Rongiliikluse usaldusväärsus UK-s?

Palun kogenumate abi ja nõuandeid!

Sinna kolinud inimene soovib sõita koos lapsega Eestisse, elab Loughborough's. Uurisin, et kõige lihtsam oleks ehk sõita rongiga Gatwicki lennujaama ja AirBalticuga otselend Tallinnasse. Tuttavad jagasid ka oma kogemusi ja soovitasid vältida vahemaandumisi, kuid jõulude ajal minu nõuandeid ei kuulatud ning lend toimus Manchester-Frankfurt-Tallinn, mis kestis kokku 9h, kuna Frankfurdis pidi 4 tundi ootama. Minu nõuandeid ei soovinud ta kuulata, kuna UK rongiliiklus pidavat olema nii ebausaldusväärne, sest on üks ümberistumine (Luton Airport parkway) ja üldse on London nii suur linn, et seal eksib kohe ära. Vaatasin google abil, et ümberistumine toimub pisikeses jaamas, kus tuleb vaid teisele perroonile jalutada ning Gatwickis läheb rong otse terminali, jaluta vaid mööda koridori lennujaama sisse. Terminalide vahel sõidab eraldi shuttle, kõik on google street view abil läbikäidav. Mingit äraeksimise ohtu ma ei näe, linnas ju seiklema ei pea.

Valides pileteid Trainline lehelt, on näha, et kui valida saabumisaeg piisava varuga, siis on valikus piletid iga u pooletunnise vahega, nii et isegi kui üks rong ära jääb, siis poole tunni pärast tuleb järgmine. Soetades mingi Railcardi säästab täiskasvanu kolmandiku ja laps lausa 60% soodsamalt.

Seevastu tema valis ikkagi variandi, kus sõitsid tuttavaga koos autoga Stantoni lennujaama ja jäid Ryanairi 6.30 lennust maha, mis siis et alustasid sõitu öösel kell 01.30

Minu arvates oleks eriti just lapsega reisides mõistlikum see rongi variant, jaama jalutades 10 min, rong jõuab 2h36min Gatwicki, sealt lennuk alla 3 tunni Tallinnasse. Alustada saab reisi pisut enne lõunat, mitte ei pea öö läbi sõitma. 

Palun öelge, kas minu pakutud rongi variant Gatwicki on tõesti mitte nii hea mõte või kas rongiga on tõesti halb sõita seal riigis? Endal rongisõidu kogemus seal riigis puudub.

Mina olen inimene, kes suudab igas uues kohas ära eksida, aga UK rongidega kulges sõitmine ilma igasuguste probleemideta. See süsteem on nii lihtne, et ka kõige ebakindlam inimene saab hakkama. Minul oli vaja ümberistumisega Londonist sõita Southamptonisse ja tagasi ning Londonis samuti liigelda, Trainline'i äpp oli telefonis ja piletite ostmine lihtsamast lihtsam. Laps sai omapäi liigeldes kätte ka selle kogemuse, et rongid hilinesid, aga tõepoolest, iga natukese aja tagant tuleb uus rong ja perroonide vahetamine pole samuti midagi keerulist, tema jõudis Gatwicki kenasti kohale. Nii et iga kell valiks UKs rongiliikluse.

0
0

Rongid UKs on täiesti usaldusväärsed. Väikseid hilinemisi võib olla ja mõnikord ka streike, aga üldiselt võib nendega julgelt arvestada. Tuleb lihtsalt veidike ajavaru jätta ootamatusteks (nagu mistahes muus riigis kui täpselt aja peale minek), mitte minna kõige viimasele rongile. 

Samuti on rongisüsteem lihtne ja arusaadav, sildid ja viited igal pool, ise midagi leiutama ei pea. Isegi Londoni suurtes rongi- ja metroojaamades on suhteliselt lihtne orienteeruda. 

Ma pigem arvan, et hirm rongide ja ümberistumiste ees on lihtsalt su tuttava peas kinni.

0
0

Ma kindlasti võtaks sinu pakutud rongi ja otselennu variandi.

Igaks juhuks võiks siis veidi varasema rongiga tulla, on rahulikum.

Ja Londonis ära eksida - kuidas? Seal räägitakse inglise keelt, kui ongi mingi segadus, siis peata esimene vastutulija ja küsi. 

Samas. Sa saad teiste inimeste käitumist mõjutada ainult natukene. Kui ta ikka põhimõtteliselt kardab ronge ja Londonit, siis ta kardab ja sinu jutt seda ei muuda. Ja ta tõesti sõidab saja ringiga, et neist pääseda. Tema enda elu, las siis sõidab....

0
0

Kuupäevadest pole juttu olnud, aga Lutoni asemel võib autoga sõita ka Stanstedi ja tulla sealt päevase Easyjeti lennuga. Kui inimene elab Inglismaa väikelinnas ja kardab paaniliselt Londonit, siis pole mõtet piinama hakata. Pärast jääb hirmuga kõigist rongidest ja lennukist ka maha.

Hakaku kohe varahommikul Stanstedi sõitma ja siis on mitu tundi varuks.

1
0

Ühistranspordist eelistan võimalusel alati ronge, bussid/taksod võivad jääda ummikusse toppama. Jah, aeg-ajalt hilinevad ja vahel isegi väga palju, ent on siiski usaldusväärseim variant. Tasub meeles pidada, et jõulupühadel rongiliiklust ei toimu.

Luton Airport Parkway on väga väike jaam, ühelt perroonile teisele minek võtab mõned minutit. Rong sõidab Lutonist otse Gatwicki, ümber istuma rohkem ei pea.

Nagu eespool öeldud, lennujaama minnes jäta paras ajavaru ja vaata igaks juhuks mingi tagavara variant välja.

0
0

Kui on tungiv soov reisida 6.30 Ryanairiga, siis oleks soovitus eelmise päeva hommikul sõitma hakata, ükskõik kui aeglaselt või kiiresti, võtta Stanstedis pärastlõunal-õhtul lennujaamahotell (Radisson ja Hilton on kohe terminali kõrval, maksavad reeglina sutsu alla 100 euro öö) ja sealt kella 4 paiku hommikul jalutada terminali lennukile.

Hirm Londoni ja rongide ees on foobia, seda ei ravi miski.

0
0

Varasemale täienduseks. Easyjet on kolinud Gatwicki ja seega sellest abi ei ole.

0
0

Tänan vastajaid!

1
0

Ma küll pole kohalik aga 2x pidanud turistina kasutama Londoni ühistransporti kuna lendude vahel oli pikem kui 10h, siiani on olemas Oystercard nii igaks juhuks kui peab seal jälle seiklema. Esimene kord lendasime sinna jõulude paiku, lennujaamast kesklinna saime ilusti aga kui edasi hakkasime metrooga seiklema siis hakkas lund sadama ning neile oli see muidugi suur üllatus, inimesed rõõmustasid aga mingi probleemi tõttu jäi metroo maa alla seisma ning pidime otsima bussi variandi, et edasi liikuda, kuid ega seal ju talverehve pole ja buss sõitis max 20km tunnis, olime endale päevaks veel igasuguseid plaane teinud kuid kesklinnast äärelinna sõit võttis libedaga lõpuks 2,5h ning enam ei hakanud ühistranspordiga kuskile trügima. Öösel puhus hirmõhukeste akende vahelt lund ka veel sisse. Järgmise päeva shuttle bussi lennujaama tõstsime 3h varasemaks ja tõesti ega seegi eriti kiiremini ei liikunud aga lund oli vahepeal juba üsna rohkesti alla tulnud, nii et meie edasilend lennujaamas lükati samuti 5h edasi, kohale me siiski lõpuks Tenerifele jõudsime. Järgmine kord sõitsime Londonis kevadepoole ja siis oli liiklus tip-top, kõik käis kellapealt.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased