Santorini- värsked kogemused (2017-2018)

Tere!Soovin minna Santorinile suvi 2019a. Olen kõikide vanade teemadega kursis, mis siin Trip.ee's on. Kirjutage oma värskest kogemusest, kes on käinud viimase kahe-kolme aasta jooksul. Kirjutan mõned märksõnad, mis mind huvitavad:- Reisi pikkus- Majutus- kas hotell või apartment?- Rendiauto- Kas tasub minna omal käel või reisibüroo kaudu? Aurinko?- Eriline söögikoht/mõni paik või muu koht, mida soovitate kindlasti külastadaOlen tänulik kõikidele vastajatele! :) Annika

Sõber just tuli Kreetalt ja külastas ka Santorinit ühe päeva. Ja see üks päev oli selle saare jaoks ka küllalt piisav. Ülehaibitud koht, millest saabki mõne nurga alt imelisi fotosi ja see pidavat ka kõik olema. Hinnad kallid, teha pole midagi ja keskusest kõrval räpane-must kuiv mägine kõrb.

Tere,Nõustun täielikult anni33 kommentaariga. Plaanisin pikemaks ajaks Santorinile puhkama minna, kuid alustuseks tegin päevase tripi Kreetalt Santorinile. Pärast seda otsustasin, et Santorinil pole pikemalt mõtet puhata. Vaated on imelised, kuid lähemalt vaadates on kõik vana ja lagunenud. Rahvast on tohutult (käisime juuni lõpus). Mööda saart sõites peab saarel väga kõrgele sõitma (kui sadamast algselt vaatasime, oli ikka päris hirmutav, oli tunne, et autod ja bussid kukuvad alla) ning teed on  kitsad. Rand oli kergelt kivine, kuid valusad kivid polnud. Juuni lõpus vesi veidi jahe (võimalik, et juhtus ka olema selline päev/aeg lihtsalt). Fira oli ilus koht, väga kaunid vaated.  Minu unistus oli Santorinil ära käia, see sai täidetud.

Tere!2017. a okt viibisin Santorinil nädala aega, vähema ajaga kindlasti ei jõua saarega tutvuda, iseasi muidugi millist puhkust keegi eelistab. Ööbisime väikese reisiseltskonnaga hotellis Thiras e Firas, kust on hea bussiühendus igasse saare ossa. Bussiliiklus on küllaltki hästi korraldatud: bussid väljuvad kõik Thira bussijaamast, piletid soodsad ja müüakse bussis, samas oli ka palju ATV- ga liiklejaid. Lennujaamast saab ka bussiga Thirasse. Pealinnas Firas on 580 astmega trepp, mis viib alla sadamasse, võimalik liikuda jalgsi või eesli seljas- viimasest loobusime, kuna tundus liiga ekstreemne, üles saab sõita gondliga. Külastasime Oia linna, Akrotirit,  Perissa ja Kamari randasid, Punast randa, veinikeldrit- muuseumi, kloostrit, matkasime kahel päeval mägedes, kus olid võrratud vaated, käisime laevaga Nea Kameni saarel vulkaani kraatri juures ja nautisime kohalikke veine ja sööke. Kohalikud inimesed on sõbralikud ja abivalmid, turiste oli liikumas palju. Meie reisiseltskond jäi igati rahule- omalaadne romantiline saar, mida tasub külastada.

Käidud täpselt aasta tagasi. Võtsime rendika, sai terve saar üle vaadatud ja ka kõrvalsaarel ööbitud. Ööbimiskohad võtsime erinevad. 3 ööd perissas. 1  oias, 1 öö kõrvalsaarel, 2 firas ja 3 kamaris. Lennu saime imeodavalt ja kui oleks 500 euri eest läinud, oleks vist nutnud. Ära tasus näha, muidu oleks piinama jäänud, aga ei midagi erilist. Ütleks, et Zakinthos ja Rhodos palju vingemad, ilusamad ja huvitavamad. 

Külastasime (mehega) Santorini saart käesoleva aasta juuni alguses. Lendasime (Aegeaniga) Santorinile, seal rentisime lennujaamast auto ja sõitsime esialgu praamiga nädalaks Naxose saarele. Naxoselt siis jällegi tagasi nädalaks Santorinile. Meile meeldis Santorinil VÄGA :) Oleme põhjalikult külastanud ka Rhodose ja Korfu saart, mis on samuti vaatamist väärt, kuid Santorini on meie arvates siiski kõige erilisem ja imelisem. Kõige maalilisemad vaated ja parima ööbimiskoha leidsime Imergovilist  - Above Blue Suites (http://aboveblue.gr/). Santorinil olles tasuks kindlasti ette võtta matk Oiast  Firasse (10,2 km), külastada veiniistandusi (parim - http://venetsanoswinery.com/), vabaõhukino Kamaris, Akrotiri antiikseid varemeid jne. Vaadata on seal väga palju. Parimad restoranid, kus pakutakse mereande, asuvad Oias, vanas sadamas ja parim pagariäri on Erotokritos Karteradoses. Santorini on IMEILUS!

Käisime Santorinil 6.-12. september 2018. Veetsime 3 ööd Perissas ja 3 ööd Firas. Rentisime auto terveks puhkuseks - Avance-st läbi CarFlexi - saime Nissan Micra ~300EUR. Väga OK auto Santorinil ringi sõitmiseks. Ronis isegi Red Beach-i väga järsust mäest ülesse ilma probleemideta.Mõlemad ööbimiskohad võtsime läbi Booking.com-i.Perissa on rohkem selline tüüpiline rannakuurort. Must rand ja terve ranna ulatuses erinevaid söögikohti ja baare täis. Me käisime ka Kamaris ja mina ütleks, et suurt vahet ei ole kummas linnas Sa peatud. Rand on ikka sama.Fira on selline turismikas juba. Palju rahvast ja pungil tänavad. Söögikohtadest soovitan:Perissa* Tutti Frutti - hea hommikusöögi koht, väga maistvad värsketest puuviljadest tehtud bowl-id* Sirocco - head pastad ja pizzadKamari* Il Forno Pizza and Pasta - käisime seal 3 korda söömas - super teenindus ja söök. Vähe kohti, seega võib juhtuda, et peab ootama 15-30min kuni laud vabaneb.Fira* Taqueria Los Tres Amigos - hea Mehhiko toit kui meeldib* Volkan on the Rocks - väga lahe koht, kus saab süüa ja vaadata samal ajal filmi suurelt ekraanilt - pilet 15€/inimene 

Käia Kreekas ja süüa Pizza and Pasta + Mehhiko toit, see on tõeline reis!

 Teemaalgatajal vist ikka väga raske otsustada, nii palju erinevaid arvamusi. Minul meeldis Santorini rohkem kui Rhodos. Käidud sel kevadel, mai lõpp-juuni algus 2018.- Reisi pikkus, meil 7 päeva, Aegean Air iga kolmapäevast-kolmapäevani, piisas.- Majutus- kas hotell või apartment? Mõlemad vist head, ise ööbisime Villa Clios, Booking Com is arvustus olemas.- Rendiauto, soovitan,  kohe lennujaamast.- Kas tasub minna omal käel või reisibüroo kaudu? Peale Rhodose tripi, reisibüroo kaudu, reisin ainult omal käel.- Eriline söögikoht/mõni paik või muu koht, mida soovitate kindlasti külastada? Nädalaga jõuab kõiki kohti külastada, halbu kohti ei kohanud. Rannas ujuda meeldis, kaks sammu ja vesi parajalt sügav. Kivid lamedad, ei torgi. 

Eks ta ole, kellele ema, kellele tütar. D

Käisime Santorinil sept 2016, nädal aega. Lennu võtsime Aurinkost, mugav otselend, hind oli ka ok. Muu orgunnisime ise, ööbisime Kamaris mõnusas väikses basseiniga hotellis (Bookingu kaudu), 100m rannast ja restoranidest. Kohapeal sai nii bussiga sõidetud (Kamari-Fira-Oia), jalgsi matkatud kui üheks päevaks ka rendikas võetud (väike kabrio Fiat 30eur), et kogu saarele tiir peale teha.Santo Winery - maitsvad veinid, ilusad vaated, saab nii kaasa osta kui tellida (veini, mitte vaateid :)).Vabaõhukino Kamaris - unustamatu elamus, soovitan!Söögikohtadest katsetasime ehedaid Kreeka kööke, enim meeldis Koralli restoran Kamaris - hubane väike pererestoran maitsva toidu (ja ouzoga :)), väga meeldiv teenindus. Omanik tänas uksel kättpidi kõiki lahkuvaid külastajaid. Koht oli ka koguaeg täis, broneerisime laua eelmisel õhtul, tipphooajal tuleb kindlasti ette reserveerida.Teised restoranid olid suht tavapärased, eriti rannaäärsed, nö.sisseviskajatega - nendesse enam ei lähekski. Kõrged hinnad ja olematu teenindus.Päikeseloojang Oias - ei midagi erilist, aga lihtsalt ilus mälestus.Igati mõnus tripp oli ja nagu iga reisiga - täpselt nii tore, kui ise endale teed. :)

Käisin Santorinil 2017. aasta septembri lõpul, kokku 8 päeva reisibüroo kaudu. Kõigepealt ütlen kohe ära, et mulle siiski meeldis see väike saar (ainult 18 km pikk). Ilmselgelt on aga kogu saare ilu üle haibitud, mistõttu ei imesta, et osa inimesi on pettunud. Kaunist  loodust  otsima minna ei tasu, sest taimkate saarel on ülimalt tagasihoidlik. Kaljud ja vaated nendelt on aga imeilusad. Samavõrra kaunid on vaated saarele merelt.  Kes looduse loodut hindab, soovitan sõita Nea Kameni vulkaanisaarele. Kultuurihuviline võiks käia Akrotiri varemeid vaatamas. Saare külades (kokku 14) võiks ringi käia - Pyrgos, Emporio. Mõnda kirikusse võiks sisse astuda, kui võimalik, nt Panagia Episkopi, prohvet Eelija klooster. Oia päikeseloojang, reklaamitud kui maailma kauneim - pettumus mulle. Noh, oli ilus ikka, aga eesti loojangud ei jää millegi poolest alla. Sooja oli 27-28 kraadi, vesi meres mõnusalt soe, ei pea kaugele minema, et ujuda saada. Kamari juures merepõhi sile kalju, rand peene kiviga. Kuna saar on nii väike, siis nädal aega siin veeta on ehk liiga pikk aeg.