Sharmi kaubandus

Heii. Asume hetkel sharm el sheikhis.
Küsikski targematelt nõu, et kus siin asuvad paremad ostukohad, kuna hotelliligidal ( kiroseiz xperience ) ei paista olevat midagi asjalikku, siis vaja võtta takso ja minna kuskile osturetkele ( koduste soovil ka ).
Andke nõu kus asuvad head soodsad ostukohad...aitäh

Tere. Naama- Bay või vana Sharm.

Ühinen viimase arvamusega,elusees ei viitsi nende krt araabikudega kaubeldat Iga 5 eurose asja ostmine vottab nende puhul aega vahemalt tunni kaublemise näol ja see on mottetult tüûtu pealekauba.

Võib ju naerda või solvuda, aga tõepoolest ainus kaubanduskeskus sealkandis on Naama Center. Aga mõisted asjalik ja soodne selle kohta küll ei käi. Olen ise näinud kuidas püüdlikult pakiti 24 pildiga tassi naabrinaistele, sõbrannadele, vanavanematele..........No tule taevas appi! Need võib tõesti kodu juurest poest osta või üldse ostmata jätta.
Aga kui minna Sharmi kaubareisile midagi saama, siis tuleb muidugi aega varuda. Kauplemine on osa nende sealsest kultuurist ja paar tundi aastas võib ju proovida unustada ,et on kogu aeg kole kiire. Pigem ärritab mind see kui võtan kodus arvuti lahti ja mulle vaatab vastu kiri:"Küsi pakkumist" või et ainult täna on sooduspakkumine ,mis kestab juba aastaid ja kestab samamoodi edasi.

Sharmi lennujaamas pole küll midagi soodsat ja üldse on seal väike valik. Käisime Naama Bays- midagi osta seal polnud. Kokkuvõttes ostsin mõned vürtsid (Eestist oleks odavam tulnud), lihtsalt selleks, et natukene neid seal toetada ja selles poes peale ei käidud. Kui panna veel takso raha juurde, siis olid need vürtsid veel kallimad, sest midagi vaadata seal Naama Bays polnud ja kuidagi nukker oli see pilt seal (+kuna vähe turiste, siis eriti pingsalt käib see meelitamine ja kauplemine. Väsitav.

Shaina: Ega ma Sharmi lennujaama mõelnudki.
Ikka meie kaunist kodust lennujaama.

Nama Bays on Garreyfor, fix hindadega toidupood. Vanas Sharmis turul on hinnad soodsamad, kui Naamas. Kaup muidugi igal pool sama. Kauplema peab kõvasti igal pool, kus hinnasilte ei ole. Osta Egiptuse rummi kaasa :-) Pudeli hind u 3 euri ringis. Lennujaamast ei soovita midagi osta, seal on hinnad kallid nagu igas lennujaamas.

Hotelli eest võib istuda bussikesse või taksosse ja sõita nn Vanale turule. Suveniire leiab sealt piisavalt ja kaupmehed on veidi leebemad kui nad on Naama Bays. Kui turg lausa ei meelita, siis võib sõita taksoga nt Genena City kaubanduskeskusse (Sharmi "Viru Keskus") vaadata seal ringi, kvaliteetbrändid n soodsad, Hurghada Senzo Mallist ostavad inimesed lausa terveid garderoobe kaasa, Sharmis meil lausa nii suurt keskust pole, aga Genena City on selline ntuke midagi ja veidi kaugemal Hadabas Il Mercato. Mõlemist leiab ka suveniire.

Genenast võib siis laskuda eskalaatoriga alla Naama Baysse ja suunduda mõnda kaubatänavat pidi väljapoole, vältides seda tänavat kuhu jääb Mc Donalds ja HRC ja kus on peaaegu ainult Hiina prahti, aga sellest kummalegi poole jäävad veidi põnevamad kaubatänavad, sh mägede poole jääb Carrefouri supermarket kus veidi ka tööstuskaupa, mahlu, maiustusi jms.

Vt ka siit natuke
https://innovatsioon.wordpress.com/egypt/sharm-el-sheikh/