Singapuri must to see/be?

Paar päeva jätsime Singapuri jaoks nn ostmise rõõmuks aga ilmselt on seal mingi asi mida peab vaatama, või kus kindlasti käia. Targema ehk jagavad õpetusi? Ja kui tahaks ka randa külastada, kas peaks siis midagi eelnevalt teadma?

Räägime eesti keeles palun, mis pagana pealkiri: Singapuri must to see/be?

Must peaks viitama ööle - must nagu kottpime öö. Seepärast ma soovitasin ööbimist.

Marina Bay Sandsi ööbimist soovitaks kindlasti ja õhtuti hotelli ees ka vee-ja valgusshow, mis on võimas. Seda näevad ka need, kes ei ole hotellikülastajad. Sentosa saarel on kolm erinevat randa, mille vahel valida, nende vahel liigub ka tasuta ühissõiduk. Saareke iseenesest väga armas, noh valget liiva ja selget vett ei tasu loota, aga ajab asja ära siiski. Saarele saab väga edukalt metroo+monorailiga, mis käib päris tihti. Muidu ise kahetsen, et vähemalt ühte otsa saarele ei sõitnud cable cariga, soovitan sul selle kindlasti ette võtta. Süüa tasub food hawkersites, mis enamjaolt asuvad suurte kaubanduskeskuste all, mis küll kesklinnas pea iga metroopeatuse juures laiuvad. Ja botaanikaaeda tasub ka külastada! Väga mõnus koht, sinna läheb vaat, et terve päev ära.

Saime Singapur Airlinesilt stopoveri paketiga tasuta loomaaiapääsmed ja ei kahetse külastamist. Olen külastanud loomaaedu igas maailma nurgas ja see oli Miami oma järgi üks paremaid. Kui ma nüüd midagi väga segamini ei aja, siis oli seal päris suur orangutangide ala, kust neid huvitavaid loomi sai päris lähedalt tegevuses jälgida.

Ma oleks hoopis paar nädalat Singapuris ja paar päeva Balil. Mida neid primitiivseid templeid ja lagunenud hütte vahtida, kui sa võid nautida Aasia kõige arenenumat ja mugavamat kohta ;)

Omal läks nädal Singapuris suht kiirelt ning igale poole, kuhu minna tahtnuks, ei jõudnudki. Kui paar päeva kasutada, siis loomaaed (päeval ja kindlasti ka öösel), vaateratas, Sentosa saar, Marina Bay ja Clarke quay ja ega suurt rohkem ei jõuagi :) Ostlemise võid julgelt ära unustada - mina ei leidnud sealt midagi erilist, mida võtta. Hinnad kah kirved.

Meil ka sügisel paar päeva plaanis Singapuris olla, nagu olen aru saanud siis see maa suht kallis. Meil kindlasti plaan minna Sentosa saarele, sõita seal Skyline Luge-ga, cabel cariga, nimekirjas veel Singapuri vaateratas, loomaaed, botaanikaaed (ja eraldi orhidee aed), Jurong Birdpark, Gardens By The Bay. Eks kohapeal vaatame kuidas tegelikkuses kujuneb, kuhu lähme kuhu mitte.

Siin Sentosa saare atraktsioonid http://www.mountfaber.com.sg/index.php?option=com_content&view=article&id=44&Itemid=49

Singapuri atraktsioonid http://www-singapore.com/sightseeing-tours/attractions-pass.htm