Kas keegi on Cuscost rongiga Maccu Pichusse sõitnud? Mis vahe on kahel piletiklassil? Mida veel oleks hea teada? Ettte tänades : )) ...lähen jaanuaris.
Meie ostsime piletid backpackerite rongile, oli täitsa normaalne. Oleks võinud ka "valgeinimese" rongile osta, aga ei pidanud vajalikuks. Samuti on võimalik poolele maale sõita bussiga ja sealt rongiga edasi. Või ka Cusco katlast välja taksoga ülesse jaama sõita ja tagasitulles taas seal maha tulla. Võidad hommikul tunni peaaegu, samuti õhtul.
Tulime äsja Peruust, käisime ka Machu Picchul. Piiblit(=Lonely Planet) ei maksa siin küll usaldada. Kui sa pole oma küsimustele veel vastust saanud,siis lisa siia sellekohane kommentaar. PS. Hinnaklasse on 3. Kõigis neis tunned sa end "valge inimesena" - välja arvatud ehk kõige kallim, mine tea, kelleks sind peetakse, kui sa reisid seljakoti, mitte krokodillinahkse kohvriga.
Olen käinud Buenos Airesest nimetatud sihtkohas bussiga. Natuke pikk reis, aga elas üle. Bussis pidevalt söögiga teenendus, piisavalt pikad vahepeatused, nägi siiski ka natuke Argentiinat, nii et ei midagi jubedat.Ja uni bussis oli super. Igatseks sinna tagasi. See kõik juhtus 2004. aasat jaanuaris. Võrratu reisikogemus.
Cuscost ei ole, aga Ollontaytambost Aqua Calientesesse maksab pilet ca 30, 40 või 60 USD. 30- ses sõidad 1,5 h mugavalt, 40 – ses pakutakse kohvi ja saiakesi 60 – ses tundus läbi akna vaadates, et jalgadel on rohkem ruumi. Läksime 42, tulime 31 USD rongiga. Vahet ei ole. Vali sobivaima aja ja odavaima hinna vahel.
Aqua Calienteses tuleks Machu pilet kohe 120 kohaliku raha eest ära osta, päeva limiit on väidetavalt 500 tk. Machult Wayna Picchule saab kuni 13.00 – ni ja kuni 400 ronijat päevas. Aqua Calientesest üles MPicchu sissepääsuni jõuab ca 2 tunniga jalgsi, pärast alla poole kiiremini või bussiga, kus üks ots maksab 7 USD.
Tere Kirjumirju, reisult nüüd tagasi jah.
Kõik läks enam/vähem planeeritud ajakava kohaselt ja ilma vahejuhtumiteta. Elasime 5 päeva Iquitosest ligi 200 km. kaugusel Pacaya Samirias indiaanikülas. Super. Käisime metsas, sõitsime kanuudega, vaatasime linde, loomi, puid ja taimi, püüdsime kalu, mängisime külameeskonnaga jalgpalli... . Meeldis, et see kõik ei olnud esinemine turistidele vaid lihtsalt elu kohaliku külarahva seas. Turiste sellesse külla ja piirkonda satub üsna vähe. Looduse tutvustajaks oli Amasoonase loodusalase hariduse ja 8 - aastase töökogemusega giid.
Limast võtsime kaheks nädalaks rendiauto ja marsruudiks oli Lima – Ica – Nazca – Camana – Chivay – Arequipa – Puno – Titicaca – Cuzco – Ollontaytambo, Machu Picchu – Nazca – Lima.
Reisiblogi on senini pastakaga märkmikus ja pildid loodan varsti läbisorteeritud saada.
Autot rentides peaks arvestama näiteks 100 – 130 USD päev olenevalt soovitud kindlustustingimustest. Mägedes ja maanteel talda andes võtab pentsu ikka nii 10 l/100km. Igal autorendil Peruus on kilomeetrite päevalimiit. Kui seda juurde kaupled, võib efekt hulga suurem olla, kui odavamal päeva renditasul. Kui autorendi netilehekülgedele lähed, saad hinnakalkulaatoreid proovida. Bensiini hind on umbes 12 – 15 EEK/l. Meie marsruudi pikkuseks kujunes ligi 3500 km. Sõidukiks valisime KIA Sorento 4 WD, automaat. Neljale inimesele oli paras kulgemiseks kõrgustel 0 – 5000 m. Jõudu ja ruumikust oli parajalt.
Busside lõpp-peatusest ülevalt Machu Picchult saab minna mõnisada meetrit kõrgema Wayna Picchu otsa. Tee sinna on jah umbes nii järsk, nagu Sulle tundub, parajalt väsitav, aga keskmisele eestlasele täiesti ronitav. Ülesmineku tee koosneb suurelt osalt kivist trepiastmetest, mis inkad või nende eellased ehitanud on. Ülalt alla M Picchule avanev võrratu vaatepilt korvab täielikult iga lihaseväsimuse. Ja miks mitte soodsa ilma korral minna sinna kohe suht vara hommikul ja jätta ülejäänud Machu vaatamine keskpäevasemaks ürituseks.
Selle giidi nimi on Guido Julca, http://manitiexpeditions.com/maniti/html/contact_us.html, meili aadress [email protected] . Helista, räägib inglise keelt, saatsin talle just aastavahetustervituse. Olime Ta komplektis esimesed eestlased.
Me olime sellel Amasoonase reisul kuuekesi. Neli eestlast ja kaks rootslast- umbes kahekümne aastased Annelie ja Kent, kes rändasid Lõuna – Ameerikas juba palju kuid ja lõpetavad poole aasta pärast vist Mehhikos. Meie tulime tagasi allavoolu Iquitosesse, nemad läksid ülesse Ecuadori poole. Sellesse külla Sucresesse satuvadki ainult need, keda Guido sinna viib.
Rootslanna Annelie peab reisiblogi. Meie ühisosast, Amasoonase reisust, ühtteist on näha Tema piltidel “Djungel” http://picasaweb.google.se/anneliesundbergh. Piltidel need noored gringod on nemad ja sellised +/- 40 aastased oleme meie.