trip-krainetrip-ukraine-dark
Rumeenia!

Tere! Sooviksin teada, et mida tasuks Rumeeniast Eestisse kaasa tuua. Mis on eriti rumeeniapärane?

Mulle isiklikult meeldivad väga Rumeenias käsitööna valmistatud rahvusliku mustriga savinõud. Üldiselt kõik oleneb inimesest, mida keegi nn rumeeniapäraseks peab.

Valgelaeva soovitus peab vist paika. Kunagi ammusel vene ajal tõin Moldaaviast (mis on ju osake Rumeeniast tegelikult) kaasa paar savikannukest. Paari aasta eest juhtus mulle külla inimene, kes oli sealkandis sugulastel külas käinud ja hõiskas kohe et oi sul moldaavia keraamika riiulis, kohe tunneb ära. Juulis lähen mina ka Rumeeniasse. Kui midagi tuua tahan, siis vist vaatan samuti keraamikat. Ilus.

Palinka ja tsuika käivad kah:) Kohalik kangem jook siis.

vahetevahel öiste eluviisidega

Ma tooks kaasa mõne tulise mustlaskrati! Päikest! :D

Mustlaskrati pärast pole vaja niikaugele minna, neid leiab Helsingi tänavatelt ja renstlistki, irv.

Paari päeva pärast. On veel keegi tulija?

Kui oled veinisõber siis on Rumeenias väga häid kvaliteetveine olemas .Peab ainult natuke asjasse süvenema. Olemas spets vinoteegid parema kraami jaoks .Hinnad meie mõistes väga head.200.- saad juba midagi üsna joodavat,samuti osad veinid pakendatud üsna atraktiivselt nii ,et kannatab kinkida. Endal varsti jälle minek ja veini võtan kindlasti kaasa.Keraamika jutt kah tõesti täitsa õige. Samuti teevad nad palju igasugu puitnikerdisi(seinaplaadid ,kujud jne.).Palju on tooteid lambanahkadest (tekid,vestid,mütsid jne.). Samuti punutised.Kui sõidad ringi siis turismiatraktsioonide lähedal on tihti sellised väikesed turukesed teede ääres.Edu