Rumeenia (Musta mere ääres-Mamaia)

Tere!

Sooviks värskemat infot.
Kes on käinud Rumeenias (mitte matkamas vms sisemaal vaid just Musta mere ääres)?
Milliseid ekskursioone on seal võimalik osta (ja millised on umbkaudsed hinnad).
Milline on üldine hinnaklass - Eestist odavam?
Mida soovitate Rumeeniast osta.
Millistes hotellides olete ööbinud- arvustus?

Heia,
veetsin sügisel mõned päevad teile huvipakkuvas piirkonnas. Toidu, ööbimise, väljaskäimise osas on soodsaim kui Eestis (hinnatase võrreldav ehk Poola suuremate linnadega). Autorendi - kütuse hinnad umbes samad nagu Eestis.
Ekskursioonide osas julgeks soovitada paaditrippi Dooanu deltas, mis pole väga kaugel Mamaiast. Näed palju erilisi suuremaid ja väiksemaid linde ning üldse on päris tore paadiga seal märgalade labürindis sõita. Paadi koos juhiga ning transfeeridega leiad kindlasti Mamaias ekskursioonide müüjate käest, ise läheks küll omal käel Tulceasse ning kaupleks ekskursiooni kohalikest küladest (ise läksime Murighiol'ist), saad kindlasti soodsamalt ning põnevama elamuse.

Tere

Küsiks , et kuidas on rumeenias olukord rahaautomaatidega, kas saab maksta ka kaardi ja eurodega,
või peaks vahetama eestis raha

tänud

Hei!

Automaate on piisavalt ja enamus kohtades saab ka kaardiga maksta.

Sulana kehtib ikkagi kohalik lei, välja arvatud lennujaama tax free poes, kus tahetakse ainult eurosid.
Automaatide ja kaardimaksete osas nõus Martiniga, kordagi pole probleeme tekkinud.

Lennupiletid Constantasse juuliks nädalaks võetud. Vanaema kahe kooliealise lapslapsega ei suuda otsustada kuhu võtta öömaja: kas Mamaiale, hoopiski Vama Vechesse või päris linna. Bassein oleks soovitav ja ühistraspordi peatus ka lähedal. Sooviks natuke ringi vaadata ja ka rannapäevi.  Mida ja kuhu kanti soovitaksite?

Vama Veche on rohkem hipilinn, väga palju tegevust seal ei ole. Ühistranspordi kohta kahjuks kommenteerida ei oska.

Mamaia ja Contanta on nagu Pirita ja Tallinn. Kui lapsed kaasas, siis muidugi Mamaiasse, kus lapsed merre saavad. Või Mamaia järve, poolsaar on nii kitsas, et mere ja järve vahel on mõnisada meetrit. 

Käisime Mamaias aasta tagasi juuni keskel , Mustas meres vesi veel jahe ! Mamaia on pikk kitsa maariba , kuurort .! Üle Mamaia saab sõita kondliga 4 EURi on pilet üks ots . Hinnad on odavamad kui meil . Pikk jalakäiate promenaad rannast natuke eemal paraleelselt rannaga . Mitte kaugel on delfinaarjum ja väike loomaaed . Ilus puhas , aga rannahooaeg oli veel algamata , baarid rannas juba töötasid !