Sansibar

Kas keegi lähiajal minemas Sansibarile? Või olnud seal just puhkamas? Meil minek 15 jaanuar. Kas testi vaja teha enne reisi või piisab vaktsiinitõendist?  Reis vahemaandumisega Amsterdamis ja sealt otse Tansaaniasse. Kas pealinnast edasi sõit oleks mõistlikum praamiga või lennukiga(nagunii samal õhtul-öösel edasi ei pääse, alles järgmisel hommikul).Ja kas keegi annab mingit head nõu, kus seal head süüa saaks ja kas Kiwengwa ranna kandis on ka kauplusi, juhul kui tekib vajadus poest näksimist osta. kas mõistlik oleks vahetada siin dollareid või kohapeal euridest kohalikku raha? Kuidas on lood alkoholiga( ei ole joodik), aga profülaktika mõttes oleme Aasias reisides  kasutanud n. ö kõhurohuna. Kõik nõuanded on oodatud...

1
23

Olin seal eelmisel aastal novembrist aprillini ehk võin enda kogemust jagada. Jagan ka mõnda enda blogi linki - ehk on kasu.

  1. Testmine - hetkel on vaja teha test (vist oli 96h enne reisi). Sinu reisini on veel piisavalt aega ehk ma hetkel liialt sellele ei keskenduks, kuna tingimused võivad selleks ajaks muutuda.

  2. Dar es Salaamist Sansibarile - juhul kui samal õhtul edasi ei pääse, siis soovitan võtta elamiskoha (hotelli/airbnb) sadama lähedale ning sealt järgmisel päeval praamiga üle sõita. Praami saabub otse Stone Towni kekslinna. Mandri ja Sansibari vahel opereerivad 2 firmat: Kilimanjaro ja Azam Ferry. Pilet mitte-residendile maksis vist 35 USD ning seda saab osta sadamas nii sularahas (USD või šilling) kui ka kaardiga. Sadam on ise paras kaos, palju inimesi, kes sind igas suunas kõnetavad - soovitan minna sadamasse varakult või siis osta piletid hommikul ära, linnas ringi vaadata ja hilisema praami peale minna. (minu elust Dar es Salaamis).

  3. Mida süüa? - eks see oleneb maitsest. Endale meeldib mulle alati kõike kohalikku prooviga - eraldi postitus söökidest, mida proovida Sansibaril. Stone Townis on kindel söögikoht, mida proovida Luukmaan - kogu kohalik köök seal esindatud ning populaarne nii turistide kui ka kohalike seas. Kui mereande armastad, siis Kendwa/Nungwi kandis palju kala- ja mereannirestorane - soovitan proovida kaheksajalga (+ kaheksajala karri üks populaarsemaid). Lisaks on neil igasugu saialisi ning muidugi imemaitsvad puuviljad - avokaado, mango jne.

  4. Alkohol - Kendwa/Nungwi kandis pole kindlasti probleeme. Olemas on mitmeid alkoholi poode ning saab ka restoranidest.

  5. Toidupoed - Kendwa/Nungwi kandis on olemas küll mitmeid toidupoode ehk saab näksimist osta.

  6. Raha - suuremateks ostudeks võib kasutada dollareid (nt majutus, autorent jms), aga muidu võiks olla kohalikku raha. Ise kasutasin enamasti automaate ja võtsin natukene kaasa. Stone Townis on automaate mitmeid, kuid Kendwas/Nungwis oli veel kevadel natuke linnast väljas üks peamine automaadi koht.

Kui veel infot soovid, võid ka otse kirjutada. Väike ülevaade minu sulest enne reisi planeerimist: https://hiieliin.com/2021/01/03/sansibari-reisijuht-mida-teada-enne-reisi/

8
0

Hiie-Liin-suured, suured tänud sulle selle põhjaliku info eest. Kõige vajalikuma info köidan omale "raamatuks" ja võtan saarele kaasa, et vajalik info kogu aeg käepärast oleks.

2
0

Peab tunnistama, et Hiie-Liini blogi lugedes tekkis motivatsioon külastada Tansaaniat, mis realiseerus (loodetavasti) paar minutit tagasi lennupiletite ostmisega :)

6
0

Tansaaniasse ja ka Sansibarile minekuks on vajalik PCR-test 96h kõigil, ka vaktsineeritutel.

Kõige mõistlikum on vahetada Tansaania shillingeid otse eurodest. 

Sansibaril on alkoholi enamasti ainult võimalik osta hotellides. Mandril aga müüakse ka supermarketites ja väikestes shoppides. 

Dar es Salaamist on odavam siselennuga lennata Sansibarile, Dari lennujaamas on 10 minuti jalutuskäigu kaugusel Transit motel, seal saaksite ööbida ja hommikul lennata Sansibarile.

2
1

Kiwengwa piirkonnas oli suisa alkoholi pood olemas! Mingid pisikesed poekesed on seal tõepoolest olemas ja millestki puudust tundma ei pidanud! Kohalikus poes müüakse sisuliselt kõike ning vahetatakse vajadusel ka raha!

0
0

Lend on 27.12 ja seega peab lootma, et PCR testi saab teha ka jõulupühade ajal.

0
0

Eelmiste jõulude ajal polnud küll testimisega mingit muret.

1
0

Tere,

Istun praegu JRO lennujaamas.

Siia tulles oli PCR test nõutud ja oli vaja ette näidata samuti saabudes kohale.

Samamoodi nüüd. Käisin Zanzibaril PCR testi andmas..KLM eelis on see et nad tahavad tagasi minnes 96h varem oleks vähemalt test tehtud.

Kuna Zanzibaril on palju asju Hakuna Matata ja testid rändavad praamiga Dar-i kontrolli siis mida pikem aja aken seda parem. Testide õigsuses ei julge muidugi kindel olla.

Foorumeid lugedes on ennemgi olnud et Tansaanias rapid test neg. Nigeerias annad juba positiivse testi.

Praam/lennuk. Lennuk kindlasti mugavam ja kallim. Praami eelis on see et sadam kohe linnas ,hea  lähedal hotelli jalutada

Lennujaamast Zanzis 23 000 tz ca summa Stone

Vaheta eurod lennujaamas kohalikuks tz. Dollari kursiga saad pikapeale pügada kui igalpool dollariga üritad maksta. Praegune vahetuskurss lennujaamas parim oli 2634.- 1 eur. Viisa muidu 50 dollarit aga saab ka 50 eur hakkab. Natuke hävid kursis aga mitte oluliselt.

Stone Town Lukmann on väga hea koht söömiseks..mereannid väga soodsad. 7.- eur saad end lõhki söönuks. Teistes kohtades kasuta trip advisorit v google mapsi. Üldjuhul kohalikud restoranid tunduvalt maitsvamad ja soodsmad kui hotellide omad.

Alkoholi saab paljudest kohtadest ja väikseid poeksi/putkasid seisab iga nurga peal.

Millega Zanzis arvestada tuleks kindlasti kui kõva merelõvi oled et tõus ja mõõn on seal igapäevased nähtused et pool päev on vesi rannast ära. Googledades leiab rohkem infot.

1
0

Karel, kas sa vaktsineerimata või miks tagasi tulles testi oli vaja? KLMi traveldoc väidab, et kui vaktsineeritud või läbi põdenud, siis pole vaja.

0
0

Vaktsineeritud 2 doosiga.

Traveldoc ütleb jah seda et crew members peab esitama PCR testi aga tegelikus on see et ca 6 päeva enne lendu tuleb email mis nõuab 96h enne lendu PCR testi ja seda küsitakse lennujaamas check in tehes.

0
0

Lennud on Qatariga ja hetkel nende koduleheküljelt naasmise puhul PCR testi kohustuse kohta ei suuda küll midagi välja lugeda, aga eks peab end lõpuni kursis hoidma.

0
0

Järgmistele infoks - ca 6p enne tuli KLMilt meil, et vaja kas test või vaktsineerimistõend. Lennujaamas just kõik läbitud ja vaktsineerimistõend neile sobis. Dar es Salaam - Amsterdam - Tallinn.

Seega vaktsineeritud KLMiga hetkeseisuga ei pea testima aga tasub enne üle kobtrollida, et ega ei ole lisandunud riik eriti ohtline riikide nimekirja Hollandi jaoks.

0
0

Erinevatel põhjustel jäi üle kaks lennupiletit Tallinn-Dar Es Salaam. KLM reis algusega reedel, 29.10.2021, kell  7.30 Tallinnast  läbi Amsterdami ja saabumine Dari  29.10 öösel. Tagasi 12.11.2021  õhtul  ja saabumine Tallinna 13.11.2021

info: [email protected]

0
0

22.10 oli eile, seega müüd täna eilseid lennukipileteid...? Või ajasid trükkides kuupäevad sassi ning tegemist on järgmise kuuga? Kui siiski esimene variant ja need lennud on ühel piletil ning 22.10 segmendid jäid kasutamata, pole ka tagasilennupiletid enam kehtivad ja neid eraldi kasutada ei saa.

0
0

vabandan, kuupäev läks vussi, õige on järgmise nädala reede 29.10.2021

0
0
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased