Viimased kommentaarid

Booking.com-st õnnestus 2 öö majutuse eest lõpuks raha tagasi saada. USA reis ise pidi toimuma juunis. Hotell ei reageerinud meie sõnumitele, seega sai ühendust võetud booking.com-ga. Peale 4 kuulist vaidlemist oli raha lõpuks krediitkaardil tagasi, jeeee :)

Booking.com-st õnnestus 2 öö majutuse eest lõpuks raha tagasi saada. USA reis ise pidi toimuma juunis. Hotell ei reageerinud meie sõnumitele, seega sai ühendust võetud booking.com-ga. Peale 4 kuulist vaidlemist oli raha lõpuks krediitkaardil tagasi, jeeee :)

Muide MyTrip võtab teenustasu 30.- kui tahad ärajäänud lennu eest piletiraha tagasi saada, seega sai chatitud SAS-ga. Sealt saadeti link ankeediga, mis tuli ära täita. Vaatame, mis edasi.

Tagasimakseta majutused Bookingus on suhteliselt lahkelt vastu tulnud, vaid mõnelt pole vastust saanud.

MyTrip võtab teenustasu 30.- kui tühistatud lennupiletite raha tagasi tahad saada. Seega pöördusime otse SAS-i, kust saadeti ankeet, mis oli vaja ära täita. Ootame, mis edasi saab.

Täna, 8 päeva enne lendu  sain e-maili Mytripist, et Covid-19 on kahjuks mõjutanud minu lendu ja nad saadavad lennuettevõttele tagasimaksetaotluse jne. 

Broneeringut ei ole veel tühistatud. Broneeringu tühistamise kinnitamiseks pean sellele e-kirjale vastama 48 tunni jooksul.

SAS-i kodulehele logides, kes meid lennutama pidi, on TLN-CPH-EWR lennud kadunud, alles on jäänud ainult tagasilend.

Ühtlasi on NY-l õrnad avanemise plaanid, turistidele avanevad need ilmselgelt kunagi hiljem:

https://maailm.postimees.ee/6985146/new-york-plaanib-avanemisega-alustada-juuni-teisel-nadalal

USA piirid Kanada ja Mehhikoga jäävad veel vähemalt kuuks ajaks mittehädavajalikule reisimisele suletuks.

https://www.err.ee/1092002/usa-piirid-naabritega-jaavad-suletuks-veel-vahemalt-uheks-kuuks

New Yorgi sulgemismeetmed kehtivad 28.maini:

https://maailm.postimees.ee/6974752/kuberner-new-yorgi-sulgemismeetmed-kehtivad-28-maini

Mingid erakorralised meetmed aga 13.juunini.

New Yorgi sulgemismeetmed kehtivad 28.maini:

https://maailm.postimees.ee/6974752/kuberner-new-yorgi-sulgemismeetmed-kehtivad-28-maini

Mingid erakorralised meetmed aga 13.juunini.

ESTA on ka tehtud, õnneks see kehtib 2 aastat, saab oodata ja kasutada kui see kole üle läheb. 

Oli plaanis pikem tripp teha, s.h ka Kanadas veidi ringi vaadata.

Ilmselt tuleb jääda ootama SAS-i otsust ja vaadata, kuhu poole olukord tüürib.

Keegi siin tripis mainis, et Ameerika lennud taastuvad 27.maist, mina pole seda infot kuskilt leidnud.

Keegi USA lendude  kohta infot omab,  millal lennud toimuma hakkavad, nt. Tallinn-New-York?

Arvestades epideemia praegust levikut USA-s, niipea piiride avamise lootust vist pole?

CNN-i jälgides igasugused vihjed puuduvad.

Hea kuulda kui nii on, Aitäh Raul!

Huvitav, millal nad tühistatud lennust teada annavad, 2 päeva enne või varem? Vast on ise mõtekas ohjad enda kätte võtta ja uurima hakata.

Ei tea midagi, viimati Itaalias, Bergamos sai imepisikeses majutusasutuses ööbitud ja ennäe imet, teises toas oli terve Läti perekond. Hommikusöögi lauas see välja tuligi, algselt sai suheldud inglise keeles ja jutu seest koorus väljas, kes kust pärit on, Welcome Baltic States :)Ringi reisides on märgatud ka Läti ja Leedu numbrimärkidega autosid, ilmselt reisivad nad lihtsalt teistmoodi!

Nädal tagasi Kanaaridelt tulles oli ilm üsna heitlik, kõige soojem oli 24 kraadi, kuid enamasti 17-18 kraadi, sadas hoovihma. Mägedes oli vaid 6 kraadi, sadas rahet ja lund, mäetipud olid lumised ja sahk ajas lund ära :)

Maspalomases ja Las Palmases näitas end ka päike. Nüüd on ilmad vist pisut paremaks läinud, soovitan jälgida: http://www.accuweather.com/en/es/las-palmas-de-gran-canaria/303032/march-weather/303032 Sõber käis ujumas, kannatas küll :)

SAS-ist oma jätkulennu bookingut vaadates on need asendatud, vanale Estonian Airi lennule on tekkinud "waitlist" staatus. Ja uus on"confirmed" seisuses(Operated by: Jet Time). Lennuajad on muutunud ainult 15 minuti võrra, kas tõesti läheb nii libedalt :)

Ojaaa, sooja on küllalt. Sai käidud maikuu lõpus, ilmateadet jälgides ja veebikaamerat vaadates tundus, et tuleb tagasihoidlikult suvine ilm, kohapeale jõudes oli täitsa kuum. Ühel päeval pilvitas ja sombutas, aga ülejäänud päevad, kui õigesti mäletan, oli suisa 26-27 kraadi, vesi oli soe, ujumas sai käia. Muide, hommikud olid päris jahedad. Lõpp kokkuvõttes kõrbesin ära, olin nagu punanahk. Seekord lähen aprillis, vaatab, kuidas siis on. Sai ronitud mägedes, shopatud poodides, nautida merd ja võetud päikesevanne.

Mõtisklen siin, milleks otsingumootorid tehtud on :P

http://www.momondo.com/ http://www.azair.eu/

Ise sain Tallinn-Gran Canaria-Tallinn edasi-tagasi piletid jaanuaris 180.-. Trip.ee sooduspakkumised on abiks.

Kyrenia linn on Põhja-Küprosel. Detsembris on seal juba jahe. Ise olen peatunud Girne linnas. Ära unusta, et põhja poolt lõuna poole minnes on piirikontroll, seega pass kaasa, ilma läbi ei saa. Liiklus on vasakpoolne nagu Inglismaal.

Cherry`ga sai Põhja-Küprosel käidud mõni aasta tagasi. Hotelli nimi ei meenu, kuid meelde jäi see kehva hommikusöögiga, kuigi tegemist oli 4**** hotelliga. Paar kaaslast said ilmselt toidumürgituse, tuli nii eest kui takka ja voodist tõusta ei suutnud :P Õnneks tohterdasin nad pudelivee ja jogurtiga päevaga terveks. Pakuti lahustuvat kohvi, puhtad nõud toodi märjalt suurele lauale, salvrätid nende all juba tilkusid...Süüa ei julgenud midagi, ainult saia ja omletti, mis kohapeal valmistati, kuna see oli n.ö kuumtöödeldud. Reis toimus okt/nov. hotellis oli ka bassein liutorudega, need töötasid, basseini vesi oli jääkülm. Hotelli ümbruses oli 1 restoran, paar pisikest poodi, kust sai süüa-juua osta,teha seal midagi ei olnud. Põhja pool on natuke rohkem selline maha jäetud võrreldes Lõuna-Küprosega. Aga lõpp-kokkuvõttes oli ikkagi tore, kui ohjad enda kätte võtta. Ise sõitsime nn. marsadega Kyreniasse ja sealt juba Lõuna poole. Kyrenia kena väike linnake. Nii palju kodutuid koeri pole mina varem näinud kui seal. Ja pass peab kaasas olema, muidu üle piiri ei saa. Lõuna pool on täielik "Euroopa", bussijaamast käisime omal käel Larnacas ja Limassolis, seal on nn. "turistikad" pikkade liivarandadega, mida Põhja pool mina ei näinud. Põhja pool on imelised mäed, kus saab seiklemas käia, vaated on ägedad. Enam Cherryga pole käinud, ei läheks ka :)

Ainult Eesti siseselt pole liiniluba saanud, välisiikidesse saab sõita, ühtlasi ahvatlev pakkumine.

Hehh, mööda panin. Aga ütleme siis nii, et Girne on türgi keeles Kyrenia :) BailaBaila :D