Lõuna-Aafrika Vabariik ja Svaasimaa - Reisikiri

Tere

2016 sai külastatud Lõuna-Aafrika Vabariiki ja Svaasimaad ning kirjutatud sellest reisist ajendatult ka üks reisikiri, mis isegi sai auhinnalise koha Postimehe reisikirjade konkurssidel. Aga kuna miskipärast jäi nende lehel see avaldamata (ilmselt liiga pikk ja ei viitsitud toimetada), siis mõtlesin, et jagan oma reisikirja teiega.

Reisikirjas räägin reisile eelnenud protsessidest, Johannesburgist ja selle tekkeloost, milline on vaade Aafrika kõrgeima maja viimaselt korruselt, Pretoriast, Mabalinge Nature Reserve'ist, miks äravoolutorudel korgid ees on, kui paju peab jumalastaatuse saavutamiseks jootraha andma, kas teed on paremas korras kui Eestis ja kes rahastab Svaasimaa maanteede ehitust, Svaasimaast üldisemalt ja sealsetest loodushoiualadest , kui kaua peab võtma malaariarohtusid jpm. Lisaks loomulikult ka pilte.

Link: https://drive.google.com/file/d/1Zj28aeuqN3tyBOUSS3g1CEf-QK91GbbJ/view?usp=sharing 

1
2

Käes ja telefonis! :)

1
0

Lihtsalt poetan selle siia, pole reisikiri, aga kohalikku emotsiooni annab natuke edasi küll:

Hiljuti LAV-st saabununa üht teist riiki külastades juhtus hotelli receptionis olema teenindajaks elupõline lõunaaafriklane. Jäime mulisema ja kui muu jutu käigus juhtusin mainima, et külastasin hiljuti tema kodumaad, siis valgus üle tema näo irve (no a´la miks ma pean sellist asja jälle ja jälle kordama) ning ta ütles nagu jutu jätkuks "ja sul varastati seal telefon ära". Kui vastasin et, ei mult ei varastatud midagi, siis rohkem üllatunud ja arusaamatust väljendanud nägu annab ette kujutada kui tol tüübil sellepeale tekkis :)

2
0

Kuna vahepeal edastati huvi reisikirja vastu sõnumi kaudu, siis uuendasin linki ja panin materjali vähe mugavamasse keskkonda. Ehk läheb kellelgi veel vaja või on huvi :) Link esimeses postituses.

1
0

väga informatiivne kirjutis,tänud ja hea oli lugeda,aga kuna  ees seisab sama reis,siis kysiks....mida  EI peaks seal tegema,mida sa tegid   tsipa valesti ja mida peaksid teised reisijad arvestama?Kas ilma autota saab seal hakkama,kui jääda ainult Johhannesburgi hotelli ja hotellist tellida nn.safarid?Ja nagu aru sain,Helsingis sealses saatkonnas ei oldud väga söbralikud,voi eksin?

0
0

bosser,päris keeruline on välja tuua asju, mida oleks teisiti teinud kuna jäin ise kõigega super rahule. Kui laskuda pisidetailidesse, siis võib-olla oleksin tahtnud rohkem aega veeta Svaasimaal ja näpistada ühe päeva Mabalingwest ja Mount Shebast, et siis 3 päeva asemel 5 päeva Svaasimaal veeta, tõsiselt mõnus kant üübersõbralike inimestega.Muidugi oleks tahtnud kõvasti rohkem veel näha, aga kuna see on siiski suur riik ja kiirustatud reis ei ole mõnus reis, siis tuleb ülejäänud kohad avastada tulevastel reisidel.Kuna mul elab seal tuttav, siis oli auto ja korralduslik pool väga lihtsaks tehtud. Samas ei kujuta väga ette pikemat aega LAVis ilma autota. Rendikaid on palju, teed on korralikud ja need rendihinnad ei tohiks kuigi kallid ka olla, seega julgustan auto rentida. Johannesburgis ise üle 2-3 päeva ei viitsiks olla. Samas võite ka suhelda hotelliga ja vaadata mis nad pakuvad, aga safaris vähem kui 2 päeva ei soovita küll veeta. Olla seal looduse keskel 3-5 päeva on ikka teine tera ja saab võrratu kogemuse.Helsingi saatkonnas oli mul tõesti selline juhus, et üks mustanahaline töötaja oli hästi sõbralik, aga kuidagi ebakompetentne ja kui ta kutsus mingi vanema naisterahva abiks, siis see oli kui püha viha täis iga asja peale ja sajatati ülbelt iga küsimuse peale.Nüüd aega möödas ja ehk on mõni uus töötaja või satud parema päeva peale. Lõpuks õnneks sain ikka oma viisa kätte, aga oli suht palju asjaajamist.Üldsegi väga häiritud olen faktist, et Balti riigid pole veel suutnud saada viisavabadust LAVi. Pea kõik Schengeni viisa riigid saavad sinna reisida 90 päeva viisavabalt, isegi Venemaa... Loodan, et lähiaastatel see poliitika muutub kuna tahaks väga tagasi minna, aga samas ega see viisa kadalipp ka mind ei takistaks, lihtsalt tüütu ja kulukas.

4
0

kuningas....tänud sulle asjaliku info eest!!!

1
0

Pole tänu väärt. Kui veel küsimusi, anna teada :) Head reisi!

0
0

Tere!Viisaga asjatamise kadalipp viis mind nii kaugele, et ma uurisin Eesti Välisministeeriumist, kas viisavabaduse saavutamine on üldse agendas... millele sain vastuse, et põhimõtteliselt ikka on aga mingeid arenguid sel rindel ei ole. Et jah, imeline ja huvitav sihtkoht on LAV küll, aga viisa saamise protsess vist tõesti üks keerukamaid mida ma tean. 

1
0

Tore, et uurisid!Kahju muidugi, et olukord selline on. Tahaks väga tagasi minna, aga pole sugugi kindel, kas viitsin teist korda sellist jamamist kogeda viisaga. Koos sõiduga Soome (+päev seal veeta) tuleb viisa hind ikka päris krõbe ja ega Estravelgi eriti soodsamalt seda asja läbi vii.

0
0

@Kuningas - Miks sa ei saada viisataotlust tähitud postiga ning lisa juurde omakorda tagasisaatmiseks vajalik ümbrik/margid? Minu teada on see täitsa võimalik. Ise võtan selle tee igatahes kohe ette :)

0
0

Täienduseks Aili kommentaarile: Application for Visas can be made via post, emailed applications will not be accepted.http://www.dirco.gov.za/helsinki/consularservices.html

0
0

Ohoh, kuulge, suurepärane! Aitäh viite eest. See muudab ikka asja palju kergemaks ja odavamaks. Minu teada mõni aasta tagasi selline asi veel võimalik ei olnud ja pidi füüsiliselt saatkonda kohale minema. Mingi aeg oli lausa nii hull, et võeti näpujälg/-jäljed.Vaatan, et lõiv on ka oluliselt odavamaks läinud. 2016 maksin 51 EUR selle eest. AiliT,kui oled asjad korda saanud, siis jaga kogemust, et kuidas läks.

1
0

Me vist 2014 maksime ka ekslikult 51€, 2015a lugesime juba kodulehelt, et 33€ on hoopis lõiv ja seee 33 on siiani kehtiv.See viisa taotlus pole midagi nii raske, kui algselt tundub, tehke nii nagu kodulehel väljas on ja asi korras.Tähtis on et kõik vajalikud paberid on prinditud välja ala kindlustus, panga väljavõte, viisalõivu maksekinnitus, töökoha kinnitus, et töökoht garanteeritakse, ilma küllakutseta, esimene öömaja, riigist väljudes ja tagasi riiki tulles, kindlasti ka rendiauto bronn, muidugi ka viisaankeet, see muidugi võiks soovitavalt olla A3 formaadis nn raamat A4, see neile meeldis ka. Rohkem minu meelest vaja ei olnud seal.

0
0

"....töökoha kinnitus, et töökoht garanteeritakse"Tuli praegu see lõik meelde. Lihtsalt huvi pärast - ei tea, mis lahendus üldse oleks, kui ei käi ei koolis ega tööl? Ongi kökk selle ühe punkti pärast?Üldse tegelt ei imestaks arvestades seda, kui rangelt viisakriteeriumeid täidetakse. Hetkel sellist probleemi pole, aga võib-olla selleks ajaks kui minna tahaks uuesti, siis see olukord juba on.

0
0

Mul sõber LAVist saatis kohalikest uudistest täna hommikul sellise lõigu:Visa related reforms:Cabinet also received a joint report from the Ministers of Home Affairs and Tourism respectively, on a number of visa-related reforms which will make it easier for tourists, business people and academia to come to South Africa.The reforms include amendments to the regulations applying to foreign minors travelling to South Africa, which is expected to be gazetted in October.Negotiations on visa waivers and relaxation of visa requirements for certain countries are also being finalised. Further details will be announced this week.'Kes teab! Äkki on ka meile positiivseid uudiseid, lootus sureb viimasena.

1
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased