Rendiauto/hotell Tallinn - Milan (Bergamo) Ryanair õhtuse lennu puhul

Jagage kogemusi, mida olete teinud öösel Bergamosse jõudes. Eesmärk on minna Hertz rendiautoga (muid ei usalda) Como järve äärde, Milaanosse ei taha. Kas nii öösel rendiautot enam saab? Lähedalolevad hotellid ei paku ka check-in'i öösel. 

Lennuk peaks jõudma 23:30, aga lennuajalugu vaadates selgub, et lend jääb päris tihti hiljaks:

Sai käidud paar ndl-t tagasi. Kuna lastega minek, siis oli mõistlik võtta lennujaama juurde hotell, puhata rahulikult välja enne kui rendikaga kihutama minna, sest autorendid pannakse kell 24.00 kinni. Valik oli Airport Hotel Bergamo. Vastuvõtt ööpäevaringne, korralik hommikusöök, ja tasuta transfeer hommikul lennujaama. Võtsin rahulikult auto (Sixt ja eelnevalt bronnitud) ja perele hotelli järele. Ahjaa, takso lennujaamast hotelli 20EUR.

Sai käidud eelmise aasta sügisel. Lennuki start hilines ca 30min, aga jõudsime ikka niimoodi kohale, et saime rendika kätte.

Teisi võimalusi ei kaalunud üldse. 

Muidugi vaatasime enne väljalendu ka, kas jõuab õigeks ajaks. Kui ei oleks jõudnud, oleks cancel pannud rendikale selleks õhtuks.

3 korda käidud ja ei soovita, eriti kui minek lastega. Viimasel korral oli lennujaamas veel ulmeliselt pikk maa vantsida ka. Seal lähedal saab väga normaalse hinnaga hotelli ja oluliselt rahulikum on järgmine hommik minna. Infoks veel nii palju, et osad rendipunktid asuvad lennujaamast eemal ( ja sinna saab ainult tasuta autorendi shuttleiga )


Mis hotelli täpsemalt soovitate?

Oleneb jah, kui keeruline kellegil õhtul/öösel lastega on, mina olen ikkagi võtnud kohe õhtul rendika ja sõitnud sellega lähemale/kaugemale hotelli. Taksoga hotelli minek tähendaks ka seda, et hommikul tuleb uuesti võtta takso renti sõitmiseks. Aja ja raha kulu.

Kui on auto renditud ja makstud, siis on alati keegi kohal ja ootab su ära. Nad teavad väga hästi, millised lennud hilinevad ja on kohal. Pidime Ajjacio'sse jõudma 22.00. Jõudsime kell 4 öösel, sest lennuk tuli Marseille´st ja hilines. Ja siis hilines ka meie reis. Oodati ära. Rendikontor veel helistas mobiilile, et millal jõuate. Ütlesin, et kohe kui lennuk tuleb. Tüdruk oli kohal. Andis auto võtmed ja kadus. Hertz oli.

Me võtsime ööbimiskoha lennujaama lähedale ning selle pidaja tuli öösel järgi (ka meie lennuk jäi tunni hiljaks) ning hommikul viidi tagasi lennujaama (oli ööbimise hinna sees) ja auto võtsime hommikul. Kohaks oli Angelos's Guest House vms. 

Me ei ole riskinudud rendiauto võtmisega vastu südaööd. Oleme ööbimiseks kasutanud 57 Reshotel Orio't ja alati jalutanud nii õhtul hotelli kui hommikul tagasi lennujaama, ca 20  minutit mööda kergliiklusteed. 

Näiteks Tallinnas kasseeris Hertz hilinemise eest 50 euri, maandusime ka ca tunni hiljem, kusjuures andsin kenasti teada ja telefonis ütles neiu, et pole hullu, hilinejaid on veel. Ehk siis igalt autolt +50 €=päris hea. Enam ööseks autot ei rendi kui vähegi võimalik. St kohtades, kus need ööseks kinni pannakse ja võimalik lisatasu tuleb...Kui lend veel nibin-nabin saabuma peaks ja alatihti hilineb...

Angelos Guest House on ka endale tuttav. Angelo sõidab vajadusel ise ja korjab lennujaamast peale ja seda probleemita ka umbes 23:30.

Hommikul rahulikult lennujaama tagasi ja siis juba rendiautoga edasi.

Meie lend jõudis suht täpselt, kuid pagasi kättesamisega läks vähemalt 40 minutit. Rendiatuo oli meil broneeritud GoldCarist. Seal oli ka kirjas, et avatud kuni 00.00, kuid tegelikult olid nad kauem lahti ja mulle tundus, et ka tesised rendifirmad. Auto saime peale 1 kätte. Ööbisime Airport Hotel Bergamos ja hiline check-in polnud probleem. Hommikul sõitsime Garda poole edasi. 

Otsutasime öösel auto võtta, kuna taksosõit hotelli oleks maksnud 20€ + hommikul lennujaama tagasi sama palju. Auto võtmine öösel tuli kokkuvõttes odavam ja mugavam.