Viimased kommentaarid

Soovitan Saaremaal majutuseks Kardoni puhkeküla. Tore pererahvas ja maitsev hommikusöök. Lähedusse jääb Maasi maalinn ja Muhu vaatamisväärsused.

25.märts tühistati 14.04.-22.04. piletid. Siis sai kohe tehtud ka raha tagasitaotlemine. Need kes pidid tagasi lendama 25.apr.pole veel tagastust saanud.

Eile laekus Finnairilt 8 inimese NY piletiraha, 2 inimese oma seltskonnast veel saamata(neil oli hilisem tagasitulekupäev). Möödunud nädalal sain ka kirja, et 12 nädalat on tagastusaeg. Nii, et ärge kaotage lootust!

Möödunud nädalal laekus ka Kubija hotellist tagasimakse. 10% küll väiksem. Mõni aeg tagasi nad helistasid ja said isegi uued kuupäevad kokku lepitud ja ütlesid, et raha ei saa. Oli meeldiv üllatus.

Airbalticult veel üht-teist saamata, aga loodan ka selle laekumist.

Kas voucher on nimeline või saan ka kaaslase oma vajadusel kasutada?

Tänud nõuannete eest. Täna booking ise saatis broneeringu tühistamise teate.

Möödunud aastavahetusel sai Nizzas käidud AirBalticuga. Lennupileti  hind oli kuskil 180.- ringis. Elasime Nice, Provence-Alpes-Côte d'Azur, rentisime airbnb kaudu. Reisi hakkasin planeerima kuskil dets. algul.Ilm oli päikeseline ja kuskil 15-20 sooja. Sai rongiga käidud Monacos ja Cannes. Kohapeal ümbruskonnas ühistranspordiga liiklemine  odav ja lihtne.

Möödunud sügisel sai lennukiga Albaanias käidud ja mingit viisat küll vaja polnud.

Burkat seal tõesti kandmas kedagi ei näinud nagu ka raamatus kirjas oli. Söögikohtades mille külastajad valdavalt kohalikud olid ei olnud küll ühtegi naist näha. Õhtut olid veetma tulnud ainult mehed.

Enne reisi sai meie ajakirjandusest loetud, et Durrese rannad räpased ja oli ka üks õudne pilt prügis sorivate lastega. Kohapeal midagi sellist ei näinud. Eks septemberis hakkas hooaeg lõppema ka ja suuri masse enam rannas ei olnud. Durrese rand oli liivane ja lainetust vähem. Sarandes oli kivine rand ja mugavam oli sussidega olla, aga ka paljajalu sai hakkama. Lainetus oli täiskasvanule mõnus õõtsumiseks. Väiksemad lapsed oleks kindlasti vette minnes hädas. Soovitan enne minekut läbi lugeda "Minu Albaania" siis saab aimu mis toimub "suletud uste" taga.

Sai möödunud sügisel nädal Albaanias rendiautoga seigeldud. Olin sõpradelt kuuldu põhjal palju hullemaks katsumuseks valmis, aga kõik sujus väga ladusalt. GPS-i järgi sõitmisel probleeme polnud, teed olid kohati paremad kui meil. Rentisime igaks juhuks 4 veolise auto ja Beratisse sõites oli see päris hea variant, sest see tee oli sealkandis kohati tõesti väga konarlik. Durreses olime 2 ööd, aga rohkem meeldis Sarande. Sealt on suvel ka Korfule trippe võimalik teha. Berat oma unikaalse vanalinnaga jäi positiivse poole pealt meelde. Viimasel päeval tegime Tiranas väikese tiiru, aga see oleks võinud ka tegemata jääda, sest linnas oli hullumeelne liiklus ja ega seal kaoses suurt vaadata peale keskväljaku ei olnud. Ainus meie mõistes kaubanduskeskus oli ka Tiranas mujal kõikjal pisikesed esmatarbekauba poekesed.

Möödunud aasta jaanuaris sai käidud omal käel Dubais ja jäime igati rahule. Lendasime Helsingist Norwegianiga. Nädalase reisi eelarve oli ligikaudu 500.- inimese peale.

Dubaisse on väga lihtne ilma reisikorraldajata minna. Ostad Helisingist Norwegiani pileti, majutuse paned Bookingu kaudu. Hotell vali metroopeatuse lähedale. Lennujaamast saad hotelli metrooga. Abu-Dhabisse sõidavad bussid iga 15 minuti tagant ja pilet on umbes 5.-€. Võid ka kohapeal päevase Abu-Dhabi reisi osta. Reisikorraldajaga pead nagunii enamuse väljasõite juurde ostma. Burj Khalifa pilet osta ette internetist. Sobiv kliima on detsember-märts. Ise minnes hoiad vähemalt 50% rahast kokku. Ebamugav on ainult see, et lennud on ōised.

Olen paaril korral Prantsuse teel rännanud. Jalanõud on olnud number suuremad vabaajajalanòud. Sokkideks matkapoest ostetud paksendusega spordisokid. Sokke on jalas olnud ikka üks paar korraga ja mingit vaseliiniga määrimist pole harrastanud. Ühtegi villi pole õnnestunud hankida. Sügisel on kindlasti vajalik korralik vihmakeep mille alla koos seljakotiga mahub.