Ryanairi Riia lennud

Kas sellel artiklil on tõesti tõepõhi all või on keegi sulest nii sama midagi välja imenud?

http://www.ohtuleht.ee/646947/hoop-eesti-odavreisijatele-ryanair-tahab-riiast-lennud-lopetada

Kahjuks on tõepõhi all. Ryanair pole veel otsustanud, kas jätkata lendudega Riiast või mitte.

Riia lennujaam tegi selle idiootse turvakontrolli maksu, Ryanairile oli see vastumeelt ehk selle jama tulemus?

Järjekordselt on aeg vaadata Pärnu poole. Pärnu näol on tegemist tüüpilise "middle of nowhere" põllu peal oleva linnakesega. Kui Tallinna Lennujaam ei kardaks Tallinna lendude kadumise pärast, oleks siin ammu juba olnud Flybe. Sama investeeringu najal oleks saanud jätkata Ryanair. Bussiliiklus Riia ja Tallinnaga on hea, kõik Simpelid, Luxid ja Ecolinesid saaks siia sisse keerata. Suvel toidaks turgu Skavsta, Rygge või Tampere liin, kevadel-sügisel Vahemere äärne. Ka muud Riia sihtkohad annaks Tallinna läheduse valguses ümber vaadata.
Isiklikult selle uudise pärast väga ei põe. Millegipärast ei ole Riiast väljuvad lennud mind köitnud. Odavam ja mugavam on olnud lennata Kaunasest või Vilniusest, harva ka Tallinnast, isegi Varssaw on teinekord välja aidanud.
Aga vaadates Riia võimalusi, siis Wizzairi olemasolu ja Air Balticu agressiivne strateegia on ehk olemise Ryanairile ebamugavaks teinud. Eriti veel, kui lennujaam end suureks pidama hakkab ja vastavalt sellele ka hinnapoliitikat kujundada saab.
Usun, et praeguses turuolukorras otsustab pigem lennujaam tingimused.

Ikka Tartu peaks Ryanairile sobima põllupealseks lennujaamaks. Rada ja hoone olemas, ööbimisvõimalused personalile ja ümberistujatele.
7 km kaugusel Lõunakeskus 50 000 m2 ajaviitmispinnaga.
Lõunakeskus paneb ringile tasuta bussi ja kõik on rahul.
Kantri ja Rehe hotellid mahutavad odavalt neid kes peavad ööbima.

Kunagi paar kolm aastat tagasi olid juba spekulatsioonid, et tulevikus hakkab Ryanair lendama siia: http://jurmalaairport.com/en/airport/history

Tartuga on see häda, et investeering on tehtud, aga rahvas ja kompaniid ei taha lennata. Pärnus on lennatasoovijaid (Flybe, Matkavekka) ja lisaks ka regulaarlennud saartele, kuid investeerida ei taheta. Mul ei oleks midagi selle vastu, kui Ryanair mõlemast lennujaamst lende teeks. Vaadates euroopasse, on nende tihedus oluliselt suurem (Ok, saan aru, et rahvastiku tihedus ja maksevõime ka kordades suurem). Jurmala võiks ju hea alternatiiv olla, kui seal sarnaselt Kaunasele mõistliku hinnaga parkida saaks ja transfeerid mõistuse piiresse jääks.

ärge muretsegem sōbrad,stress on paha asi. Varsti saab meie vōimsa suitsupääsukesega ( kes muuseas resideerub poole oma ajast välismaal soojas ) lennata kuhu hing ihaldab. Ryanair taandub lihtsalt vōimsa konkurendi ees. Loodame ,et tulevikus lendab pääsuke ilma maksumaksjate toeta.