Reisikindlustus Ukrainas

Kes Ukrainas hiljuti käinud, andke palun teada, kas reisikindlustus on kohustuslik. Või saab ka ilma hakkama? Ette tänades!

REISI-EHK TERVISEKINDLUSTUS ON KOHUSTUSLIK ! Kui jätad Eestis tegemata, siis pannakse piiril tegema, see värk on aga tegelikkuses üks petuvärk ja läheb sulle maksma kordi rohkem, lisaks mitmed tunnid ajakaotust.

Mul juba kingad jalas, et Ukraina minna, aga pole ka kindlustust. Kus see kõige soodsam teha oleks?

Äkki netis vähemalt kõige mugavam . Aga prindi kindlasti välja ka endale.

Käisin just Ukrainas, keegi ei huvitunud minu reisikindlustusest, kuigi see mul ikkagi olemas oli. Netis teed kähku ära.

Üldiselt nad peavad enesestmõistetavaks, et eurooplastel on see alati olemas ja võib juhtuda , et ei küsigi. Kui vahetuses on mõni uus tropp, siis nõuab sult viimse , kui paberi välja. Kui seda pole, siis lastakse väga meelsasti kohapealsetel kindl. agentidel teenida. Lisaks on Ukrainas ka möödas need ajad, kui tasuta arstiabi jagati. Kui juhtub mõni veidigi tõsisem häda, oled kohe omadega pees ja õppetunni saad kogu edaspidiseks eluks. Ei ole mul maja-ega elukindlustust, aga reisikindlustuse vajalikkuses olen veendunud, pealegi sellises riigis, nagu Ukraina.

Tänud kõikidele vastajatele!

Olen ise ka Ukrainas käinud, piiril ei pööratud kindlustusele mingit tähelepanu. Olime koos sakslaste grupiga Simferopolis ja üks tädi kukkus ja murdis jalaluu...kahest kohast. Kindlasti peab kindlustus olema, millises Eesti büroos seda teha, see on juba teisejärguline.

Olen viimase 1,5 a jooksul ca 100 korda Ukraina riigipiiri ületanud ja pole keegi kunagi kordagi huvi tundnud mingi kindlustuseliigi osas.

Mis see siis tähendab, et ärgu siis keegi hakakugi tegema, nagunii ei vaadata. See on nagu koolis- ahh, ma täna ei õpi, homme mind nagunii ei küsita. Isiklikult arvan , et norm. inimesed teevad reisikindlustust ikka enda jaoks , mitte piiril küsijatele.

Kus siis teen kindlustuse mis "töötaks"?

Olen 8 aastat järjest teinud ERGO-s. On ka odavamaid kohti , kuid minul nendega head kogemused olemas.

Kui teenus samasugune, siis kes samast teenusest vähema summa küsib?

Käisin 06.-07.06 Ukrainas ja piiril ei küsinud keegi reisikindlustust, käisin terve Balkani läbi ilma selleta, sest ei näe enam põhjust sellele raha raisata.

Urx, võta Inges või Salva , need peaksid olema kõige odavamad.

Plaanime suvel autoreisi Ukrainasse ja tekkis selline küsimus, kas Ukrainasse on reisikindlustus kohustuslik? Kui on, siis kui palju see maksab? Kas reisi pikkusest oleneb ka kindlustussumma? Äkki keegi oskab aidata, oleks väga tänulik ;)

Kui teil omal on ükskõik, mõelge oma lähedaste peale: nemad tahavad teie surnukeha äkki Eestisse st. koju toimetada!

Väidetavalt on kohustuslik, aga seda ei kontrollinud keegi va Valgevene piiri ületamisel. Ukraina piiril üritati pähe määrida vägisi jube kallist kindlustust, aga saatke need seal kuupeale ja lihtsalt sõitke edasi kui oelte vormis piiriametnikest mööda saanud.

eve_ly, kui ajad sobivad, siis võib koos kulgeda. Plaanin elukaaslasega Krimmi minekut korrata kunagi suvel.

Urx, me plaanime minna juuli alguses, täpset kuupäeva veel ei tea. Tänud kõigile, kes viitsisid vastata!