Sharm- Hurghada- Sharm.

Kuidas saaks Sharmist kõige mugavamalt ja kiiremini Hurghadasse? Kindlasti lähevad mingid lennukid, ehk keegi oskab umbkaudset hinnavahemikku öelda?
Laevaga? Kaua aega võtab? Hind?
Bussi ja rongisõit võtaks kardetavasti üüratu osa puhkuseajast, need variandid jätaks viimaseks.

www.internationalfastferries.com

Bussiga, praamiga, lennukiga. Mainiks et bussiga pole kuigi turvaline ja sõit kestab väga kaua. Praamiga on ka selline lugu, et jalutad kohale ja öeldakse, sorry halb ilm või praam katki.
Lennukiga kogemused veel puuduvad (www.egyptair.com).
Kolmest variandist valiks praami, rohkem infot http://www.goadventure.ee/?m1=4&m2=43&m3=1748.

... minna ujudes. Mask pähe ja lestad jalga. Kohale jõudes antakse kraad merebioloogias ja hulk spordijärke pealekauba. Ning mine tea mis veel...

15.august minek 2 nädalaks Sharmi. Piletid on aga olemas Riia-Hurghada. Kuna minek teist korda ilma paketita, siis närvid on juba praegu täitsa läbi ja seoses sellega oleks ka rida küsimusi:

  1. Hurghadas oleme kell 18.30. Siis tahaksime saada edasi Sharmi, aga oh häda … tundub, et praamid ei välju nädalavahetusel (15 nimelt laupäev). Kas keegi oskab öelda veel mingit võimalust või sõidabki seda vahet ainult 1 praam? Lennuk langeb kohe ära, sest nende lennukitega lennata ei julge – lennata kardame niigi ja pealegi pidi sealne õhutransport sama hull olema mis maa peal.
  2. Kui peame siiski kaheks päevaks Hurghadasse jääma, siis kas keegi oskaks soovitada ööbimiskohta, mille hind oleks vastuvõetav. Ilmselt ei saa ju kohalikule taksojuhile öelda, et vii meid odavasse hotelli?
  3. Siis ei tea me ka seda kus ööbida Sharmis? Kas broneerida hotell praegu või saab kohaeal ka sama hinnaga? Praegusel ajal vist pole probleemi, et kohti ei oleks? Ja kust saab apartement'de koha infi? Kas need on kallimad kui hotellid?

4)Siis beach? Kui ei ööbi hotellis, siis kas mingi tasu eest saab ka igal hotelli beach'l mõnuleda? Kas keegi üldse kontrollib rannas kes sa selline oled?

Oleksin väga tänulik kui keegi nõu annab. Olen pea kogu foorumi egipti kohta läbi lugenud, aga vastust pole saanud. Närvid on läbi, aga kihk minna NII SUUR :)

  1. Praam sõidab tõesti Hurghada ja Sharmi vahet 2 korda nädalas. Käisin ise nädal tagasi selliselt, et Hurghadast Sharmi minek pühapäeva öösel vastu esmaspäeva (täpsemalt esmaspäeva hommikul kell 4). Teine võimalus kohe minna on takso. Meil oli taksojuht nõus 800 poundi eest kasvõi kohe minema. Ilmselt oleks võimalik ka väiksema summaga minna, kuid ma ei viitsinud hakata selgitama, et praamipiletite hind oli analoogne 2 suuna eest (500 (turistihind)+350 (kohaliku hind)). Et siis tagasitulles peab ju enam-vähem sama summaga arvestama või ostma ühe otsa praamipiletid. Tagasi tuli Sharmist praam Hurghadasse neljapäeval kell 17 ja muidugi hilines jube palju, 90 minutist polnud kummagi otsa puhul juttugi.
    1. Mis puudutab odavat ööbimist Hurghadas, siis kohe keskuses soovitan katsetada näiteks Moon Valley't ja kohe kõrvalasuvat El Tabiat. Ideaalis saate seal ca 120 poundiga ööd veeta. Odavatest on veel peatänaval Biba hotel ja natuke eemal Eiffel. Ühesõnaga, kui esimesed ei sobi, siis tasub kõndida mööda peatänavat Sakkalas, odavaid hotelle seal riburadapidi (mingi Princess oli üks hotell ja näiteks Golf hotel).
    2. Sharmi kohta ei oska ma suurt midagi öelda. Korterite üürimine peaks seal iseenesest kallim olema kui Hurghadas. Mina olen Hurghadas täitsa ok korteri saanud kuuks ajaks 1100 poundi eest. Üldiselt on nii, et vähemalt Hurghadas on korteri üür ca 100 poundi päev. Ja väljarenditavate korterite kuulutusi on üle terve linna. Kõnnid aga kuskil kõrvaltänavatel ja suhtled “doormen'idega” või helistad kuulutuses olevatele numbritele. Mõistlik on teha ehk nii, et lähete ära kohale, võtate ühe öö hotelli ja kui asjad hotellis, tegelete korteri otsimisega.

Aga üks mis kindel on see, et avalikke randu on nii Hurghadas kui ka Sharmis. Hurghadas on keskuses üks rand sissepääsuga 2 poundi ja lamamistooli eest tuleb maksta 8 poundi. Mõnes muus rannas on näiteks sissepääsu tasu 20 poundi ja seal sees on juba ka lamamistool. Valikut on kindlasti piisavalt.

Praame on tõesti 1 ja seegi sageli remondis, nii et tagasitulekuks ja lennule jõudmiseks varuge kindlasti päev-paar varuaega, juhuks, kui peate hoopis bussiga üle Suessi tulema.
Odavaim hotell Hurghadas vist ongi Golf, 9 USD öö nägu, Eiffel ja Moon Valley 13–15, Biba peaks kusagil vahepeal olema ja ka hotelli hinda tuleb kaubelda :)
Võtke hotell söökideta, Sherry-streedil ca 100 m edasi jalutada on vasakul pool mitu (odavam ja puhtam kui turistirestoranid peatänaval) toitlustuskohta, kus 10 paundiga saab kahepeale kõhu täis.

Ära sa Jyrge palun usalda mitte ühtegi võhivõõrast kohalikku Sharmis, seda enam, et teist korda alles minek (ma lisaks siia seitse hüüumärki praegu)!

Korterirendi hind on ca sama, mis Gerlp´ki mainis. Võid saada pisut ka odavamalt, kõik oleneb, mis elamiseks vajalik. Ma suti luuran maad, täna pisut kiire. Annan teada.
;)

Okey! Tänud hoiatamast. Üritame siis ikka ise hakkama saada. Oleksin väga tänulik kui aitaksid vaadata. Ise oleme esimest korda ilma reisibüroota reisil ning "pisut" saamatud
:)

Elamiseks vajalik kõik hädavajalik :).
Kuna lennupiletid olid niigi röögatud, siis otsiks Sharmis elamiseks midagi normaalset mõistliku hinnaga (ei otsi luksust, aga prussakaid kardame). Kui keegi kirjutas kuskil foorumis, et maksis Hurghadas kuu aega korteris elamise eest 1100 kohalikku, siis Sharmis kahe nädala eest maksaks selle hinna rõõmuga. Kuid see ilmselt võimatu?

Sultanja, mis sa arvad kas gerlp öeldud takso hind 800 kohalikku viib üle Suessi? See teekond kestab siis terve igaviku ju? Minu loogika ütleb, et kui juba mööda teed minna, siis oleks parem olnud Cairosse lennata ja Cairost mööda teed Sharmi? Või?

Sai nagu valitud lend Hurghadasse just sellepärast, et mööda vett kiviga visata Sharmi, aga seda me küll ei uskunud, et liiklus merel nii hõre on. Saare -ja Hiiumaalegi käib 10 korda rohkem praame :D

800 kohaliku raha eest saad sa mööda maad reisida Hurghadast Sharmi. Olgu tema siis "misiganes" teed mööda.
Tegelikult, kui nii päris aus olla, siis ma ei leia üldse mõtet sellisteks ekstreemsusteks. Lihtsam oleks olnud ju Sharmi lennupiletid osta või kaks nädalat Hurghadas puhata.

Lisaks veel, et sellistel reisidel (ilma reisibüroota Egiptusesse) on esimestel kordadel vaja kohutavalt palju "külma närvi" säilitada, sest kõik asjad ei toimi nii nagu loogika ütleb. Selleks, et kõik toimiks enam- vähem "reeglite" järgi, peaks teil kohapeal olema nö: "Usaldusväärne Isik".

Ühesõnaga, unusta juba loogika, sellega pole seal mitte miskit peale hakata! Esimesed "naljanumbrid" ootavad teid ees juba Hurghada lennujaamas: hoia oma kohvrisangast kõvasti kinni kui lennujaamast väljud!
:P

No nii Sultanja, oskasid jälle mu närvi ajada :).
Aga Hurghadasse läksime sellepärast, et otsisime väga kaua, aga otse Sharmi ei leidnud ühtegi lendu mitte ühestki naaberriigist. Või siis olid miskid lennud mis kestsid 9 h või veelgi kauem.
Hurghadas on olnud mu usaldusväärne sõbranna kes ütles, et ta iialgi sinna enam ei lähe. liiga lärmakas ja kole. Oleme väga sarnased ja sellepärast ei taha ise ka seal pikemalt peatuda. Ja pärast seda kui ta viibis Sharmis, siis ütles, et nüüd saab aru miks inimesed Egiptuses tahavad käia. Vot sedasi.

Okei, hoiame lennujaamas kohvritest kõvasti kinni :)

Aga ikkagi veel üks küsimus. Ma olen vist teid ära tüüdanud, aga mis teha :)

Kuidas kaubeldakse hinda taksoga kui ma ju ei tea kui pikk tee maha sõita on vaja? Taksojuht ütleb hinna ja võtan pool maha v? Või küsin, et kaua sihtkohta sõidab ja siis umbes rehkendan?
:D

Ei olnud mul plaanis sind närvi ajada, räägin lihtsalt nii, nagu asjad on.

Nii, nüüd ma võin sulle ausalt üles tunnistada, et ma vist olen sulle väga halb nõuandja. Seda siis seoses sinu sõbranna arvamusest Hurghada kohta, aga selleks on siin teised teemad ning igaleühele jäägu oma arvamus asjast.

Kui sa nüüd pidasid silmas linnade vahemaasi siis saad abi siit: http://www.selectegypt.com/distance-between-cities-in-egypt.html

Bensuliiter peaks olema ca 2,4 kohalikku raha (mingi kopikas liida ikka juurde ka). Siis on kõik rahul.
Lendad taksojuhile lennujaamas peale, ütled talle Salam Aleikum ja et sa oled juba 15X Egiptuses (veel parem: i live in Misr või: ana aisha henna) ja maksad vot näe niipalju ning kõik, rohkem sul lihtsalt täna pole ja krediitkaardi päevane limiit on ka täis. Kui esimene pole nõus, siis viies ilmselt nõustub, aga ole järjekindel. Arvesta ka seda, et lennujaamades on taksod alati ka kallimad, kui kuskil tänaval.
:D

Ja veel, mõtle hoolikalt järgi, ütlen sulle ausalt, et see pole teil tark mõte esimesel korral selliseid ekstreemsusi korraldama hakata. Võtke parem mõni üürikas Hurghadas, luurake ringi, uurige maad ja ehk järgmine kord...
Teiseks, kohutav priiskamine, sest mitte ükski Sharmi "sõstrasilm" pole sellist pappi väärt.

Vabandust, ma olen vist neli aastat tassinud endaga kaasa igasugu erinevat rahvast, kes 1X Egiptimaal. Tahaks kohe vanduda, aga naerma ajab, ei saa neid vahest viieks minutiks ka üksi jätta, ainult lollustega saavad hakkama. Mul juba silmad sellepärast kuklataha ka kasvanud.
:D

Sul on head ja ilmselgelt ka targad õpetussõnad, aga pisut hiljaks jäänud :).
2 nädala pärast ju juba minek ja ilmselt kaotaksime palju kui praegu tühistaksime lennupiletid.

Aga ütle mulle siis mõned taksohinnad. Esiteks oleks vaja siis Hurghada lennujaamast sõita Sakkalasse (mis iganes see ei tähenda? linnaosa? tänav?). Ja siis oleks sellest samast kohast vaja saada sadamasse praami peale. Mis need 2 otsa maksaksid? Aaaa ja Sharmis sadamast veel näiteks Naama Baysse (ei tea ju veel täpselt kuhu :D )

Sa oled ikka naljatilk :) ... "sõstrasilmad"... :). Aga nende koha pealt on sul jällegi õigus :)

Rõõmusta parem meie üle :). 2 nädalat ja me snorgeldame punases meres! Kadesta ;)

Tingimusel, et te oma seiklustest siia pärast midagi kirja paneks? Nõus?
:P

Ja veel, kas ema pole sulle rääkinud, et "sõstrasilmadel" ei tohi ise sabas sörkida, neil tuleb lasta enda järgi joosta?

:P

Hurghada lennujaamast sadamasse (ütlete, Sakalla-seaport, kusjuures sadamahoone ongi nagu seakuut) max 30 paundi.
Selle ikka olete läbi lugenud?
Jutt käib siis naaberriigist, noh nagu Eesti ja Läti :P
http://www.trip.ee/node/9459

..bussiga minek Hurgadast Sharmi läbi Cairo. Läheb muidugi ehk pisut rohkem aega aga tõenäoliselt tuleb 24 tunniga kenasti toime (võibolla jõuab isegi 12 tunniga)ja see saaks olema väga soodsa hinnaga - ehk veidi üle 100 poundi. Samas, kui nagunii nii palju raha on plaanis sõitu panustada, siis lennukiga Hurgadast Cairosse või siis ka lausa Sharmi kohale (ma ei tea, kas ja millal Sharmi lennud lähevad - tuleb lennujaamast küsida) on täiesti võimalik.

Jah, kirjutame seiklustest. Arvatavasti on mida kirjutada.

Aitäh külm ja siristik nõuannete eest!

Kuna Šarm asub omaette poolsaarel, tahaks teada, kuidas odavalt saab mandrile, ja eriti Hurghadasse. Muidugi on olemas nende vahelised kiirlaevad ja praamid, aga see on kallis, ja kohalikku eksootikat ka ei võimalda näha. Mitu kohta üldse on, kus Siinai poolsaarelt Egiptuse mandriossa saab, ja kus nad on? Buss peaks kohalikele odav olema, ja mismoodi peaks välismaalane sama hinnaga saama? Kas on mõeldav ka oma autoga Eestist tulla, kui 4 inimest ökonoomses autos kütuseraha ühiselt jagavad?

Hurghadasse Sharmi odavalt ei saa (ainult kui bussiga läbi Kairo. Võib veel auto rentida). Sinai poolsaarelt Aafrikasse mööda maismaad saab ainult ühest kohast - läbi kanali (vt kaardilt. Seal on kohe näha koht, kust Euraasia ja Aafrika on ühendatud).

Buss Hurghadast Kairosse maksab 35-100 naela (sõltub bussi "kvaliteedist" ja firmast). Kairo-Sharmi hinda ei ütle, kuid ilmselt samas vahemikus.

Pileti otsmisel peab ütlema, et peale istub välismaalane, vastasel korral võib bussist maha jääda - sõltub bussifirma poliitikast ja hetkeolukorrast riigis. (Nt seaduse järgi välismaalased (turistid) ei tohi reisibussidega sõita. Neil on selleks turismibussid olemas, mille üle peetakse täpset arvestust, kuhu buss sõidab, mitu inimest peal ja mis riigist).

Muidugi ka oma autoga Eestist on mõeldav tulla. Oletan, et nädalaga ühe otsa teeb ära küll. Muide, Tallinnast Sharmi on mööda sirgjoont täpselt 3580,61 km.

Muidugi võib sõita Itaaliasse ja sealt praamiga Aleksandriasse, kuid seda teed ma ei oska kommenteerida.