RyanAiriga Stockholmist Tallinna

Tere,

sooviksin tulla Ryanairiga Stockholmi Skavsta lennujaamast Tallinnasse, kuid sellega seoses on tekkinud mitu küsimust.
Esiteks on probleem bussipileti ostmisega, kuna pakub ainult Skavsta lennujaamast Stockholmi tagasi seda piletit, kas see ongi nii, et oluline on vaid liini nimi, mitte kuhu poole mul sõita vaja on?
Teiseks: kuidas leian linnast flygbussarna bussipeatuse?
Seoses lendamisega on mul järgnevad küsimused: lennupilet on küll odav, kuid 20 kg pagasi eest tuleb maksta 25 eurot. Kas lisaks sellele makstud pagasile lisaks võin võtta kuni 10 kg käsipagasit tasuta lennukisse? Ja kas lisaks piletirahale ja pagasitasule tuleb veel midagi juurde maksta?
Kas tasuks teha ka reisi/pagasi vms kindlustus või on see lennufirma ja selline lühilend üsna turvaline?
Kui palju enne pean olema lennujaamas ja kas ID kaardist piisab?

Pole ammu reisinud ja seetõttu vabandan, kui osad küsimused liiga totrad vms, kuid olen tõesti veidi mures.

Johanna

Küsimused pole üldse totrad, vaid asjalikud.
Kõigepealt pagasist. Ryanairil on 10 kg käsipagasit (mida võtad lennuki salongi) tasuta, pea kindlasti kinni käsipagasi koti mõõtudest ja kaalust. Olen ise korduvalt R.-ga lennanud ja kontrollitakse tihti, et kas koti mõõdud ja kaal on normis. Olen lennanud ka Skavstast, seal oli kontroll kõige kergem, aga R. puhul ei tohi kunagi valvsust kaotada. Kui oled pagasi (kohvri eest) maksnud koos lennupileti ostmisega, siis ei pea täiendavalt midagi pagasi eest juurde maksma. Kindlasti pea etteantud kilodest (mille eest oled maksnud) kinni, seda kohvri kaalu kontrollitakse kohe kindlasti ja ülekilode eest tuleb täindavalt maksta ja mitte vähe.
Euroopa liidu maades/Schengenis piisab ID kaardist (ise võtan reisil lisaks ID kaardile kaasa alati ka passi) ja reisi/pagasi kindlustuse tegemine sõltub asjaoludest ja on ka mõneti sisetunde küsimus.
Lennujaama lähen ise tavaliselt kaks tundi varem, pigem rahulikult passida pärast igatsugu kontrolle ootesaalis kui närvitseda järjekordades. Viimati Bremenis jõudsime abikaasaga R. terminaali peaegu kolm tundi varem ja enamus aega kulus igatsugustes sabades seistes ja parajat segadust jälgides.

Bussiühendusest Stockholmi ja Skavsta vahel vaata järgmiselt koduleheküljelt, mis allpool. Ise olen sama bussi kasutanud ja asi oli suht lihtne.
http://www.flygbussarna.se/default.aspx?lang=EN

Ja kindlasti ära unusta elektroonilist check-inni ja boarding pass/pardakaarti väljaprintimast.

Veel veidi täpsustust siis Skavstast Ryanairiga lendamise kohta.

Sellel, pole tegelikult tähtsust, kumba pidi (Skavsta-Stockholm-Skavsta) Sa pileti ostad. tegelikult on mõlemad valikud olemas)
Internetist on pilet odavam (Vajalik krediitkaart, võid pileti peale ostmist välja printida, kuid piisab ka ainult pileti nr-st)
Flygbussarna bussipeatus on CityTerminalenis (ühesõnaga seal, kus kõik need metroo ja rongi ja bussijaam ühes samas kohas on). Suhteliselt lihtsalt peaks üles leidma, sildid ka väljas igalpool.
Skavstas üldiselt käsipagasi kaalumisest ei pääse. Nii, et tasub 10kg nõudest kinni pidada. Samuti peab pagas vastama mõõtudele (kontrollitakse kahtluse korral nii, et pead selle suutma paigutada yhte kolmest etteantud korvi)
Arvesta ka sellega, et bussisõidule kulub 90 min-i. Ja nagu eelnevalt öeldud juba. Ära unusta e-registreerimist ja piletit välja printida.
Kui kõikidest nõuetest kinni pead, siis muid lisakulusid ei kaasne.

Just, tahaks ka lisada, et Skavsta on üks neist jaamadest, kus käsipagasit kaalutakse. Olen viimase kuu jooksul päris paljudest jaamadest läbi lennanud ja lisakas Skavstal oli Bergamo teine, kus kaaluti. Bolognas ja Pisas seda aga ei toimunud. Ja et olla kindel, siis ma ostaks pileti Stocki autobussijaamas. Vähemalt ma ise tegin seda.

Hakkasin nüüd piltetitega tegelema ja tekkisid uued küsimused:
1) flygbussarna bussipilet kehtib ostmisest alates 3 kuud ja ükskõik mis liinil ( kui nüüd ikka õigesti aru sain), aga kuidas saan ma kindel olla, et mulle ikka koht on ( et buss pole juba täis)?
2) kus lennupileti e-registreerima pean?

  1. Oletan, et kehtib reegel, et kui buss saab täis, siis lähed järgmisena väljuva bussi peale.
  2. Ryanairi kodulehel alates 14 päeva kuni 4 tundi enne väljalendu. Kliki "Online chek-in"

Kas saan õigesti aru, et lennukis istun, kuhu tahan? Kes on sellel liinil reisinud, kas lennuk on tavaliselt puupüsti täis või pigem tühi?
Kus ma oma pagasi saan ära anda? Kuna mul online check-in tehtud, siis eeldan, et n-ö kassa juurde ma minema ei pea?

Ryanair istutakse sinna kuhu tahad, kui just stujardessid ei suuna sind teisiti.

Kui on äraantav pagas pead ikka minema nö kassa juurde ehk check in letti. Seal võetakse su pagas vastu.

Johannaav, kas oled oma äraantava pagasi eest ikka onlines maksnud?

Lihtsalt infoks: kolmapäeval 06.10.11 kontrolliti nii kaalu kui ka koti suurust

Jah, 1 bag - 20 kilo, maksin kohe kui lennupiletid ostsin. Loodan, et topelt maksma ei pea.

Kes sellel liinil reisinud, kas lennuk on tavaliselt puupüsti täis või pigem tühjemapoolne?

Kui palju maksab lennupileti ümbervahetamine? Oleks vaja päev hiljem tagasi tulla. Kas piletit on üldse võimalik ringi vahetada, kui olen juba check-in-i teinud?