Rhodos

31,07 minek riia kaudu.lastega. hotelliks gondola beach faliraki, on ehk veel minejaid. ja on siin ehk keegi, kes seal olnud ja oskaks mingit nõu või mingit muud huvitavat infot rääkida.Ehk peaksin midagi teadma jne. Rhodosel mõned aastad tagasi käisin, aga alati on kindlasti midagi, mida keegi oskaks veel soovitada

Me perega 25.08 Rhodosele. Oleme 5 päeva samuti Falirakis ja 5 päeva Rhodose linnas. Ootan ka soovitusi:)

Head reisi! Ja küsiks nagu mu laps küsib,mis teil viga on?

Olime juuni lōpus-juuli alguses kaks nädalat Rhodosel, neist kümme päeva oli meil (õnnestus saada ülisoodne diil) rendiauto. Täiskasvanutel seal ilmselt kümme päeva autoga midagi teha pole, ent meie olime väikeste lastega (2a ja 3a), kes veel lōunaune-eas ning tempo sellest tulenevalt võrdlemisi aeglane. Läbi jõudsime käia kõik suuremad ja väiksemad vaatamisväärsused. Soovitan lasta end mitte välismaistest reisifoorumitest heidutada - tihti jääb mulje nagu oleksid Monolithose, Tsambika kloostri jms kõrgemate vaatamisväärsuste külastamine kohutavalt keeruline, aga meil ei jäänud kusagil käimata. Aktiivsete lapsevanematena polnud meil probleemi väiksemat last keerulisemates kohtades tassida, meie kolmeaastane sai igal pool ise hakkama. Igasuguste treppide raskusastmed kipuvad foorumites olema pigem üle pingutatud. (Kui tegu pole mōistagi liikumispuudega inimestega.)

Vastan hea meelega ka konkreetsematele küsimustele.

Meie ka minemas 31.07 Rhodosele ,Falirakis,gondola beach i.lapsega.

Teist korda (loodan nüüd, et ka viimast) kasutasin reisifirma teenuseid. Seekord sihtpunktiks Rhodose saar.

Kohe bussis, lennujaamast hotelli oskas giid peaaegu tervele grupile õhtusöögi pähe määrida. Lubati Kreeka õhtut, kreeklane tantsib nii et ka küüned liiguvad. Tulemus, täiesti keskpärane koht, keskpärastele hindadele lisandus ainult veel taksosõit, edasi tagasi 40 eurot. Muidugi ei läinud seal tantsuks, taverna oli pooltühi.

Kohe tuli ära osta ka saare ringreis, hinnaga 45 eur (norm. hind linnas 35, giid inglise ja vene keeles) Õnneks saime oma raha tagasi kui selgus et ka meie ekskursioon on hoopis vene keeles.

Eesti reisibüroodele pakutakse vist kõige kehvemaid hotelle. Ja muidugi ainult 10 min jalutuskäigu kaugusel linnast.
Tegelikult oli asi nii et palavaga sa ei jaksa iga päev 10 min linna joosta. Takso sõitis küll vist 10 minutiga ära. Tegelik aeg jalutades, 30 min.

Kõik see ja palju muud rikkus kahjuks mu Rhodose reisi.

Nu jahh - kes vinguda tahab see alati leiab põhjuse. Ise ju valid koha kuhu reisid - ning siis veel vingud - halenaljakas pole või ??

Ma ei lähe oma raha eest kunagi kohta mis mulle ei meeldi !!

Tere Rhodosel käinud!

Kas on mõte võtta hotelli BB või HB pakett ? Andke soovitusi. Gondola hotelli plaan minna ! Tänan ette.

Vaata Tripadvisoris Gondola hotelli arvustusi (http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g635612-d1463222-Reviews-Hotel_Gondola-Faliraki_Rhodes_Dodecanese.html), jäta vaatamata arvustused, mis panevad 1 või 5 tärni, aga autor vaid selle arvustuse TAsse ongi lisanud. Mina tuleval reisil sellele hotellile suuri lootusi ei pane, bronnisin ta peamiselt odava hinna ja lärmakast (purjakil) linnamelust veidi eemal olemise tõttu. Sellest hotellist saab rohkem ööbimise ja tükatise basseinilebo koht, õhtusöögid kindlasti mujal.

Tänud sulle abedenego. Siis söön ka väljas ja külje panen maha Gondolas.

Reisilt tagasi. Järgnev on ehk kasulik neile, kes samuti Gondolas ööbimist plaanivad ja BB/HB vahel kahtlevad.

Gondolas on kindlasti mõtet võtta vaid hommikusöökodega pakett, sest õhtusöögi tase sõltub kokast ja päevast. Õhtusöök pole lahendatud mitte buffet-vormis, vaid ette tuuakse eelroog, pearoog ja magustoit. Mingil määral saab vist paluda mingeid erisusi.

Väljas söömise võimalusi, kui keskenduda tõesti KOHALIKULE köögile, pole päris lähiümbruses palju, kuid olemasolevad on head.

Esmalt, kõige lähem koht on Gondola enda basseinibaar, kus on väga toredad kokad, ehe Kreeka toit ja suured portsud. Pearoogade hinnad keskmiselt 6-10 eurot. Lisaks väga armas teenindajanna, kes järjekindlalt vaid kreeka keelt räägib.

Kui liikuda hotellist edasi Kathara ranna poole ja keerata rannapromenaadile jõudnuna Faliraki poole, jääb kohe ranna serva taverna Kabos Kavos. Pererestoran, kvaliteetne värske toit, eriti head on mereannid. Pearoad 10-13 euro ringis. Seal käivad peamiselt turistid.

Sealtsamast rannaäärt mööda edasi minnes jääb kaks (!) meetrit rannast ette taverna Akti. See paistab veidi õnnetuke välja, plasttoolid jne, aga sellest võib mööda vaadata, sest toit on seal imeline. See on samuti pererestoran. Hinnad jäävad eelnevalt mainitud kahe söögikoha hinnaklassi vahele. Moussaka ja gemista piirkonna parimad. Selles kohas käivad söömas kohalikud ja harvad turistid, õhtuti on ka häälekas omanik kohal. :)

Need on siis kohad neile, kes tahavad hotelli ümbruses süüa Kreeka toitu. Kui on soov piirduda hamburgeri, friikartulite, pitsa jms, siis on neid kohti kõik nurgad täis. Rhodosel on sellist ehedat Kreekat, nagu ma olen kogenud teistel saartel (kuhu paketikaid siit ei tehta), kahjuks väga vähe järel.

Kas on siin foorumis ka keegi, kes sel sügisel olnud hotellis Belair Beach ja jagaks muljeid selle hotelli kohta? Kas Novatoursilt sai osta ka eestikeelse saareekskursiooni? Neil tihti see võimalus puudub.Kadi Kaljola on seal kohapealne reisiesindaja, kas temalt sai piisavalt infot? Tänan kõiki, kes leiavad aega vastata.