Rohkem infot Maldiividest

Tere, Lugedes siinset foorumit on vastused suhteliselt lühidad ja pealiskaudsed. Äkki viitsib keegi pikemalt seletada kas ja kuidas oleks kõige targem 2 aastase lapsega Maldiividel toimetada. Kas pigem võtta hotell lennujaama lähedale ja teha paadiga päevaseid trippe mujale? Või pigem minna kaugemale ja püsida kohapeal. Palju need paadireisid laias laastus maksavad ja kui mugav on nendega üldse liigelda? Milline oleks mõistlik eelarve ööbmiseks arvestada? Kas 100 EUR öö on mõeldav ja milline on hinnatase kohalikes söögikohtades ja kauplustes. Odav või kallis ei anna väga suurt ülevaadet, äkki keegi kes on hiljuti käinud saaks mõningaid näiteid tuua. Tänud ette!

Offtopic: Kõigepealt hindad siinseid postitajaid, et nad on kidakeelsed ja pealiskaudsed, siis soovid, et nad sulle tasuta reisikorraldajateks hakkaksid? Huvitav lähenemine...

3
0

Ise kohapeal käimata, kuid korra sihtkohast huvitatuna veits asja uurinuna väidaks, et 2-ne tuba 100EUR/öö on mõeldav ainult mingis Male 1- või 2-tärni hotellis, aga kas seal olemiseks on vaja Malediividele sõita on siis juba omaette küsimus.

0
0

Ei olegi eriti huvitatud hotellist, vaid pigem kohalike guesthouse vms. Peale mõningat guugeldamist leidsin et ca 130 USD saab küll sellises kohas ööbimise koos söökidega. Osad kohad pakuvad 180 USD eest toa kohta lisaks söögile ka igapäevaseid väljasõite, kalastamist jne. Natuke segaseks jääb veel kohapeal logistiline pool ja arusaam kas ja kus saarel ka lastega midagi peale on hakata. OSkab keegi ehk ka sellest natuke rääkida?

0
0

To: o7af Ei ole mõtet kohe porisema hakata. Selle foorumi eesmärk ju iseenesest ongi teadmiste vahetamine. Ma ei ole kedagi kuidagi hinnanud, lihtsalt vähe on infost kui keegi ütleb, et odav või kallis (see on ju inimestele nii suhteline). Samuti et praad maksis 50 usd aga samas ei ole täpsustatud kas peenes restos, kuskil pubis või hoopis nooblis rannakuurortis. Tasuta reisikorraldajat pole samuti vaja kuna piletid ju suutsin hankida ja küllap saab ka ülejäänuga hakkama. Soovitan soojalt torisejatele ja porisejale reisimist kuskile päikese alla mis ehk tüüpilise eestlase morni päeva vähe päikesepaistelisemaks teeks.

2
0

No teeme siis kohe puust ja punaseks, et ei oleks ka järgnevatel küsijatel hädaldamist, et sisulist infot on siiani leidunud vähe (kuigi ma usun, et nii siin kui mujal on infot küllaga, vaja vaid silmad rohkem lahti teha. Ka mujal saitidel, loomulikult, kui siinsest ei piisa. Internet on suur ja lai, nii nagu ka maailm...) Või tuleb võtta jalad alla, minna raamatupoodi, osta LP Malediivid või muu sarnane (või sirvi kohapeal) ja alles siis hakkad neid mastaape ja seda erakordsust aimama. Aga asja juurde -

  1. Lennujaama juurde (st. Malesse) puhkama ei minda, sealseid hotelle kasutatakse reeglina üldjuhul vaid logistilisteks vajadusteks. Tuues analoogi, siis kusagilt mujalt kaugelt esmakordselt Eestisse puhkama sõitja ei jääks ju TLL lennujaama kõrvale Dvigateli (vabandust Ülemiste) kvartali kanti kaheks nädalaks tolgendama.
  2. Malediividele minek tähendab siiski edasi liikumist mõnele väiksemale saarele, ükskõik kas lühikese paadisõidu või kohaliku vesilennukiga. Iga üksik saar tähendab enamikel juhtudel "üht resorti". That's it. Koos kõigi teenustega. Ei muid poode, ei muid söögikohti. Kõik mida resort pakub, see ongi ja reeglina HB või All Inclusive, sest kust mujalt sa sööki muidu saaksidki. Hinnaskaala on lai, aga skaala alumist otsa eriti ei rakendata, pigem on resortide hinnad kõrged või väga kõrged. Seega kõik kes märkavad soodsaid lennupileteid, peaks arvestama et hea majutuse eest peab enamasti välja käima kordades rohkem kui see mistahes lend ise (näit. lennu võid küll leida 400 eest, aga resordi majutus 2-le maksab koos AI-ga tuhandeid).
  3. Malediividele mine siis kui sul meeldib ennast kõrvetava päikese käes praadida ja sukelduda või muul moel veealuse maailmaga tutvust teha. Ja sobib loomulikult ka lastega, lihtsalt pead arvestama et nii õhk kui vesi on ööpäevaringselt 30C. Kõik see teeb kindlast head ka lapsele, vahelduseks meie tatisele kliimale... Kuid veelkord, jah korralike väljaminekutega pead juba arvestama ette (samas kui resort juba bookitud, siis kohapeal enam raha ei kulu, kui just resordi enda butiikides pärleid ei taha osta. Muidugi kui otsustad sukeldumis, kalastamis vm. trippe juurde võtta, siis need tulevad ka muidugi ekstra raha eest.)
4
0

Maldiividel kaidud novembris 2013 kahe lapsega (4a ja 1a) Kogemused jargmised: alguses sai nadalaks broneertud Beach hotel, mis oli umbes $800 nadal ja asub 10min autosoidu kaugusel. Ei tahtnud hotellile raha raisata, ja esimest korda astusime "ambrisse" ehk shokiturismi. Kogu ala oli veel valjaehitamisel, prugi igalpool ja meie hotel oli ainuke tanaval, mis funktsioneeris, lifti ei oldud veel paigaldatud, pidime lastega kolmandale korrusele jala minema. Samas rand oli ok. Kaisime paar korda paadiga Male linnas. Lopuks otsustasime, et pole motet niimoodi aega raisata ja broneerisime Bandos island resort, super... Hinnad on soolased, aga kui voimalik siis soovitan leida mingi "resort", ei ole motet niisama linnas olla... Tuba oli vaid paari sammu kaugusel, sai lapsed magama panna, ja ise rahulikult ujuda, kuna oled toale lahedal. Kahju oli lahkuda.... Moni resort ehk pakub tasuta kiirpaadiga kohale soitu. Hoiatan veel, et Maldiividel tuleb hotelli eest lisaks palju teenusmakse, lopuks voib hind kulukaks osutuda. Broneerides jalgi, kas koik maksud on hinna sees. Saabumine Maldiividele on iseenesest vapustav pilt, meil laks maandumisega aega, sai mitu tiiru saartele tehtud. Kohe lennujaamast saab praamiga edasi, kuhu tahad

2
0

Malediivid pole väga selline koht, et käin ja vaatan ringi. Seda kohta tulebki võtta kui paikse puhkusena paradiisisaarel. Võrdluseks tiheasustusega pealinna Male saar kõigest 2,1x1,3 km suur (elanikke 62000 in.).

Ja puhkusesaared on ka piltlikult öeldes kolm sammu ühes suunas ja kaks sammu teises suunas suured: https://www.youtube.com/watch?v=kXh-dhJzCwY

1
0

jah lennujaamast...

0
0

Tänan TarmoK ja Chanessa. Kuna ma olen väga nõrk geograafias, siis tõepoolest lennupileteid ostes ei hoomanud kogu seda mastaapi. Nüüd natuke rohkem uurides jõudsin oma peaga järeldusele, et ehk optimaalne oleks olla mingil väheke suuremal saarel mitte kaugemal kui tunni pooleteise paadisõidu kaugusel lennujaamast. Sellest lähtuvalt tegin esialgse bukingu Maafushi saarel hotelli Beacwhood. Hotell tundub normaalne ja hind perele tuli koos maksudega ca 150 EUR (hommiku ja õhtusöögiga). Maafushi tundub olevat suhteliset kaasaaegne, kuna mingi leitud info põhjal avati saar turistidele alles 2010. Samuti tundub olevat hea paadiühendus. Kas on keegi käinud ja oskab kaasa rääkida või ümber lükata?

0
0

Sai ka soetatud Male külastamine 8.02-19.02 Booking.com sai broneeritud 10neks päevaks hotell (430€] Eks siis peab raha koguma muuks kohapealseks tegevuseks.Vähemalt saab maailma jällegi nähtud :)

0
0

Maafushi on selline: https://www.youtube.com/watch?v=O-s5GfSePAU ca 26 km Malest 1,38 km x 0,3 km suur.

Ma võib olla ise peatuks korraks pealinnas (suurem ja huvitavam) ja siis siirduks lähedal asuvale paradiissaarele.

Näiteks Malest ca 7,5 km alla poole http://www.adaaran.com/prestigevadoo/

Malest ca 9,5 km alla poole http://www.velassaru.com/

Malest ca 14,5 km üles poole http://www.baros.com/ Video: https://www.youtube.com/watch?v=IbRcHpsWUqE

Malest ca 9 km üles poole http://www.bandosmaldives.com/

Malest ca 19 km üles poole http://www.banyantree.com/en/em-maldives-vabbinafaru/

Malest ca 26 km üles poole http://huvafenfushi.peraquum.com/

Malest ca 29 km (Maafushist 3,3 km edasi alla poole): http://www.comohotels.com/cocoaisland

NB. Ettekujutuse saamiseks, siis Maldiivide saarestik on ülevalt alla ~1000 km pikk. Pealinna ja lennujaama saar ongi enam-vähem saarestikku poolitav.

0
0

Lähen märtsis ja hetkel plaanis olla saartel Maafushi ja Fulidhoo (vastavalt 4 ööd ja 6 ööd).. See saarte valimine on küll üks väga aeganõudev ja keeruline protsess.. lõppkokkuvõttes ikka enne ei tea, mis ees ootab, kui kohal oled :)

1
0

Marek434, oleks tore kui saaksid natuke tagasisidet anda kuidas Beachwood hotelliga rahule jäid.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased