trip-krainetrip-ukraine-dark
Rumeenia (Musta mere ääres-Mamaia)

Tere!

Sooviks värskemat infot. Kes on käinud Rumeenias (mitte matkamas vms sisemaal vaid just Musta mere ääres)? Milliseid ekskursioone on seal võimalik osta (ja millised on umbkaudsed hinnad). Milline on üldine hinnaklass - Eestist odavam? Mida soovitate Rumeeniast osta. Millistes hotellides olete ööbinud- arvustus?

Heia, veetsin sügisel mõned päevad teile huvipakkuvas piirkonnas. Toidu, ööbimise, väljaskäimise osas on soodsaim kui Eestis (hinnatase võrreldav ehk Poola suuremate linnadega). Autorendi - kütuse hinnad umbes samad nagu Eestis. Ekskursioonide osas julgeks soovitada paaditrippi Dooanu deltas, mis pole väga kaugel Mamaiast. Näed palju erilisi suuremaid ja väiksemaid linde ning üldse on päris tore paadiga seal märgalade labürindis sõita. Paadi koos juhiga ning transfeeridega leiad kindlasti Mamaias ekskursioonide müüjate käest, ise läheks küll omal käel Tulceasse ning kaupleks ekskursiooni kohalikest küladest (ise läksime Murighiol'ist), saad kindlasti soodsamalt ning põnevama elamuse.

Tere

Küsiks , et kuidas on rumeenias olukord rahaautomaatidega, kas saab maksta ka kaardi ja eurodega, või peaks vahetama eestis raha

tänud

Hei!

Automaate on piisavalt ja enamus kohtades saab ka kaardiga maksta.

Sulana kehtib ikkagi kohalik lei, välja arvatud lennujaama tax free poes, kus tahetakse ainult eurosid. Automaatide ja kaardimaksete osas nõus Martiniga, kordagi pole probleeme tekkinud.

Lennupiletid Constantasse juuliks nädalaks võetud. Vanaema kahe kooliealise lapslapsega ei suuda otsustada kuhu võtta öömaja: kas Mamaiale, hoopiski Vama Vechesse või päris linna. Bassein oleks soovitav ja ühistraspordi peatus ka lähedal. Sooviks natuke ringi vaadata ja ka rannapäevi.  Mida ja kuhu kanti soovitaksite?

Vama Veche on rohkem hipilinn, väga palju tegevust seal ei ole. Ühistranspordi kohta kahjuks kommenteerida ei oska.

Mamaia ja Constanta on nagu Pirita ja Tallinn. Kui lapsed kaasas, siis muidugi Mamaiasse, kus lapsed merre saavad. Või Mamaia järve, poolsaar on nii kitsas, et mere ja järve vahel on mõnisada meetrit. 

Käisime Mamaias aasta tagasi juuni keskel , Mustas meres vesi veel jahe ! Mamaia on pikk kitsa maariba , kuurort .! Üle Mamaia saab sõita kondliga 4 EURi on pilet üks ots . Hinnad on odavamad kui meil . Pikk jalakäiate promenaad rannast natuke eemal paraleelselt rannaga . Mitte kaugel on delfinaarjum ja väike loomaaed . Ilus puhas , aga rannahooaeg oli veel algamata , baarid rannas juba töötasid !

Käidud. Nordicaga saabudes ja tagasiminnes oli lennujaamas ainuke selle lennu rahvas, muidu tühjus. Lennujaamas rahavahetust ei olnud, kuid olid ATM-d. Herz pakkus autorendi võimalust. Tundus, et väga paljud rentisid autod kohapeal ringi sõitmiseks. Takso eest Mamaiale ja ka Constanta linna küsiti 20 eurot, tagasi lennujaama saime taksomeetri järgi 73 leuga. Sõit ca 30 minutit. Teed korralikud ja viidastatud. Mamaia hetkel veel turistidest avastamata, puhkavad peamiselt kohalikud, ilmselt muutub see kiiresti. Bulgaaria ja veel nii mõnelegi Musta mere rannakuurortile teeb igatahes silmad ette. Meres on lainemurdjad, suuri laineid pole, rand ja vesi puhas. Väikesed teokarbid rannas, kuid susse polnud vaja. Rannatoolid koos madratsite ja varjudega väga puhtad ja hoolitsetud, meie hotellil (hotell IAKI ) oli oma rand, seega maksma ei pidanud. Õhtuti avatud rannabaarid, kuskil nägime ka tüdrukud ümber posti tantsimas. Osad supermarketid  rannas avatud 24 h. Hinnatase Eestist odavam, õlu nii poes kui ka rannas (!) 6 leud. Lõunasöök 2-le keskmiselt 40 leud. Mamaia ja Constanta linna vahel sõitsid iga 25 minuti tagant kahekordsed lahtised turistibussid, päevapilet maksis nägu 5 leud, ühekordne ots 3 leud. Bussi kogutuur nii Constanta linn-Mamaia kestis 2,5 tundi, peatus tehti ka raudteejaamas. Mamaia õhuraudtee 20 leud nägu, lapsed tasuta. Sõit algab promenaadi linnapoolsest otsast kuni peatuseni Casino. Sealt võimalik edasi/tagasi liikuda ka "rongiga" mis traktorile taha ehitatud. Üks sõit 5 leud nägu. Promenaad algusest lõpuni täiesti välja ehitatud, jalgrattatee kenasti märgistatud õhtune mõnus melu mõnusate söögikohtadega. Takso hinnad km 2,5-3,5 leud, kõik käib taksomeetri järgi, hinnad auto ustel nähtavad. Delfinaariumi pilet 40 leud, show 3 x päevas, kestis ca 30 minutit. Samas näitus maailma ja ahvist inimeseks arenemisest ja dinosauruste park. Kõrval MC Donalds. Lunapargis atraktsioonile pilet 8 leud nägu.  Aqwapark Mamaial väga meeldis, akvaarium ja kaunis restorane täis promenaad Constanta linnas...uih, tegevust ja vaatamist jagus. Puhas ja korralik, ei tüssamist, tülitamist ega pealekäimist, väga abivalmid ja mõnus koht rannapuhkuseks.

Kas keegi oskab öelda, milliseid ekskursioone Mamaia´s pakutakse ja mis hinnaga (nt. doonau jõe delta vms)?Kas bussipiletid saab osta bussist? Kas piisab pileti ostmisest või on seal ka mingi valideerimise süsteem?Mis keeles seal rääkima peaks? Vene? Või saab inglise keelega ka hakkama?

 Doonau delta tripp maksis 170 leud, kombo kolmest asjast kokku akvaarium+delfinaarium+seikluspark  maksis 150 leud, veel sai minna mingisse kloostrisse vms ja maksis 120 leud. Need olid pakkumised hotellis IAKI mis meelde jäid, tänava pealt ei vaadanud. Väljasõitudel ei käinud ja ei oska kommenteerida. Bussipiletid ostad juhi käest, suhtlemine ikka inglise keeles, annavad kaardi (või oli kastist ise võtta) marsruudiga kus peatused peal. City Tour koduleht: www.ratc.roVene keelt ei olnud üldse kuulda ja sellega seal midagi peale hakata ei ole. Kui on veel küsida, vastan meeleldi.