Viimased kommentaarid

Tere, Raul_R!

Lugesin Su asjalikke vastuseid erinevatele küsimustele. Tood välja, et suvel on tõenäoliselt LH882/883 lennud toimumas. Miks arvad, et need ja mitte muud lennud? 

Millal võiks Lufthansaga pääseda Aasiasse ja USAsse? 

Mul on endal lennupiletid teiste koodidega Lufthansa lendudele ja mõtlen-kaalun, kuidas toimida.

Jätsime auto Borovetši linna, hotelli parklasse (ööbisime ka seal). Borovetš ongi põhjapoolselt küljelt kõrgeim linn, kuhu saab autoga (kõrgus merepinnast ca 1300m).

Käisime kogu maa jalgsi, kuid poolele maale on võimalik saada suusaliftiga (lifti juurde saab ka parkida). Oluline on tähele panna, et esmaspäeviti ja teisipäeviti lift ei tööta (me läksime ka selle õnge, et ei vaadanud nädalapäevi, mil see ei sõitnud). Lifte on mitu, Yasterbetz'i lift aitab 2300m kõrgusele ja nii on matk ka lihtsam. Üleval on 2 hütti, kust saab teed osta: madalama ka snäkke, tipus vaid sooja teed. On ka mõned ööbimisvõimalused, kuid meie neid ei kasutanud.

Soovitan võtta rendiauto ja ringi sõita. 2015 aasta suvel võtsime auto Budgetist (72ks tunniks) ja rendisumma oli sama, mis päevatripp Golden Sandsist Nessebari!
Nädal aega on piisavalt pikk, et kogeda-näha ka päris Bulgaariat.
Golden Sandsile lähemad piirkonnad, kuhu võiks minna: Kavarna (põhja pool), Obzor (poolel teel Nessebari). väiksemad vahemaad võib läbida ka Taksoga, sest see on soodne ning ühistransport Varna ümbruskonnas toimib hästi...

Meie käisime kaaslasega ka Bulgaaria kõrgeima tipu Musala otsas (1 päev hakkasime sõitma, kulgesime, tegime peatusi randades, tee ääres, ööbisime Borovetšis ning teise sõidupäeva hommikul enne kella 8 alustasime tõusu 1300m pealt 2925 m kõrgusele mäetippu!) Ca 19 ajal tagasi all ning sõitsime samal ööl veel tagasi Golden Sandsi... Kohalikud pidasid meid hulludeks, kuna me ei kasutanud tõstukit, käisime tipus ära 1 päevaga ja sõitsime ca 400km tagasi... aga see oli seda väärt!

Mar Ola on igati sõbraliku ja hea teenindusega ja oma 3 tärni väärt. Toad paraja suurusega. Ainsaks miinuseks oli igas toas eraldi väike boiler, 2 inimest järjest duši all käia ei saanud. Toit on hea.

See konkreetne büroo oli suhteliselt mcdonaldsi lähedal. Muidu on büroosid iga nurga peal ja luxorit saab 50ga ka igaltpoolt, tuleb vaid küsida ja uurida, hinnad üldiselt samad. Kindlasti tuleb küsida, mis konkreetselt on hinnas ja soovitatavalt see ka lasta kirja panna, muidu on pärast jama...

Egiptuses käidud ja sain ühest kohalikust firmast ka pika hinnakirja (2009 hinnad).
Luxor - 55$, saab kaubelda 45le...
Kairo - 60$
Giftun - 20$
Sukeldumine - 30$
Allveelaevad ja muu taoline - 30-50$
Klaaspõhjaga laev - 10$
Safari - 30$
Nimekiri on tegelikult suht pikem ja kõiki hindu saab alla kaubelda. Endal läks kohalikega hästi (käisime safaril), kuid sõpradel, kes olid teises hotellis, oli küll suhteliselt nukker... Soovitan siiski Eesti esindajalt pikemad reisid võtta.

Mis hinnaga võib sel aastal kohalikelt Hurgadast Luxorisse ja Kairosse ekskursioone saada? Minek juba ülehomme;)