worldnomads on iseenesest ihi edasimüüa või siis hipim allharu, niipalju kui ma nende webist aru saan. Ja selle võrra ka pisut kallim.

Ok, ei süvenenud ja tegin lühiajalise kindlustuse, hind oli megahea (Eesti kindlustustega võrdlusmomenti ei kannata).

146 euri on aastane premium poliisile, mis katab kokku kuni kuu aega reise ükskõik kuhu, aasta jooksul. Regulaarsele reisijale on see selgelt parim pakkumine, ehk hinna poolest saaks ka pisut odavamalt, aga tingimused on absoluutselt teisest klassist kohalike pakkujatega võrreldes.

Võtaks ka teema üles uuesti - annual poliis katab tõesti ju ainult kuni kuu pikkuseid trippe aasta jooksul. Pikaks ajaks ära minnes peaks reisi käsitlema aga ühe pika tripina - millele mina saan ihiBupast hetkel koos non medicaliga hinnaks 2700 USD üheks aastaks :O Kust võiks alustada mõistlikuma hinna otsinguid kui plaan on ära olla ikka terve aasta ilma Eestisse naasmata. Kust te pikaajalised reisilolijad oma kindlustused hankinud olete?

Head asjad kipuvadki kallid olema... kahtlen sügavalt, kas Eestis on taolise aastase "ümbermaailmareisi kindlustuse" pakkujaid. Tänu Euroopa Liidule on aga Eesti elanikel reeglina võimalus kasutada ka teiste riikide teenusepakkujaid. Kuna saksa keel on mulle lähedasem, siis guugeldasin pisut selles keeles (märksõna "Langzeits-Auslandskrankenversicherungen", iisi :).

Tulemuseks sain muuhulgas sellise võrdluse: http://weltreise-info.de/versicherungen/auslandskrankenversicherung.html. Siin oleva info põhjal on nr 1 tingimus kogu aastat välismaal viibimist hõlmava hinna juures kindlustuse laienemine USAle ja Kanadale, mõlemat nimetatut riiki hõlmav kaitse on sõltuvalt pakkujast 50-200% kallim kui ilma nendeta. Loetletud pakkujatest oli üks parimaid HanseMerkur, hinnaga ca 374€/aasta (kui võtta juurde USA/Kanada, siis üle 1000€...) ning nende veebipoes sai ka Eestit kindlustusvõtja elukohana valida: http://www.hansemerkur.de/produkte/reiseversicherung/langzeit-auslandsaufenthalt/auslandskrankenversicherung. Kurat peitub muidugi detailides ning kindlasti tasub kindlustustingimusi põhjalikumalt lugeda, et omavastutuse puudumine, kojutranspordi olemasolu, enneaegse tagasipöördumise korral ülejäänud raha tagastamine jms tundusid päris korralikud olevat.

Veel rohkem pakkumisi on UK kindlustajatelt, googelda long term travel insurance, gap year insurance vms ning leia endale sobivaim. Üks näide on siin: http://quote.travelinsurance.co.uk/Backpackers/default.aspx, annab ka tulemuseks erineva ulatusega pakette vahemikus 300-600€ (ilma USA/Kanadata loomulikult).

Lõpetuseks - kui reisi jooksul on plaan siiski kuni kuu aega USAs või Kanadas viibida, siis tasub selleks ajaks juurde teha eraldi kuni 31päevane kindlustus. Hea Kurimoor mainis Worldnomadit ja mina oskan neid vaid ülivõrdes kiita, kuna suutsid reisil tekkinud meditsiinikulu lausa 3 päevaga ilma liigse paberimajanduseta hüvitada. Sõpra tunned ikka hädas :)

Ole sa tänatud teeotsakese kättejuhatamisel, seda USA asja ei oleks osanud esimese hooga arvatagi. Kuna see ei ole ka reisi osas hetkel oluline sihtkoht, siis selle puudumine ei morjenda kuidagi. Hakkan täpsemalt uurima. Worldnomad peaks olema ihi edasimüüja ja sealt tuleb natuke kallim hind kui ihist otse võttes.

Eesti pakkujaid ma üldse ei kaalunudki, siin juba pisikesel reisikindlustusel on enamvähem kõik mis üldse juhtuda võiks poliisis päris hästi ära välistatud, mis siis suuremast reisist rääkida :)

Reisikindlustuse kohta selline küsimus: Kuidas on Eesti kodanikul võimalik end kindlustada UK kindlustusfirmas (vaatasin ülaltoodud linki travelinsurance.co.uk), kui mulle telefonis nedne agent teatas, et UK kindlustusfirmad reeglina kindlustavad ainult oma riigi elanikke.

Kas on soovitusi kindlustusfirma kohta Eestis, kes kindlustaks kolmenädalaseks USA reisiks?

Mina olen auto kaskokindlustuse UK kindlustusfirmas eestlasena teinud ja ei olnud probleemi (Rootsi numbrimärgiga auto oli). Inimeste puhul võib olla keerulisem.

Kindlustuse olemasolu tagab hea une. Kuidas kaitse toimib on iseasi küsimus, aga õnneks ei olegi seda enamasti vaja.