Sao Paulo -> Rio 04.02-20.02.2013

Hei!

Jõuame 4 veebruar 2013 neljakesi Sao Paolosse ning plaanime sealt edasi trippida Rio poole karnevalile. Riost lendame tagasi 20 veebruar, seega meil on vaja ära sisustada 17 päeva. Esialgselt oleme plaaninud olla SP mõned päevad ning siis rentida auto, millega sõidaksime mööda rannajoont Rio poole. Rohkemat meil planeeritud pole. Eesmärk oleks näha imelist Brasiiliat ning tunda elust rõõmu.

Keegi meist pole varem Brasiilias käinud seega oleks meil suur palve, kui keegi saaks aidata/soovitada järgmiste küsimuste osas.

  1. Autorent: soovitused, millist soodsat Autorendi firmat kasutada (reisime 4-kesi)
  2. Majutus: soovitused, kus oleks mõnus, soodne ja turvaline (kodumajutus oleks eelistatud)
  3. Kas keegi plaanib sarnast reisi samal ajal (Estraveli kampaania)
  4. Mõni soovitus, mida kindlasti teha või vältida.

Oleme väga väga tänulikud igasuguse informatsiooni eest!

Meid viis ja oleme Brasiilias 29.01.13 - 11.02.13. Rios oleme 05.02 - 09.02. Meil sellised eelised, et kohapeal ka kohalikud sõbrad meid ootamas. Mõned ööd olemegi sõprade juures. Samuti plaan võtta Sao Paulo lennujaamast rendikas ja sellega siis ringi trippida. 02.02 - 04.02 oleme Sao Paulo lähedal ookeani ääres. Rio hotellidega päris keeruline. Enamus tänaseks välja müüdud. Me peatume Rios sellises hotellis nagu Royality Barra. Asub ca 16km Rio keskusest. Tore oleks kuskil kohata tõesti :) Vältima peaksite kahtlasi müügimehi tänaval, niidi otsa sattudes võib karmimal juhul viia lugu enda väljaostmiseni (sõna otseses mõttes). Seega ärge suhelge nende pakkujatega, keda Teil vaja ei ole. FB-s olen oma nime all.

Eelmainitud soovitustele lisaks soovitan külastada Paraty`d ja Ilha Grande saart. Paraty lähedal on mõnusaid randu. Karnevali aeg on majutustega Brasiilias kõikjal keeruline, seega oleks mõislik ette broneerida nii palju kui võimalik, kindlasti Rios (sellega olete juba natuke hiljaks jäänud). Selline hostel Rios on päris laheda koha peal, eemal küll merest aga super vaated: http://www.casa579.com/, saadavust ja hinda ei oska öelda. Autoga tasub ära käia ka Buzios ja Cabo Frios. Riole endale tasub ka nädal jätta, seda eriti kui öösiti karnevaalitate, linn on suur ja näha ning teha on palju.

Mis puudutab auto rentimist, siis ütleks niipalju, et liikluskultuur on isegi Eestis tunduvalt parem kui Brasiilias. Maanteedel sõites tuleb väga hoolikas olla, eriti rekkameeste suhtes, kes hüppavad suvaliselt ette, isegi kui oled möödasõiduks suunatule andnud ehk seal vist küll keegi tahavaatepeeglisse ei vaata.

Suured tänud info eest! Kindlasti üritame külastada eelpool nimetatud kohti :)

Meil tekkis veel üks küsimus seoses Brasiilia kohaliku rahaga. Kus oleks raha kõige mõistlikum vahetada? Kas Eur vahetada Eestis Dollari vastu ja Brasiilias kohaliku raha vastu või võtta kaasa eurosid? Kolmas variant...

Parimate soovidega!

Moistlik oleks omada toimivat krediitkaarti, kust siis automaadist raha valja vota. Valuutavhetuspunkte siin igalt tanavanurgalt ei leia ja kursid ei ole soodsad. Soodsam on Euroopas (lennujaamas naiteks), mingi summa Realideks vahetada, et saabudes natukene raha olemas oleks.

Karnevali aegu autoga ringi rannates tasuks teada, millal kohaliel vabad paevad on ja reisivad, sest suur osa kohalikes soidab suurlinnadest valja ja umminud on suured.

Kindlasti soovitaks olla suharahaautomaatidega väga ettevaatlik ja mitte kasutada tänaval asuvaid automaate, vaid ainult panga terminalide omasid. Meie jäime Rio's ilma ca 1200 eurost, avastasime selle Foz Iguacus mitu päeva hiljem kuna internetti pidevalt ei kasutanud. Kuid ei suutnudki välja mõelda missugune automaat häkitud võis olla. Lugesin ka enne reisi, et sellist asja juhtub Rio's tihti. Õnneks saime panga kaudu raha tagasi ;) Ausalt öeldes mina sularaha väljavõtmist järgmine kord väldiksin, sest teenustasude tõttu läks see lihtsalt väga kalliks. Iga kord maksime teatud protsendi summa pealt ja kui ma õigesti mäletan siis reisi peale läks kokku üle 50 euro. Meie vahetasime esialgse sularaha Sao Paulo lennujaamas, kurss oli parem kindlasti kui linnas. Sao Paulo LP soovituslikud kohad olid minu jaoks igavad :) Meil vedas, sest kasutasin esimest korda Sao Paulos olles Couchsurfing'ut ja sattusime väga toreda paari peale kes viis meid lahedatesse kohtadesse. Käisime erinevatel turgudel, jalgpalli vaatamas, centros ja seal ka Jaapani linnaosas jne. Centro oli tõesti väga lahe aga seal peab lihtsalt ettevaatlik olema ;) Foz Iguacud soovitaksin samuti kindlasti, just Argentiina poolt. See on lihtsalt hämmastav paik!

Tegelikult Rio's rahaautomaate tanaval ei olegi. Ja jarjest vahem on neid vaiksemates poodides, kuna neid kiputakse siin ohku laskma, et raha katte saada. Seega enaus automaate on kohtades mis on mingil maaral turavtud ja kaamerate vaatevaljas ning nende häkimine ei ole kindlasti igapaevane probleem.

Teenustasud on suured, aga teine voimulus on paar nadalat rahapakiga ringi jalutada, mida ka nagu ei soovitaks. Teenustasu on olenevalt summast sama, seega tasuks valja votta voimalikult suur summa, mis on olenevalt pangast kuni 1000 BRLi (hilja ohtul/oosel on limiit tunduvalt vaiksem).

Meie oleme Rios ja Sao Paulos 20. jaanuar kuni 3. veebruar. Samuti mõttes rentida auto ja mööda rannikut (nii palju kui teed lubavad) sõita esimesest viimase suunas. Olavi, ehk kohtume Sao Paulos teie seltskonnaga? Kirjutan fb-i :)

Tere! Meie lähme neljakesi ja oleme Rio De Janeiros 14.-20.märts.
Majutus on tõesti kallis aga kas keegi kohalikest oskab öelda kas Flamengo piirkond on okei, hotell nimega Venezuela. Oleme uurinud ka korterite rentimist ja nelja peale tuleks isegi korter odavam aga räägitakse et korteri üürimisega võib petta saada. Kas keegi oskab öelda, kas RioUnits.com ja www.rio-ac.com on usaldusväärsed saidid? Samuti on lugeda igalt poolt et kuritegevus väga suur, kas tõesti on see nii hull et õhtu pimedas kuskile peatänavale liikuma ja ööelu vaatama ei ole mõtet minna? Suured tänud neile kes viitsivad vastata. Oleme Teile väga tänulikud.

Meie vaatasime ka airbnb korterite/tubade variante: https://www.airbnb.com/, kuid esialgu bookima veel ei hakanud. Panime esimeseks kolmeks ööks hotelli kinni ja siis vaatab edasi. Riost korraldatakse ka erinevaid mõnepäevaseid ekskursioone, siis eemal oldud ööde eest ei ole ju mõtet Rios hotelli eest tasuda.

Kes on käinud Riost Iguazu juga vaatamas? Kuidas oleks seda kõige mõistlikum organiseerida? Kui palju võiksid lennupiletid maksma minna? Vaatasin, et TAB-il on ka 4 otsa pakette turistidele, kuid me nii palju lennata ei sooviks. Või on mõistlik minna kohaliku turismifirmaga?

Copacabana ja Ipanema rannapromenaadil õhtuti jalutamine väga ohtlik ei tundunud, kuna palju on nii kohalikke kui turiste liikumas. Samas promenaadilt randa ei tasu pimedas minna, vältida tasub ka Rio kesklinnas väljaspool tööaega liikumist ja väiksemaid kõrvaltänavaid. Korterite üürimisel tasuks ehk vaadata, mida soovitab Lonely Planet - mingi garantii peaks nende soovitus andma. Rahavahetamine on väiksemates linnades küllalt keeruline ja tüütu - pangad minu meelest sellega ei tegele, otsida tuleb "cambio"-t. Rios ja Sao Paulos neid ikka siin-seal leidus. Pangaautomaadid võivad olla "tuunitud" ka suuremates kontorites, nii et see on omamoodi õnnemäng

  1. Oleme sama kampaania raames kahekesi Rios 10.02-23.02. Lahe oleks kaasmaalasi seal trehvata! Tegevuskava loksub paika ilmselt koha peal...

Raul

Oleme sõpradega hetkel Rios ja plaanime nädala lõpus autoga kuhugi poole välja sõita nii ca kaheks nädalaks. Oskab keegi soovitada kas mööda rannikut ülespoole või sisemaale Iguassu juurde või kuhugi mujale – mis võiks mõistlik olla?

Samuti võiks mingi peo korraldada, kes Eestlastest siin tahaks ühineda andke märku siia või raitq@hotmail.com, hetkel oleme Royalty Barra hotellis.

Meie Rios 26.02-10.03. Kas kegi sel ajal ka seal?

Rio kohta olen kuulnud, et parimad ööbimiskohad on B&B-d Santa Teresa linnaosas ja endalgi sinna kohad broneeritud. Lisaks otsustasime Brasiilias kasutada ringiliikumiseks lennukit: keskmiselt tuleb ühe otsa hind ühele inimesele 60€, mis ei ole arvestades vahemaid ja ajakulu üldsegi suur summa. Tasub pileteid otsida otse TAM, GOL ja Azuli kodulehtedelt. (Reisin aprillis, mis on ilmselgelt madal hooaeg)