Ringreis autoga Eesti suurematel saartel

Tere, proovisin leida otsingumootorit siin kodulehel, kuid mitte kuidagi ei leia peale google võimaluse ja see ei anna mulle soovitud tulemust leida trip.ee üldfoorumist teemasid, mis puudutavad Saaremaal, Hiiumaal ja Muhul trippimist.

Teema siis selline, et sooviks minna ringreisile ja selleks olen kaaslasega välja valinud sihtkohtadeks Muhu, Saaremaa, Hiiumaa ja miks ka mitte Vormsi. Eesmärk siis läbida võimalikult palju huvitavaid vaatamisväärsusi ja looduskauneid kohti. Soov on näha/tutvuda pigem kohaliku elu ja kultuuriga Ootan huviga teie ettepanekuid vaatamisväärsuste osas ning abiks tuleb ka mõne taskukohase majutuse ja omapäraste söögikohtade soovitused. (jah, mis on taskukohane majutus? eelistaks mõnda kodust ja külalislahket turismitalu kaunis looduses, mitte fäänsit hotelli Kuressaares :)) Võib lisada soovitusi ka mõne kauni ranna osas, kus saaks ujuda.

Jään siis huviga ootama teie endi kogemusi ja soovitusi!
Väga ette tänades!
Kaunist suve jätku!

Eelkõige alusta sellest, et kui palju sul on aega sellise reisi jaoks? Kas 1 nädalavahetus või 2 nädalat - vastavalt sellele saab ka soovitusi jagada. Hea on see, et Hiiumaalt saab otse Saaremaale sõita praamiga, seega on võimalik teha ringi mandrilt Hiiumaa-Saaremaa-Muhu.
Hiiumaa on selline maalähedasem, Saaremaa ikkagi peamiselt nn kommertssaar. Vastavalt sellele tasub ka oma aega jagada, ehk siis mis rohkem endale meeldib.

Kui sulle meeldib loodus, siis Hiiumaa on õige valik. Seal on kuidagi rahulikum elu ja kaunis loodus

Just tulin eelmine nädal samalt tripilt. Ehk siis saaremaa, muhumaa ja hiiumaa.
Saaremaa endiselt oma headuses, kõik kahjuks väga kommertsiks tehtud muidugi, iga pisemgi liigutus maksab. Positiivse poole pealt, suurem osa saaremaa teedest tundub juba mustakattega olevat. Saaremaale minnes siis meelde jätta, et sõrve mnt on remondis, ise sattusin sinna kannatuste rajale, parem kasutada Kihelkonna mnt. ümbersõiduks (sildid on väljas).
Kuressaare linnas jättis halva maine Pritsumaja grill (oli vist sellise nimega) kus õhtusel ajal söökide ootamine võttis meeletult aega (teispäevane päev) ja üks tundus, et väliseesti proua välismaalastega, lausa pragas ettekandjaga. Soovitan Saaremaal minna Maasi kindlusesse, millel peale minu viimast külastust oli ilusti esimene korrus välja kaevatud, jälle meeldiv üllatus.

Muhumaa nagu ikka, ilus loodus, avastasin enda jaoks Nõmmküla panga. Soovitan sealt läbi sõita. Kui ei ole enne käinud siis Koguva küla ja jaanalinnu farm.

Hiiumaal olin enne käinud ligi 20 aastat tagasi. Ootused olid kõrged, kuid kahjuks pidin pettuma. Vastupidiselt Jaanika30 kommentaarile peaks ütlema, et loodus on suht sarnane nagu mandril, kenasid kadaka väljasid nagu saaremaal vaid mõnes üksikus kohas. Tänu minu militaari huvile ja Nõukogude liidu armee pärandile, ei oleks mul seal suurt midagi teha ja vaadata olnud. Aga eks igaüks leiab oma.

Ilusat reisi ja pärast ootaks siis ka muljeid.

Minu meelest on ka Hiiumaa selline maale vanaema juurde minek. Ehk siis elurütm on mõnusalt aeglane ja privaatsust jagub. Ilusaid kohti leiab küll, kuid neid tuleb teada.

Tänan vastuste eest, aga ööbimise kohta ei oska midagi soovitada? Mõni meeldejääv turismitalu vms

Minu lemmikkoht Hiiumaal ööbimiseks http://www.puhketalu.ee/?id=4&lang=est
Eriti aidad on lahedad.

Eks aeg seab omad piirid.Saaremaa on ise muidugi piisavalt suur,niiet pika nädalavahetusega ainult palju ei jõua.Rannamõnude nautimiseks on vaja jälle ilusamat ilma jne.

Soovitan Saaremaal majutuseks Kardoni puhkeküla. Tore pererahvas ja maitsev hommikusöök. Lähedusse jääb Maasi maalinn ja Muhu vaatamisväärsused.