Riia lennujaama - Riia linnaliini bussiga.

Siin on olnud küll vist palju teemasid Riia bussijaamast - Riia lennujaama. Kuid küsin siiski üle, mis bussiga ma saaksin minna lennujaama, mis on selle peatuse nimi. Kas on kuskil olemas ka nii öelda marsruut peatuste kaupa. Mis on piletihind täiskasvanul ja lapsel. Kõike mida peaksin veel teadma.

Bussi number on 22. Bussijaamale lähim peatus on 13. janvara iela, selleks tuleb bussijaamast minna vanalinna poole, läbi tunneli ning tunnelist väljudes keerata vasakule. Graafik ning peatuse asukoht nähtavad siin: https://saraksti.rigassatiksme.lv/mobile.html#bus/22/a-b/1025a/en. Lisaks suurele bussile sõidab lennujaama ka marsruuttakso 322, mis on isegi kiirem, väljub samast peatusest. Pileti saab osta bussijaama ees asuvast piletiautomaadist, hind 1.15€ (nii bussile kui minibussile) ning see tuleb papist magnetkaardil. Bussist ostes hind 2€. Alla 7aastased lapsed tasuta: https://www.rigassatiksme.lv/en/for-riga-guests/what-a-public-transport-passenger-has-to-know/, õpilastele 1 tunni e-pileti soodushind 0.30€: https://www.rigassatiksme.lv/en/tickets-and-e-ticket/types-and-prices-of-tickets-1/time-ticket/. Lennujaam (Lidosta) on lõpp-peatus. Lennujaamast tagasi linna sõites on bussijaama peatus Autoosta.

Peaks lausa uurima, minuteada soodushinnaga piletid välismaalastele ei kehti, ehk 0.30€ pileti ostmisel üle 7 a. vanusele lapsele tuleb kontrollile ette näidata ka mõne Riia kooli õpilaspilet.

Luxekspress pakub pileti ostul tasuta transfeeri taksoga tavaliselt tasuta bussijaam-lennujaam ja tagasi samuti tuleb takso lannujaama järele ja viib bussijaama. Sõit olenevalt liiklusest ca 45min kuni 1h.

Marti384, ostsin piletid kampaania ajal kui olenevalt pakkumisest rahvusvahelised liinid Lux-il 40-55% soodsamad ja takso transfeeriga edasi-tagasi piletite hind Riiga 15.70eur, sh transfeer piletil märgitud tasuta. 

isaac, laste osas on Sul vist õigus - Riia LV vastava määruse (https://likumi.lv/doc.php?id=215859) punkt 3 ütleb et tasuta saavad sõita pirmsskola (lasteaia) õpilased, vanematest õpilastest aga vaid Riia elanikud. Lisaks on sõit kõigile tasuta paaril päeval aastas riigipühadel.

See Lux Expressi "tasuta" takso on suhteline. Tallinna bussid vist enam lennujaamas ei käi. Seega pakutakse ümberistumisega sõitu, millel linna otsa teeb tellitud takso. Kui võrrelda hinda bussijaama ja lennujaama, siis vahe on 8 eurot. See 8 eurot kulubki "tasuta" takso peale. Kui pilet osta mitmele reisijale, siis reisijate arvuga seda vist ei korrutata, aga iga reisijaga pannakse siiski mingid eurod juurde. Seega mitmekesi sõites on äkki kasulikum osta pilet bussijaama ja siis võtta eraldi takso või isegi see pakutav 12 eurone vautšer.Või siis oluliselt odavam liinibuss.Vaatasin järgi ja tõesti nad panevad rõõmsalt 8 eurot näkku juurde. Seega kahekesi sõites oleks "tasuta" takso hind juba 16 eurot jne.

8.- vist edasi tagasi, 1 ots on 4,-. Mingi aeg nüüd kevadel Lux Express muutis oma hinnastust ja püsikliendiprogrammi ja hetkel küll mingit tasuta transfeeri pole. Ja vaevalt varemgi lennujaama tasuta sõit oli, lihtsalt tehti transfeerile proportsionaalselt piletiga allahindlust, mida enam pole.

Bolt bussijaamast lennujaama on 6-8€. Seega kui 3-4kesi minna, siis on äpitakso isegi bussiga samas hinnaklassis