Reisisihtkoha otsingul

Tere,
plaanime sügisel perega minna minimaalselt kuuks ajaks soojale maale, kus temp vähemalt 24 kraadi ja vesi soe. Peres kaks last - 4-aastane ja teine veidi alla aasta.
Üüriks kohapeal korteri ranna lähedale ja uudistaks ringi, niipalju, kui see lastega võimalik on, tõenäoliselt rendiautoga.
Tüüpilisse turismilõksu minna ei tahaks ja sihtkoht võiks olla inglisekeelne.
Kaalusime variantidena Austraaliat või Uus-Meremaad. Kas oskate veel pakkuda variante?
Egiptus ja Türgi ei huvita.

USA -Miami, Havvai, Guam
Kariibimere saared Puerto Rico, USA Neitsisaared jt,

Et pisemal lapsel oleks hea ja ka teil endal oleks puhkus - jätke ta palun koju vanavanemate hoole alla :) Või siis sõitke Egiptusesse või Türki - vähemalt mõistlik lennuaeg sülelapse jaoks. Ajavahest ja muust ei hakka parem rääkimagi kaugreiside puhul.

OK, aga Vahemere äärsed maad. Kus on oktoobris veel soe ja mõnus? Türgis ja Kreetal on käidud.

Voite moelda veel Tai voi Malsisia peale, hinna poolest odavamad kui Austraalia. Yldiselt ei poolda ka mina vaikeste lastega reisimist,aga kui tegemist on nii pika puhkusega, siis ei tohiks kyll pisemat last koju jatta. Ta ei tunne parast enam vanemaid aragi.

Väikeste lastega Austraalia, Uus-Meremaa... Nojah...Ise soovitan aug, sept Krimm - Yevpatoriya või siis suvel kodune Liivi laht (Pärnu, Jurmala), just liivaranna pärast.

Puerto Ricos võib kuu ajaga igavusest lolliks minna.
4-aastasega oleks Bali väga lahe koht, aga väiksema tite poolest soovitaksin koju jääda (tulin just titt-kaasreisijatega (t)error-reisilt).

Sügis on vahemere ääres ju soe. Seega kohtade valik lai. Väikeste lastega sõites peaks esmane olema lennuaeg. Alla aastasega on ümberistumistega reis igavene rist ja viletsus. Meri on meri, sõltumata riigist. Sügisel on Tuneesia mõnus koht, aga Eestist sinna vist keegi charterit ei korralda. Horvaatia on ka puhkamiseks hea. Sinna vist saab otselennuga ka.

TopToursil on sügisel charterid Tuneesiasse, esimene väljalend 25.09.2010.

Eesti reisifirmade pakkumised on nii vähese valikuvõimalusega, et ma neid ise enam ei vaatagi. Aga kui sügisel otse Tallinnast Tuneesiasse saab, käin jälle korra ära.

Topil on praegu juba sügisesed Tuneesia väljumised üleval ja kui oled paketireisija, siis on preagu ka miskit reisirallipäevad, kus niinimetatud soodusreisid müügis.

Tänud. Aga ma nii vara ette tegelikult osta ei saa. Tööasjad ikka kõigepealt. Aga muidu ma olen neid pakette vahel võtnud küll. Saab otselennu ja teinekord on hotell ka üsna normaalse. Kuid need nn soodusreisid on tavaliselt väga nirudesse hotellidesse, mille eest rohkem vist ei võetaks ka nö letist tuba võttes. Aga see selleks, ega head asja ikka väga odavalt ei saagi. Kui, siis viimase hetke pakkumiste puhul.

Olime lastega, 2 ja 4 aastased , mullu 15.07- 25.08 Horvaatias ja Montenegros. Sügisel jälgisin ja uurisin veel takkajärgi sealseid temperatuure, oleks kannatanud veel suvitada ( 25 õhk, 24 vesi) kuni 12-14 oktoobrini. Pärast seda läks juba jahedaks ja ka ilmad heitlikuks. Horvaatiat, eriti Makarska ümbrust soovitan soojalt. Montenegrot nii väikestega mitte, ei ole ni puhas. Kui soovi infot olen uvask@hot.ee olemas.

Tuneesias käidud, ei jätnud head muljet.
Pigem rõhuks Euroopale või siis Aasiale. Aafrikasse nii pisikestega ei kisu.

Noh, Malta saar ju inglise keelne ja soe seal ka. Muidugi Horvaatia ka kena koht.

Oktoobris hakkab Horvaatias ilm juba muutuma. Sihtkoha valikul peab allapoole hoidma.

10.oktoober on tavaliselt selline kuupäev, et kui puhkus teil läheb üle selle, siis tasub vahemerest kaaluda veel vaid lõunapoolsemaid osasid, Sitsiilia, Küpros. Kui aga teie kuu on 15.sept- 15. okt, siis on Horvaatia Dalmaatsia ( Makarska ja sealt kagu poole ) täiesti kaalutav variant. Seda nad kutsuvad oma Rivieraks, sest sarnaselt päris Rivieraga on ka seal põhjasuunas ( tegelikult kirde ) ees mäeahelik, mis nii mais juuni alguses, kui ka septembris, pooles oktoobris lõhub pilved ära ja teeb kliima mõnusaks.