Singapur-Kuala Lumpur-Langkawi
Plaanis perega veebruar-märts  paarinädalane reis Singapur - Kuala Lumpur - Langkawi.
Lendame kas Singapuri või KL ja sealt liiguks edasi mainitud põhisihtkohtade vahel.
Huvitab, kas keegi on midagi sarnast hiljuti ette võtnud ja kuidas kogemused olid?
Mida seal kindlasti näha tasuks ja kuidas ringi liikusite (lennuk või pigem buss) ?


Kunagi sai käidud TLN-Singapur ja ööbuss Lankawile. Bussis oli mega külm ja muusika karjus pool ööd :(

Langkawi on väga lahe koht ja odav . Tulime tagasi sama moodi , kuid tollis Singapuri tuli probleem kuna bussiga tulles ei tohi alkoholi kaasa tuua Malaisiast.
Teine kord käisime TLN- KL-Langkawi-KL lennukiga, palju parem.

Lennupiletid Kuala Lumpurist Langkawile ei maksa suurt midagi.

Kunagi sai tehtud selline ring. Singapur-Perhenthiani saared (buss). Perenthian-Penang-Langkawi (buss). Langkawi-KL(buss). KL-Singapur (Lennuk). 

Tagasi mõeldes , siis pikemad sõidud olid üsna tüütud (8h ca). Pigem perega minnes lendaks. Kujutan ette, et ainuke bussiga sõidetav ots oleks KL-Singapur.

Kui Langkawile juba minna ja natuke aega üle jääb, siis soovitaks kiire külastuse ka Tai saarele Ko Lipe teha. Sinna ei pruugi isegi spetsiaalselt Taisse minnes muidu sattuda

Langkawil olin esimese külastuse ajal Cenang beachil, mille läheduses on lennujaam ning sadam, kus kohast  siis võimalik Lipele minna.

Sai lennatud TLN-HEL-SGP-KL-Langkawi. Finnairiga, ja Singapurist edasi Star Jetiga KL ja sealt edasi Malaisian Airlinesiga. Langkawil megaodav alkohol ja vaadata ka. Uber toimis igal pool

Tänan kõigile kommentaaride eest. Arvan, et kaalun seda kohapeal lendamise varianti natuke tõsisemalt sellisel juhul. Ko Lipe varianti uurin ka.

Koh Lipe on väga lahe, meile väga meeldis. Melu ja ööelu :)

Kas Malaisiast Taisse minnes seal mingit jama ei tule ? Viisavabad küll aga ?

Ei tule. Tookord muidugi kui sinna läksime, siis oli viisavabastus vist mõni nädal alles kehtinud ja info polnud nende juurde kausta muidugi jõudnud. Korra oli oht, et saadetakse Langkawile tagasi, kuid õnneks tuli lõpuks kohale üks asjaga rohkem kursis olev ametnik, kes 15 päevase templi ilusti  passi lõi.

Meie käisime jõulude ajal 2018 Singapur- Kuala Lumpur- Penangi saar. Singapuris ööbisime Marina Bays, linnuke kirjas aga vaimustuses ma sellest polnud. Marina Bay ümbruses see imeline aed... see oli nii ilus nii päeval kui õhtul. Väljas pool Maryna Bayd ma midagi erilist ei näinud... suht jama oli minu jaoks.

Mulle jättis kustumatu mulje Kuala Lumpur.... kaksiktornid jne... väga ilus. Meie hotell oli ka seal lähedal paari sammu kaugusel Mandariin Oriental ( väga vinge hotell). 
Meie liikusime 2 perega Singapurist Kuala Lumpurisse taksobussiga. Ummikud jne võttis aega oma 7h kidlasti ( enam ei mäleta). Kuala Lumpurist liikusime samuti tasksobussiga Penangi saarele- see polnud ka just odavsõit.
Hiljem Penangi saarelt lendasime lennukiga Singapuri. 
Nüüd tagant järgi... valiksin ma igal juhul lennuki kui bussisõidu ;) 

Maailmas vist pole odavamat liini, kui KL-Penang. Ses mõttes, et alati leiab pileteid 10€ tuuris, kui vähegi ette otsida ja soodukaid kasutada. See siis edasi-tagasi hinna kohta.

Me oleme nüüd kahe kuu jooksul kaks korda samad sihtkohad läbi käinud. Lennuliiklus kiire ja odav, isegi paar päeva ette ostes (mitte nagu euroopas viimase hetke piletid meeletu hinnaga) 

AirAsia, Jetstar, Scoop jne odavlennufirmad, aga tõesti korralik ja professionaalne teenindus. Lennukid paremad kui mistahes Ryanairi voi Norwegiani omad. 
Singapur ja Kuala Lumpur selle piirkonna aasia linnadest koige sarnasemad euroopale. Väga arenenud ja turvalised. 
Singapuris ööbimisvõimalusi mitmeid (enamus suht kallid), aga Kuala Lumpuris 5 tärni hotelle leiad alates 30 eur ööpaev. Me oleme kasutanud kesklinnas The Face /Platinum Suites, mis on taiesti kesklinnas kaksiktornide lähedal, katusel bassein ja vaade nagu Singapuri Marina Bay Sandsis:) öö maksab kolmetoalises korteris kus kõik olemas 60-75 eur. (Kui soovi voin otse kontakti anda) 
Keegi küsis viisadest, siis viisadega probleemi ei ole, küsitakse Kuala Lumpuri soites edasise reisi piletit mõnikord. Aga Tai, Malaisia, Singapur, Filipiinid, Hong Kong, Macao, Indoneesia kusagil pole probleemi riiki sisenemusega. Langkawi jõudnud ei ole

Meie lähme ka veebruari keskel. Tallinn - Istanbul - Kuala Lumpur. Sealt kohaliku bussiga Cameron Highlandile, sealt omakorda bussiga Penangi saarele, kus siis võtame siselennu ja lendame Langkawile. Kuigi sinna saaks ka praamiga aga jumal seda teab, kas lainetab või mitte, pärast mul süda paha :D. Langkawilt siselennuga Singapuri ja siis koju tagasi. Aga olles nüüd googeldanud KL bussijaamu, olen leidnud vaid ühe Terminal Bersepadu Selatan. See jääks meil hotellist 15-20 km kaugusele. Kas keegi teab, on veel KL-is bussijaamu? Targem oleks vist pilet varakult ära osta, pärast äkki kohapealt ostes polegi kohti või saab kohad bussi tagumisse otsa...

Terminal Bersepadu Selatan (TBS) on Kualu Lumpuri suurim bussijaam ja tõesti väga suur ja rahvarohke. Asub kesklinnast eemal kuid on väga lihtsasti ligipääsetav nii KTM kui LRT rongidega (ja samuti KLIA Transitiga) -- Bandar Tasik Selatan raudteejaam asub bussijaama kõrval ning on estakaadi kaudu ühendatud bussijaamaga.


Me kasutasime paar aastat tagasi piletite ostmiseks kahte veebilehte -- easybook.com ja busonlineticket.com -- kui neid vaadata, siis lähevad mõned bussid ka mujalt kui TBS-st,  uuri ise konkreetse bussi juurest. 
Kui kuupäevad on teada, siis on vast mõistlik internetist ette ära osta. Bussid on head, mugavad ja odavad, vali kindlasti miski 2+1 istmetega variant -- saad laiutada ja öösel suht mugavalt magada. Ja võta bussi igaks juhuks kaasa soe fliis või sall -- kohalike "konditsioneeriarmastuse" tulemusena oli väljaspool bussi troopika aga seespool kohati arktika ;-)