Viimased kommentaarid

Tere,

Olen käinud nii oktoobris, novembris kui ka jaanuaris. Ilm võib olla suhteliselt muutlik, aga kindlasti peaks arvestama vihmaga. Samuti võib olla harjumatu sealne õhuniiskus, mille tõttu temperatuur tundub jahedam. Kraadide poolest võiks jääda November 10-20 plusskraadi vahele.

Kas Eestisse tagasi tulles läbi Riia lennujaama on veel vaja midagi täita peale Läti transiidiks vajaliku paberi? PCR test tehtud Gruusias enne väljalendu. Kas kehtib 10 päevane isolatsiooninõue või vabaneb sellest kui 6-ndal päeval Eestis uus test teha?

Aitäh hea informatsiooni eest!

Endal minek järgmise nädala lõpus, samuti 10 päeva ja hetkel kirjas järgmised "vaatamisväärsused":Nur Sultan, Almaty, Charyn kanjon, Saurani kadunud linn, Kaindy järv ja paar rahvusparki Almaty lähedal. 

Umbes kuu aega tagasi oli küll veel 50 USD.

Oslo lennujaamas saab hakkama väga kiiresti. Lihtsalt anna endast mõnele lennujaama töötajale teada. Enda kogemus oli bussiga Oslo lennujaama sõites selline, et 25 minutit enne lennu väljumist olin ma veel lennujaama poole teel bussis... Lennujaama jõudes näitasin turvaala sissepääsul oma piletit ja mind suunati järjekorrast mööda fast tracki pidi turvakontrolli. Umbes 7 minutiga olin juba lennukis.

Aitäh Roland! Väga põhjalik ja asjalik ülevaade. Pileteid veel ei ole ja reisini 8 kuud aega. Oskad öelda, mis siis saab kui pilet on netist ostetud, aga rong ei välju mingil põhjusel? Millised on uuemad rongid, kas Expressid?

Tänan vastuse eest. Lendaks heameelega, aga kuna distants koos peatustega Delhist Goasse on ca 3000 km ja meil peatused umbes iga 250-500 km järel planeeritud, siis ma kardan et lendamine läheb keeruliseks. Goast tagasi Delhisse küll plaanis lend. Päeval rongiga sõites kaotab jällegi jube palju aega, kuna kohati paistab, et rong läbib mõnes kohas 300 km 7-8 tunniga. Alternatiiviks oleks kindlasti ka ööbussid, aga millegipärast tundub rongiidee kuidagi mugavam.

Vii siis näiteks Barbadosele. Ilus väike maa. Kuskile kõrgele turnima ei pea. Ühel pool kariibi meri, teisel pool Atlandi ookean. Päikese eest saab peitu pugeda Harrissoni koopaid uurima või Concordi muuseumisse. Soodsate ööbimisvõimalustega hotelli leidmine on keeruline, aga saab üürida mõne maja või apartemendi vms. Viisin oma ema sinna kui ta oli 64 ja ta jäi igati rahule.

Eelmise aasta Jaanuaris sai käidud ja üks siselend tehtud, siis ei olnud vahet kas netist või büroost. Odavamad piletid olid vaid kohalikele. Pilet Thandwest Yangooni maksis Goldem Myanmar Airlinesiga ca 90 USD. Võib igaks juhuks hinda vaadata ka otse kohalike lennufirmade lehtedelt. Siin lehel on kohalike lennufirmade lennugraafikud: http://www.airmyanmar.com/airBagan.php

Panen juurde ka võrdlused (tänase seisuga): ATM koos teenustasudega tuli kurss 22,2 Eestis Tavid müüb MXN kursiga 21,98 (pluss teenustasu 2 eur) Kohalikus valuutavahetuses saab EUR-i eest 20,0-21,7 sõltuvalt kohast (ei tea kas sinna juurde läheb ka teenustasu). Võimalik, et mõnes suuremas linnas on kasulikum USD või EUR vahetada valuutavahetuspunktis kui ATMi kasutada.

Eile võtsin Playa del Carmenis ATM-ist ja tuli soodsam kui kohalikus rahavahetuspunktis.

Vaata ära Virgini tehtud video:

Siin on selgitatud kõik, mis ühte lendu puutub. Nii veidrad hääled, lennuki ehitus, lennu faasid jne. Võibolla kõige selle mõistmine võiks ehk natuke abiks olla.

Sorry.... ma ei vaadanud postituse aastat :)

Mauil, kui ei taha just pealinna lähedal peatuda, soovitaks Kihei - Wailea piirkonda. Seal väheke rahulikumad rannad (lainete osas) ja üldse pikk liivane rannajoon. Big islandil kas Kona või Hilo. Kohalikud kiidavad Hilot, endale meeldis Kona rohkem. Elukoha Konas võiks vaadata Alii Drivele võimalikult lähedale (kui peamine huvi on rannas käia). Konkreetset majutust ei hakka soovitama, aga nagu eelnevates kommentaarides kirjas siis vaadake VRBO-st, bookingust, airbnb-st. Väga hoolega tuleb jälgida igasugu pisikest kirja ja lisanduvaid lisamakse. Samuti kas ja kui palju maksab parkimine. Väga lihtsalt võib juhtuda, et maksate poole juurde sellele, mis bookingus või VRBO-s esmapilgul hinnana kirjas.

1 sõit metrooga 2.50. 7 päeva pilet on ca 30 USD. Kui ma õieti mäletan, siis tuli eelnevalt soetada metrookaart (1 usd), millele sai siis vastavalt raha laadida palju vaja. Vaata ka: http://web.mta.info/nyct/fare/FaresatAGlance.htm AirBnb hind tundub mõistlik. Igaks juhuks peaks üle vaatama ega ei lisandu mingeid ulme koristustausid vms, mida esmapilgul hinnas ei paista. New Yorgist autot ei ole rentinud, küll aga Miamist. Sama lugu, et tuleb hoolega vaadata, mis kindlutused ja mis asjad täpselt hinna sees on. Nett on kättesaadav enamuses kiirsöögikohtades.

Kui "mõistliku" hinnaga hotelli otsida, siis minu arust parima asukoha/hinna suhe on Hotel Pennsylvania. Otse Madison Square Gardeni kõrval. Penn Stationi lähedal. Eestlaste lemmikriidepood Macy's sisuliselt hotelli kõrval. Hind natuke üle 100 EURi per tuba. Toad (selle hinnaklassi omad) meenutavad natkene vangikongi, kuna on tikutopsi suurused ja tubade uksed meenutavad šeifiuksi. Väheke masendust lisavad vanaaegsed kummuti sisse ehitatud telekad. Aga kui toa suhtes silm kinni pigistada siis asukoht on hea. www.hotelpenn.com võib ka bookingu või hotelscombined kaudu mingit soodukat otsida.

Üks soodne Mandalay hotell on Royal Diamond. Kannatab elada küll ja hind oli 21 USD öö/per tuba koos hommikusöögiga. Asukoht hea - raudteejaam ca 500 m, samuti "linnaliini bussijaam". Ümber nurga Entertainment club. Hotelli koduleht - http://www.royaldiamondhotels.com/

Ngwesaungis ei ole käinud aga Ngapali on küll selline mittemidagiütlev rannaküla. Eks sõltub muidugi sellest, mida keegi otsib ja näha tahab või millega võrrelda, aga mingit megailusat randa seal ei ole. Viisakamad hotellid jäävad lennujaama kõrvale. Samas rohkem elu toimub kaugemal. Pole ka mingeid erilisi vaatamisväärsusi. Samas kui Ngapali jätta reisi lõppu on seal päris mõnus suhtelises rahus, vaikuses ja puhtuses ülejäänud reisist välja puhata.

Kui liinibuss ei tundu piisavalt hea lahendus, siis saab võtta ka kohaliku minivani koos juhiga. Meie küll liikusime ringi 6-8-kesi ja minivanide hinnad olid järgmised (Jaanuar 2016): Yangoon - Inle Lake 400 USD (8 inimest) Bagan - Thandwe (Ngapali beach) - 300 USD (6 inimest) Thandwe - Yangon - 150 USD Kui reisida kahekesi saab rentida sõiduauto koos juhiga mis on odavam minivanist. Lendamine pikemate sihtkohtade vahel võimalik. Kohalikud lennupiletid võõramaalasele ca 80-120 USD. Mõistlik lasta piletid tellida hotelli receptionis või otsida netist. Ööbusside hinnad ca 12-17 USD. Ja need on tõesti täitsa OK. Pakutakse süüa-juua, vett ja tekki. Samuti saab tellida hotellidest ja organiseeritakse transfeer bussijaama. Hotellide ettebukkimine sõltub asukohast. Näiteks Ngapali beachile oleks väga keeruline olnud hotelli saada kohapealt. Samas meil oli suur seltskond. Kahekesi ehk ei oleks nii keeruline. Hotelli leidmisel ma kohaliku taksojuhi peale küll ei loodaks kui ise just kohalikku keelt ei valda. Inglise keele oskus sealmaal 99,99% inimestel suhtelisel null. Pigem tasub loota Agoda ja Bookingu peale.

Tänan kõiki asjalike vastuste eest!

Täna just astusin maha Aerofloti Airbus 330 pardalt lennult Maldiividele. Olin väga positiivselt üllatunud kui puhas ja uus nägi lennuk välja (ilmselt oligi tegemist suht uue lennumasinaga). Teenindajad korreksted ja kenad, siiralt naerusuised ja rõõmsameelsed. Pardameelelahutussüsteem ka kaasaaegne, võimalus kasutada ka wifit tasu eest. Olemas USB laadimise võimalus. Söögid normaalsed, aga peale veini midagi kangemat ei pakuta. Mis puudutab Sheremetjevot, siis minu arust võrreldes paljude maailma lennuväljadega oli tegemist väga odava kohaga. Näiteks 3 praadi, sõrnikud, mahl oli kokku 27 euri. Kuskil skandinaavias saab sama raha eest paar võileiba närida. Loomulikult aitab praegu oluliselt hindadele kaasa rubla soodne kurss.

Olen juba mõnda aega surfanud majutust jaanuari keskpaigaks ja 70-ga küll mingit AI-d ei ole näinud (vähemalt elamisväärset hotelli, mille nimel tasuks Maldiividele minna). Resortidega on kõige odavam tõesti ca alates 300 aga kui hakata bukkima siis lõpphind koos maksude ja muuga on lõpuks ikka ligi 400 ja siis ka majake kuskil aias mitte beachfront, veel vähem ocean villa. Samuti on nendele saartele vaja sõita kas lennuki või kiirpaadiga mis on ka suhteliselt kulukas võrreldes nö liinireisidega. Malel ja lennujaamasaarel on küll odavaid hotelle aga seal pole mittemingisugust paradiisisaare effekti. Hetkel broneerisime Maafushile Beachwood Hotelli ja seal tuli tuba ca 150 EUR öö (hommiku ja õhtusöögiga) http://thebeachwoodhotels.com/ Netis lugedes Maafushit kohati kiidetakse, kohati laidetakse. Plussideks on see, et Maafushil on elada soodne ja sealt on lihtne minna päevastele väljasõitudele teistele saartele. Miinuseks et Maafushil endal ei pidavat olema seda paradiisi mida Maldiividelt otsitakse. Oma kogemusest ei oska veel rääkida aga eks Jaanuaris annan siin teada.

Tänan TarmoK ja Chanessa. Kuna ma olen väga nõrk geograafias, siis tõepoolest lennupileteid ostes ei hoomanud kogu seda mastaapi. Nüüd natuke rohkem uurides jõudsin oma peaga järeldusele, et ehk optimaalne oleks olla mingil väheke suuremal saarel mitte kaugemal kui tunni pooleteise paadisõidu kaugusel lennujaamast. Sellest lähtuvalt tegin esialgse bukingu Maafushi saarel hotelli Beacwhood. Hotell tundub normaalne ja hind perele tuli koos maksudega ca 150 EUR (hommiku ja õhtusöögiga). Maafushi tundub olevat suhteliset kaasaaegne, kuna mingi leitud info põhjal avati saar turistidele alles 2010. Samuti tundub olevat hea paadiühendus. Kas on keegi käinud ja oskab kaasa rääkida või ümber lükata?