Riia lennujaamas 40 min lendude vahe

Abu Dhabist saabub Riiga 14.00 Edasi Tallinna lend 14.40 oleme käsipagasiga , Tean Riia lennujaam on väike, ent kas ikka jõuame. Küsimus kas on mingi otse tee , et ei pea turvakontrolli läbi või mis nõu annate. Lennufirma airbaltic mõlemal lennul.

Sisenete Schengenisse. Peate läbima passikontrolli.

https://www.airbaltic.com/et/umberistumine-riia-lennujaamas

Maitse asi aga mina ise küll ei riskiks. Mis saab siis kui Abu Dhabi lennuk hilineb kasvõi ainult 15 minutit? Kas järgmine lennuk ootab?

Üleüldse ei soovita AB.d kasutada. Ja sellistel puhkudel võib vaimu valmis panna et bussiga riiast eestisse loksuda.

Lisaks passikontrollile on Schengenisse sisenedes ka turvakontroll. See võib rohkem aega võtta.
Kui lennud on samal piletil ja esimene lend hilineb ja on meeletu järjekord kontrollides jne, siis panevad sind õhtusele lennule. Ma pigem eelistaks seda varianti, kui seda, et ostan ise endale pileti, millega peab Riias 4-5 tundi ootama.

Eelmine aasta käisime Airbalticuga Riia ümberistumisega Budapesti ja tagasi. Mõlemal korral oli 40min ümberistumisaega. Ja mõlemal korral jõudsime lapsega WC ära käia ja mõelda, kas lapse ooteaja lühendamiseks osta ülikallist vett ja burksi. Sellest kogemusest ütleks, et aega oli ülearu palju ja kui sama firma edasilend , siis küll ära ootavad, pooltühjalt nad minema ei lenda ... Optimist Aarne

Ungarist tulles on loomulikult aega laialt kuna see kuulub Schengeni tsooni ja passikontrolli uuesti läbima ei pea. AÜEga aga on hoopis teine teema.