trip-krainetrip-ukraine-dark
Seljakoti ost

Tere

On plaan osta üsnagi multifunktsionaalne seljakott, millega teha nii paaripäevaseid kui ka pikemaid reise koos telgi jms kraamiga. Maht võiks olla vast 50-60l?

Kuna rahaline seis pole kiita, siis üritan üsna odavalt läbi ajada - nii 1000-1500 piiresse võiks jääda hind. Kuidas kärab Ferrino Outrider (60l), 1295.- Matkaspordis? Olen Ferrino kohta kuulnud, et polevat just kõige kvaliteetsem.

Või kuidas on lood välismaalt tellimisega? Netipoodides on tihtipeale hinnad ülihead võrreldes Eestis pakutavatega.

Seljakotti osta nii, et mine ja PROOVI poes selga. Lao kola täis (ja ikka korralikult, "nagu päris"), kohenda rihmad endale parajaks ja jaluta ringi. Ja lase müüjal end aidata. Seljad ja seljakotid on erinevad, ilma proovimata osta ei tohi, täielik põrsas kotis. Netist tellimine veel hullem õnnemäng.

Ferrino on kindlasti OK. On muidugi inimesi, kes iga asja kohta halvasti arvavad, aga tavamatkajale käib Ferrino kindlasti.

60 liitrit on pikema matka jaoks vähe.

No ja siis - http://trip.ee/node/11045

Trippiga 100% nõus mis puudutab seljakoti valikut, selle jaoks võta kohe aega ja tatsa mööda poodi ringi.

Endal ka mingi 80+10L Ferrino ja ei kurda. Kui aeg käes, et praegune kott vajab vahetamist siis nüüd targemana vist vahetaks Fjällräveni vastu aga see ka vähe teisest hinnaklassist.

Mul on ka Ferrino (70 l, ALPAX)seljakas ja mitu aastat käinud nii Eestis, kui ka väljaspool. Ka ekstreemsemates tingimustes mägedes. Kott hea, põhiprobleem on olnud plastmassist lukujublakad küljetaskutel- need on lihtsalt ära murdunud.

Nojah, eks teil õigus ole. Siga ei tasu kotis osta tõepoolest. Järgmine nädal lähen siis pealinna poode väisama.

See Ferrino kartus tekkis siinset foorumit lugedes, eriti seda teemat: http://trip.ee/node/13653

Tore, et teisigi arvamusi ses osas :)

Ferrino pole ju ainus tootja maamuna peal. Pole ta ka ainus, keda Eestis müüakse. Loe ka Go Discoveri seljakoti-testi - http://www.godiscover.ee/?id=1088 - seal vaadati küll sinu vajadustest suuremaid kotte, kuid see-eest saab aru, mida meil saada on ja mida profid koti juures vaatavad.

Veel paar linki: Matrix - http://matrixpack.ee/ - eesti tegija. hinnangud neile on erinevad, aga hea mitu sõpra on oma Matrixi seljakotiga väga rahul. Red Fox - http://redfox.ee/cat.php?cid=15&lang=est - täiesti arvestatav matkapood, asub Jakobsoni tänaval. müüb vene kaupa ja on seetõttu kohati laiema valikuga kui lääne hilpudele keskendunud spordipoed. trekker - http://trekker.ee/?mid=&module=products&gid=58 ja lõpuks http://www.matkatarve.ee/?106 - pole aimugi, kes selle taga on, aga seljakotte seal pakutakse.

Meie pere "väike", 55L seljakott on Lafuma. Istub kui selga valatud, ütleb naine. Ükski Ferrino ei olnud nii mugav. Mu enda seljakott on aga täiesti tundmatu firma oma (netist ei leia ühtegi viidet), ja olen kah väga rahul. Nii et..

ise ma kasutan keskmise suurusega (55L) seljakoti puhul Eesti oma Matrixpack'i - http://matrixpack.ee/ ja suurem seljakott on üks mõnus Slovakkiast toodud 70L. Nimi kahjuks hetkel meeles pole. Ja päris väike (30L) on Salomoni linnaseljakott. . Kõige olulisemaks pean mina seljakotil seda materjali, mis vasta selga on - et oleks selline õhuline/auguline materjal - see hingab kõige paremini.

Kummaline, et sellest Discoveri testist on välja jäänud sellised head märgid kui Halti ja Haglöfs. Kas neid Eestis ei myyda?

Discovery testist on välja jäänud kümned, kui mitte sajad firmad ning sajad, kui mitte tuhanded seljakotid. Valitud on paar parajasti saadaolevat sama klassi asja. Sellest testist ei järeldu muud kui täpselt nende konkreetsete paari seljakoti kohta. Ärge seda nüüd liiga tõsiselt ka võtke.

G_D test põhiväärtus lugejale on ikka see, MIDA seljakoti valikul vaadata. Firmad ja mudelid muutuvad ja lõpuks on ikka su oma selg ja puusad ja õlad need, mis õige koti ära tunnevad :)

Haglöfsi müüb Sportland, aga minu arust alles alates eelmisest sügisest.

Ostsin endale üleeelmine aasta online shopist ehk netipoest http://www.egtt.ee/index.php?lang=est&main_id=2 Campuse Poola seljakotid, tervele perele- lastele kooli ja endale matkamiseks. Läksin netipoe kontorisse kohale ja valisin seljakotid välja. Siiamaani on kõik rahul, tüdrul läks üks õmblus puru koolis, aga see normaalne teades, kuidas nad seal rebivad. igatahes kui ütlesin, et tellin talle uue vabaaja seljakoti samast kohast, oli tüdruk kohe nõus, ju siis oli mugav ja kaasaegne. Muidu vaevalt nad laseksid, osta ikka puma ja nike`t. Endale muretsetud suure campuse seljakotiga 100+20 liitrit olen igatahes väga rahul. Topid vajalikku ja mittevajalikku kola täis ja riputad ühte koma teist koti külgegi ja annad aga agu. Teistel pole kotte vaja võttagi. Hästi reguleeritav, selg hingab ja mugavad rihmad. seisab seljas nii, et jookse kui muidugi jõuaks. Tartu Jahipaunas nägin ka müügis Lõunakeskuses