Siselennud Filipiinidel

Tere!

Küsimus selline, et kui olen Märtsis minemas Filipiinidele, kas on väga suurt vahet, millal ma riigisisesed lennud ära broneerin ? Kas praegu, 3 kuud varem on parim mõte, või võiksin ma sellega viivitada enamvähem viimasele minutile, ehkki siis vb on piletid poole kallimad. Lugesin kusagilt foorumist, et seal pole väga vahet, millal ostad, aga küsiks siiski üle, et milla võiks see piir olla enamvähem. Läheb veidi kauem aega otsustamisega, kuna ei tea veel täpselt, mis marsruudi ette võtan.

Viimasele minutile ära jäta, aga vähemalt Cebu Pacificul tuleb enne märtsi veel mitu kampaaniat, mille jooksul saad hea hinnaga pileteid osta. Kui nüüd lähiajal ei tule, siis jõulude ajal tuleb kindlasti midagi, aga iga promo ajal on erinevad liinid soodusmüügis ning ka kuupäevade vahemik varieerub. Telli endale nende uudiskiri ja siis peaksid olema kogu aeg uute pakkumistega kursis.

Air Asia lendab ka mõnel siseliinil ja ka nende lehelt võid leida hea hinnaga diile, mis ei pruugigi olla otseselt mingi kampaania käigus välja kuulutatud, aga on juures kiri, et promo fare. Samas kõik selle tekstiga hinnad ei ole nii väga soodsad midagi, nii et ära esimest leitud pakkumist kohe kasutama torma!

https://12go.asia/en/travel/cebu/puerto-princesa?date=2018-03-12 Leidsin sellise lehe, kus leiab pakkumisi, huvitav, on see piisavalt usaldusväärne ? Ja samuti vaatasin, et hinnas pole pagasit..kas selle peab kohapeal juurde ostma siis? ei tea mis see hind võiks olla ?

Viimasele minutile ei ole mõtet jätta. Siis on kallimad. Tuleb pidevalt jälgida PROMO pakkumisi. Oma kogemustest võin öelda, et Cebu Pacificu piletid olid kõige soodsamad. Ostsin kokku viis siselendu. Neli lendu sain väga soodsad. Viienda ostmisel jäin natuke hiljaks lootes saada soodsat piletit Hong Kongist Manilasse ja hind tõusis peaaegu kahekordseks.

Me ostsime ka kohe, kui reis plaani tuli.

Ei soovita ka viimasele minutile jätta, 3 kuud ennem ongi selline viimane aeg juba mõtlema hakata, siis veel võimalik hea hinnaga saada. Cebu pacificuga soovitan, aega varuda, meil oli iga jumala lennuga mingi jama. Küll tühistasid lennu ära, küll tahtsid meid ilma küsimata teise lennujaama maanduma panna ja üleüldised hilnemised 1-2 tundi jumala tavaline. Aasia halvim lennufirma tiitel minupoolt neile, aga hinnad head ja väga muud valikut ka ei ole teiste lennufirmade osas.

Meil Cebu 4 st 3 siselendu hilines :D Aga ega seal kiiret ka kuskile kellelgi pole. Soovitaks viimane päev enne lendu Manilas olla, sest seal riigis võib juhtuda midaiganes :)

Olgu, suured tänud:) aga kuidas pagasiga oli? palju peab selle eest juurde maksma? kas lennujaamas alles tegelesite sellega? sest netist ostes ma ei näe kohta, kuhu ma pagasi lisada saaks ? :)

Me panime pagasi ikka juba piletitega juurde. Sõbrale panime mul jätsime hand luggage peale...20 euri oli vist lisaks. Ja vb oled teadlik, aga meile oli natuke üllatus see turismimaks ennem riigist lahkumist...20 euri ringis äkki...oleneb lennujaamast.

Pole mingit vajadust osta piletit mingilt kolmandalt lehelt. Kui soovid, võid kasutada otsinguks Momondot, mis näitab kenasti nii CP kui AA lende. Pilet osta aga otse lennufirma lehelt, sest antud juhul ei ole enamasti hinnavahet, nii et pole mõtet vahendussaite kasutada.

GoHouse: see on alati mõistlik soovitus, mitte ainult Filipiinide puhul.

Enne pikka (ja kallist) lennureisi võiks samas linnas lennujaamalähedases hotellis olla kohal 1-2 päeva varem.

Ja kui juba Manilas olla, siis soovitan Intramuros üle vaadata, mulle jättis väga sügava mulje.

Nii ja naa olen ka kohapealt ostnud Palawanilt Cebu le pileti soodsalt. Kui järgmiseks päevaks oli kallis siis ülejärgmiseks sain 34 eur eest ja lendasin. Kindlam on muidugi ette osta kui kindlat päeva vaja

Tõepoolest, võib juhtuda, et saab ka koha peal olles suhteliselt hea hinnaga pileteid osta, aga sõltub ka marsruudist, nii et kõigil ei pruugi nii hästi minna, sest iga promo ajal on just teatud lennud soodsamad, mitte kõik. 34 € ei ole iseenesest tõesti kõrge hind, kuid paar kuud ette ostes saab ka 2 korda odavamalt ning veel pikemalt enda reisi ette planeerides veelgi soodsamalt.

Teema algatajal soovitan oodata veel maksimaalselt kuu aega ja siis vähemalt enamik pileteid ära osta, aga paindlikkuse huvides ehk mõne lennu osas alles koha peal otsustada. Nii saad teatud piletid tõenäoliselt soodsa hinnaga ning kui pead hiljem ostes mõnede lendude eest natuke rohkem maksma, on kogukulu siiski on, ning lisaks veel paindlikumat reisiplaani võimaldav faktor boonuseks.

Suured suured tänud. Sellest infost on väga palju abi! Huvitav, kas pagasisoodukat ka on? Mõtlen, et 20 eurot (nagu keegi siin mainis) on päris palju pagasi eest kui lennu saab juba umbes sellise hinnaga :D Eks tuleb ikka arvestada nende kuludega, aga tahaks võimalikult odavalt läbi saada nende lendudega :)

Sellised lennufirmad teenivadki lisapagasi ja toitlustamise pealt, mis kõik on tasulised, nii et pagasi pealt Sa mingit soodust küll ei saa. Muidu ei saaks odavlennufirmad tavapileteid nii odavalt müüagi.

Soovitan sinna ainult käsipagasiga lennata. Märtsist alates hakkab seal ka üha palavamaks minema, Sa ei taha seal kohvrit või suurt seljakotti kaasas tassida ;)

Ostsin ära lennupiletid. Manila-Cebu-Puerto Princesa-Manila läksid kokku 100 eurot umbes, niiet täiesti ok. Mul tekkis hirm nüüd selle ees, et kas mu pagas eestist jõuab ikka Manilasse. Ostsin lennupiletid Tripairi kaudu Tallinn-Frankfurt-Peking-Manila, kuidas ma saan kindel olla, et see jõuab üldse õigesse kohta, ja ilmselt ma ei pea vahepeal pagasit ära võtma kusagil? Või tegelikult Pekingis vist pean? Ma ei saa online checkini teha airchina kodulehel.. Palju hirmu ja segadust, samas ootan reisi väga :)

Ei ole veel hilja sellest kohvrist loobuda ning minna reisile kerge pagasiga, mida saad pardale kaasa võtta. Ja ongi lahendus olemas ning sellega hirm ja mure läinud!

Milleks elada enda elu keeruliseks.. Vaevalt Sa sinna nii pikaks ajaks lähed, et pead mitukümmend kilo kraami kaasa vedama.

Lähen seljakotiga, mis on ikka nii 15 kilo vast :D

Martin, sa vist pole naistega eriti koos reisil käinud, muidu sa teaksid, et neile on suur kohver reisile eluliselt oluline. Föön ja kosmeetikakott, riided mitut sorti ja pikkust ja värvi, kreemid jne jne. See kõik peab kuhugi ära mahtuma :)

Kiiz, kui sul lennud ühel piletil, siis su kohver läheb Tallinnast otse Manilasse. Kui ei, pead vahepeal kohvri välja võtma, ära andma ja uuesti turva läbima. Kõige lihtsam sulle, kui küsid kohvri kohta Tallinna check-inis, mõnikord ei peagi kohvrit vahepeal välja võtma. EDIT: seljakoti võib lennukisse kaasa võtta

Ei ole tõepoolest käinud, aga loomulikult tean, miks naistel kipub pagas ülemäära raskeks minema. Kasutasin natuke resoluutsemat tooni inimese enda huvides, sest kindlasti saab ka kergema pagasiga minna, kui kõik hoolikalt läbi möelda :)

Üldiselt ei kaaluta pagasit, aga kõik oleneb sellest, kui suur Sinu seljakott visuaalselt paistab. Kui check-in lauas ütled, et võtad endast vaid veidi väiksema seljakoti pardale kaasa, siis pannakse see suurema tõenäosusega kaalule ja on üsna kindel, et see ületab normi, mis on enamasti ca 7 kg. Aga soovitan soojalt natuke uurida, mida üldse soovitatakse sellisesse sihtkohta kaasa võtta ning seejärel enda seljakoti sisu kriitilise pilguga üle vaadata ;) Ehk isegi lendab Sinu seljakott kenasti lõpuni välja ja saad selle sihtkohast ka kätte, aga see on vaid üks väike osa reisist. Pead selle 15 kiloga seal hiljem omajagu maadlema kuuma päikese käes.

Teist on palju abi! Olen tüüpiline naine ja ilmselt 7 kiloga hakkama ei saa haha. Muidugi igast pudi-padi ka ei tassi, aga noh jah. Mille kaudu oleks kõige mõistlikum reisi/tervisekindlustuse hankida ? Ja palju see umbkaudu 3ks nädalaks maksma läheks ?