Viimased kommentaarid

Minu jaoks on kõige kehvem reisikaaslane, kellega ei ole võimalik ootustest rääkida (kehv kommunikatsioon).

Olen sattunud reisidele erinevate inimestega ja nii mõnelgi korral on osutunud lihtsamaks kaaslaseks võõram inimene, sest ta on oma ootustest ja soovidest rääkimisel avatum. Kui reisikaaslane eeldab, et ma teen eeltöö ja korraldan tegevusi, sest olen kogenum, suudab selle ilusti välja öelda ning teeb plaanitud tegevused, mis talle sobivad kaasa, siis võib tegemist olla väga vahva kaaslasega. Oma ootustest tuleb kaaslasele rääkida.

Kaks reisikaaslase-näidet (+ hea, - halb)

+ kaaslased, kellega sai igal hommikul läbi rääkida, kas ja millised ootused on ühistele tegevustele - väga superseltskond, sest kõik ütlesid välja, mida ootavad ja kas soovivad koos midagi teha või pigem veidi omaette olla. Osa seltskonnast oli väga kogenud, osa vähekogenud. Tänu avatud kommunikatsioonile said kõik soovid täidetud ja omavaheline õhkkond oli mõnus, õppisime üksteiselt ja tegime erinevaid asju (nt üks päev sisaldas 2h shoppinguaega, matka, õhtune õlle-veinituur, linnaga tutvumine). Oskasime arvestada üksteise reisieelarvetega ja väsimustasemega (kes tahtis, sai vabalt jääda majutuskohta magama).

- kaaslased, kes arvasid, et teeme nii nagu alati on tehtud ja teised loevad mõtteid. Selles seltskonnas tekkisid erimeelsused, sest osa seltskonnast arvas, et teine osa loeb mõtteid või on juba eos nendega väga sarnaste harjumustega. Täiesti suvalisel hetkel tuli üks kaaslastest lagedale küsimusega, et kas hakkame kohta X minema. Ülejäänud seltskond oli veidi üllatunud, kuid tegi algul tegevusi kaasa. Mingist hetkest alates pidas pool seltskonda omavahel nõu ja teisi ei kaasanud ja eeldas, et kõik saavad ühtmoodi aru, et nad lähevad eraldi mingeid tegevusi tegema (õlletuur). Kui teine pool seltskonnast tegi teada saades samaks ajaks oma plaanid, siis oli esimene pool pahane, et miks te meiega ei arutanud.

Kasutasime Küprosel Simila Cypruse (Simon) autorenditeenust. Simon pakub ka võimalust tellida auto endale öösel lennujaama ja ajab enamus pabereid juba enne saabumist korda + annab soovitusi hetkeolukorras toimimiseks ja ka materjale, et puhkus mugavamalt veeta ;)

https://simila-cyprus.com

Värske kogemus Küproselt perioodist, kui Eesti oli A-kategoorias:

- Lendasime Riia-Paphos 12.09. Sõitsime Riiga 11.09 (reisisime lapsega ja ei soovinud ühele päevale pikka sõitu + lenud). Riia lennujaam oli väga tühi, küsiti CyprusFlightPassi olemasolu. Lennukis olid kõikidel maskid, kuid paljudel täitsid need lõuasoojendaja rolli.

- Paphoses tehti saabumisel kõikidele reisijatele koroonatest (ninast ja kurgust) ja vastus tuli smsiga järgmisel päeval (anti ka infoleht lingiga, kus testi andmeid sai kontrollida). Saba oli pikk ja aega kulus meil kokku ca tund, et jõuda lennukist passikontrollini.

- Kõikides suuremates ostukeskustes mõõdetakse uksel kehatemperatuuri ja inimesed kannavad siseruumides maske (ka suveniiripoodides). Maskide kandmine on normaalsus kõikide teenindajate-müüjate-hotellipersonali puhul. Toidukohtades kliendid maske ei kanna.

- Rahvast on tänavatel vähe. Enamasti hoitakse viisakalt vahet, kuid leidub ka toidukohti, kus enda kaaslane on 2m kaugusel, kuid selja taga istub juba teine seltskond või vahel tuleb toidupoes keegi liiga lähedale. Enamasti siiski hoiavad kõik vahet.

- Riias koguti kõikidelt saabujatelt ka Lätti saabumise vorm ning edasine ei huvitanud lennujaamas kedagi.

Minu USA tööalane partner on tühistanud kõik üleookeani lähetused selle aasta lõpuni ja soovitab tungivalt vältida reisimist üle ookeani puhkuse eesmärgil. Mõned lennud küll toimuvad ja teoreetiline võimalus lennata on olemas...

Tere, Raul_R!

Lugesin Su asjalikke vastuseid erinevatele küsimustele. Tood välja, et suvel on tõenäoliselt LH882/883 lennud toimumas. Miks arvad, et need ja mitte muud lennud? 

Millal võiks Lufthansaga pääseda Aasiasse ja USAsse? 

Mul on endal lennupiletid teiste koodidega Lufthansa lendudele ja mõtlen-kaalun, kuidas toimida.

Jätsime auto Borovetši linna, hotelli parklasse (ööbisime ka seal). Borovetš ongi põhjapoolselt küljelt kõrgeim linn, kuhu saab autoga (kõrgus merepinnast ca 1300m).

Käisime kogu maa jalgsi, kuid poolele maale on võimalik saada suusaliftiga (lifti juurde saab ka parkida). Oluline on tähele panna, et esmaspäeviti ja teisipäeviti lift ei tööta (me läksime ka selle õnge, et ei vaadanud nädalapäevi, mil see ei sõitnud). Lifte on mitu, Yasterbetz'i lift aitab 2300m kõrgusele ja nii on matk ka lihtsam. Üleval on 2 hütti, kust saab teed osta: madalama ka snäkke, tipus vaid sooja teed. On ka mõned ööbimisvõimalused, kuid meie neid ei kasutanud.

Soovitan võtta rendiauto ja ringi sõita. 2015 aasta suvel võtsime auto Budgetist (72ks tunniks) ja rendisumma oli sama, mis päevatripp Golden Sandsist Nessebari! Nädal aega on piisavalt pikk, et kogeda-näha ka päris Bulgaariat. Golden Sandsile lähemad piirkonnad, kuhu võiks minna: Kavarna (põhja pool), Obzor (poolel teel Nessebari). väiksemad vahemaad võib läbida ka Taksoga, sest see on soodne ning ühistransport Varna ümbruskonnas toimib hästi...

Meie käisime kaaslasega ka Bulgaaria kõrgeima tipu Musala otsas (1 päev hakkasime sõitma, kulgesime, tegime peatusi randades, tee ääres, ööbisime Borovetšis ning teise sõidupäeva hommikul enne kella 8 alustasime tõusu 1300m pealt 2925 m kõrgusele mäetippu!) Ca 19 ajal tagasi all ning sõitsime samal ööl veel tagasi Golden Sandsi... Kohalikud pidasid meid hulludeks, kuna me ei kasutanud tõstukit, käisime tipus ära 1 päevaga ja sõitsime ca 400km tagasi... aga see oli seda väärt!

Mar Ola on igati sõbraliku ja hea teenindusega ja oma 3 tärni väärt. Toad paraja suurusega. Ainsaks miinuseks oli igas toas eraldi väike boiler, 2 inimest järjest duši all käia ei saanud. Toit on hea.

See konkreetne büroo oli suhteliselt mcdonaldsi lähedal. Muidu on büroosid iga nurga peal ja luxorit saab 50ga ka igaltpoolt, tuleb vaid küsida ja uurida, hinnad üldiselt samad. Kindlasti tuleb küsida, mis konkreetselt on hinnas ja soovitatavalt see ka lasta kirja panna, muidu on pärast jama...

Egiptuses käidud ja sain ühest kohalikust firmast ka pika hinnakirja (2009 hinnad). Luxor - 55$, saab kaubelda 45le... Kairo - 60$ Giftun - 20$ Sukeldumine - 30$ Allveelaevad ja muu taoline - 30-50$ Klaaspõhjaga laev - 10$ Safari - 30$ Nimekiri on tegelikult suht pikem ja kõiki hindu saab alla kaubelda. Endal läks kohalikega hästi (käisime safaril), kuid sõpradel, kes olid teises hotellis, oli küll suhteliselt nukker... Soovitan siiski Eesti esindajalt pikemad reisid võtta.

Mis hinnaga võib sel aastal kohalikelt Hurgadast Luxorisse ja Kairosse ekskursioone saada? Minek juba ülehomme;)