SAS`i lend Tallinn-New-York, juuni alguses

Tere, 

Broneering sai eelmisel aastal tehtud läbi Mytrip.ee.

Senini pole infot, et lend oleks tühistatud, Hr.Trump eurooplasi ilmselt riiki niipea ei luba.

Sai ostetud ümberistumisega GoLight lennupilet, mis tähendab, et reis toimub ainult käsipagasiga.

      Märkasin, et selle pileti-tüübi puhul on see" non refundable" ehk tagastamatu kui peaks reisi tühistamiseni asi minema. Huvitav, kas nii ongi või koroona puhul siiski tagastavad raha vms?

      Ilmselt lähiajal peab hakkama kontakteeruma SAS-i, mytrip`i ja broneeritud hotellide suhtes, mis ka tagastamatud.

       On kellegil sama olukord?

Viisast keeldumine ehk riiki mitte lubamine on reeglina ka muidu tagastamatute piletite puhul reeglites full refund aluseks.

Omaette küsimus, kui kiiresti raha tegelikult kätte saad, kuid võimalik see on.

Lisaks veel võimalus, et nad sinna Sinu lennu ajal tegelikult ei lendagi. Juhul kui kogu lennuplaanist muudetakse või tühistatakse kasvõi üls lend, muudab see Sinu pileti taas täielikult tagastatavaks.

Hea kuulda kui nii on, Aitäh Raul!

Huvitav, millal nad tühistatud lennust teada annavad, 2 päeva enne või varem? Vast on ise mõtekas ohjad enda kätte võtta ja uurima hakata.

Raul, kas Luftil on tingimustes, et viisa puudumine/keeldumine lubab full refundi? Ma kahtlustan, et enamik lennufirmasid saadaks selle jutuga kukele. Vajalike dokumentide olemasolu on reisija sügavalt isiklik probleem ja peaks minema voluntary cancellation või no show alla. Ja tagasi saab nii palju, kui pileti tingimused lubavad.

Hetkel küll jah on paljudel lennufirmadel tingimused palju lõdvemad (ei ole kursis SASi poliitikaga) ja lubatakse vabamat muutmist/tühistamist. Parim lahendus teemaalgatajale on see, kui mõni lend tühistatakse. Kas TLL-ARN lennud üldse toimuvad hetkel?

To smallisland

Viisast keeldumine annab LH-l jah, full refundi.

Vajalik on teoreetiliselt vastab dokument (et kodanik x ei ole lubatud riiki siseneda) saatkonnast, kuid praktikas ei ole seda justkui küsitud. Ise olen aastaid tagasi kasutanud, kuid vähemalt Lufti tariifireeglites on see punkt seni kõigis sees.

Kui teemaalgataja otsiks oma piletilt üles tariifikoodi (4-10 kohaline numbri/tähekombinatsioon) ja avaldaks pileti ostmise aja, saaksin konkreetse reegli tariifide ajaloost Amadeus süsteemis järele vaadata.

USA puhul oli vähemalt varem võimalik kõikidelt lennufirmadelt full refund saada, kui viisast keelduti.

See klausel üldiselt kehtib kõigi lennufirmade puhul, kui riiki sisenemiseks on vaja taotleda viisa või sisenemisluba (mille üheks tingimuseks on tihti lennupileti või reisikava olemasolu).

Eestlased Schengeni kodanikena on vaikselt hakanud ära unustama seda, sest on harjunud viisavabastusega igal pool, aga suur osa maailmast reisib siiski pidevalt nii, et muudkui taotleb sisenemist - ja sõltumata piletitüübist viisast keeldumise kirja ettenäitamisel saab full refundi.

Ok, see on uus info minu jaoks. Hea tulevikus teada :)

Mingil hetkel lugesin SAS-i leheküljelt et kui lend ära jääb, siis nad pakuvat sulle aasta jooksul sama raha eest uut piletit. Ja kui sa siis seda võimalust pole kasutanud, maksavad raha tagasi. Nii et aasta pärast...

Vaatasin igaks juhuks hetkel kõige-kõige soodsama SAS Tallinn-New York pileti tingimusi.

Ka seal on, nagu arvasingi,  klausel:

FULL REFUND PERMITTED BEFORE DEPARTURE IN CASE OF
          REJECTION OF VISA. EMBASSY STATEMENT REQUIRED

Aga kas see kehtiks ka juhul, kui ESTA on küll olemas, aga USA endiselt eurooplasi sisse ei luba? Siis vist tasub ainult lennu tühistamist loota?

PS Flyertalkis on juttu mõnest juhtumist, kus inimestel oli lend USAsse ostetud enne reisipiiranguid ja USA oli proaktiivselt nende ESTA tühistanud.

Ei, see kehtib minuteada ainult kui on viisavajadus. ESTA -d on nagunii hetkel pausil/tühistatud ja nendega riiki ei pääse.

ESTA on ka tehtud, õnneks see kehtib 2 aastat, saab oodata ja kasutada kui see kole üle läheb. 

Oli plaanis pikem tripp teha, s.h ka Kanadas veidi ringi vaadata.

Ilmselt tuleb jääda ootama SAS-i otsust ja vaadata, kuhu poole olukord tüürib.

Keegi siin tripis mainis, et Ameerika lennud taastuvad 27.maist, mina pole seda infot kuskilt leidnud.

Kiirustage, seltsimehed kodanikud, kiirustage. Sest ilmselt mitte väga kauges tulevikus on suurem osa lennufirmasid pankrotis ja te ei saa tagasi isegi mitte vautsereid. Rääkimata mingist rahast.

Peab ikka väga hoolega mõtlema, kui täna osta mõnele "Happy Airline Company" lennule pileteid. Ma ei räägi siin SAS-ist, vaid üleüldisest pankrotilainest, mis varsti paratamatult lennufirmadele peale tuleb.

Mingid lennud küll Euroopast USA suunal Flightradari andmetel toimuvad, aga ma ei saagi täpselt aru, mis lennud need on. Ametlikult mingeid (regulaar)reise Euroopast Ameerikasse ju ei toimu? 

Hr. Trump küll avab USA piirid õige pea, aga mitte juuni alguses, see on üsna kindel. August on adekvaatne.

New Yorgi sulgemismeetmed kehtivad 28.maini:

https://maailm.postimees.ee/6974752/kuberner-new-yorgi-sulgemismeetmed-kehtivad-28-maini

Mingid erakorralised meetmed aga 13.juunini.

Täna, 8 päeva enne lendu  sain e-maili Mytripist, et Covid-19 on kahjuks mõjutanud minu lendu ja nad saadavad lennuettevõttele tagasimaksetaotluse jne. 

Broneeringut ei ole veel tühistatud. Broneeringu tühistamise kinnitamiseks pean sellele e-kirjale vastama 48 tunni jooksul.

SAS-i kodulehele logides, kes meid lennutama pidi, on TLN-CPH-EWR lennud kadunud, alles on jäänud ainult tagasilend.

Ühtlasi on NY-l õrnad avanemise plaanid, turistidele avanevad need ilmselgelt kunagi hiljem:

https://maailm.postimees.ee/6985146/new-york-plaanib-avanemisega-alustada-juuni-teisel-nadalal

Muide MyTrip võtab teenustasu 30.- kui tahad ärajäänud lennu eest piletiraha tagasi saada, seega sai chatitud SAS-ga. Sealt saadeti link ankeediga, mis tuli ära täita. Vaatame, mis edasi.

Tagasimakseta majutused Bookingus on suhteliselt lahkelt vastu tulnud, vaid mõnelt pole vastust saanud.

Mul oli tagasimakseta majutus Vietnamis. Olid ka algul lahkelt vastu kirjutama, et kohe tagastame raha, ainult Bookingult veel mingi kinnitus vaja. Booking teatas mulle, et nad on kahel korral hotelli poole pöördunud, aga hotell ei vasta enam. Minu uutele järelpärimistele hotelli poole ei vastanud hotell enam ridagi. Vaatasin huvi pärast, kas antud hotell järsku hingusele läinud. Oh ei, tuleval talvel pakuvad jätkuvalt majutust, minu tuba umbes 350 kallimalt saadaval. Oli tehtud enda arust korralik reisitõrkekindlustus AIG-s, aga nemad keeldusid hotelli hüvitamast. Siin Tripis tutvustas ennast  meie kohalik firma LWRD, pöördusin nende poole ja nädal tagasi maksis kindlustus ikkagi hüvitise välja.