Sloveenia mererannik...

Oskab keegi muljetada nimetatud rannikul ööbimisvõimaluste kohta. Olen Horvaatia Aadria ranniku elu-oluga hästi kursis. Aga neil on seda rannikut ka kordades rohkem.
Niisiis plaan minna mai-juuni tsikliga Alpidesse kallutama ja kihutama. Plaan ka veeta üks öö Pirani nimelises linnas. Kas võimalik seal ka näiteks kell 22.00 leida mingit soodsat ööbimist.

Kardan, et mitte. Pead ikka varem siis kokku leppima. Ise ööbisin Val hostel Piran (26 EUR/ öö koos hommikusöögiga). Väga kena koht. Õhtul pannakse välisuks lukku ja antakse võti ja kedagi seal valves küll pole. Need hostelid seal väiksed. Eriti Alibi hostelid omad (magamisruumid linna peal erinevates majades).
http://www.hostel-val.com/

Aga soovitan sul ööbida parem Portorožis. Minibussid sõidavad nende linnakeste vahel iga 10-15 minuti tagant, sõit kestab midagi ca 20 minutit. Portorožis on terve hulk hotelle.

Ma kardan, et need hotellid on seal kallid?

Kui, siis ma ei tea. Mul õppisin kunagi seal, aastal 1998. Siis oli üsna odav veel. Praegusest hinnatasemest ei tea ma rääkida.

Ei. Ta otsis odavat ööbimist.

Ma ootaksin ka sellekohast infi.
Mõtlesime selle aasta suvel minna ja teha tiir peale tervele riigile.
Netist majutuse hindu uurides ei tundu kuigi roosiline olevat. Võin eksida, aga vist isegi kallim kui Horvaatia...
Aga samas, ega kodumajutuse kohta netist vist palju ei leia, nad ei reklaami end eriti.

hbert- tahad sa rääkida rohkem sellest kohast mille nimi on Portoroži.
Mu kõige hullem probleem ongi ikkagi see , et kohale jõuan suht hilja. Põhirõhk on ikkagi tsiklisõidul mägedes. Siis ei taha vara ankrusse jääda. Pidutsema nagunii pole kavas hakata. Hommikul vara jällegi kohe start.
Horvaatias pole kunagi olnud 21.00-22.00 üümaja leidmisega probleeme( septembri kuus).

Portorož on väike kuurortlinn. Asub enne Piranit. Piranist jalutuskäigu kaugusel (~3 km). Mööda randa kulgeb promenaad. Kuid ma arvan, et ööbimine on neis hotellides seal kallis.
Vaatasin huvi pärast ja mai lõpus kõige odavma pakkumine oli 53 EUR hotellis Vile Park.
http://www.slovenia-booking.com

Hulk hotelle ja meelelahutusasutusi rannikul. Sloveenia suvekuurort, ega Sloveenial seda mererannikut väga palju polegi. Kui otsida googlist, siis viskab tuntud hotellikettide hotelle. Mina elasin mingis hotellis, mille nime ma ei mäleta, tagantjärele võiks talle 4 tärni ikka anda, selline suure SPA-ga. Täna võib sellest vabalt olla saanud näiteks Kempinski hotell seal. Mul maksid fondid ja EU selle elamise-õppimise kinni, seega ma ka ei süvenenud väga hindadesse. Üle Ida-Euroopa oli sinna saadetud pankurid ja kolhoosiesimehed, sekka mõni direktor ka. Ma olin ainukene omataoline aga see-eest kõva potentsiaaliga :)))

See http://www.hostel-val.com/ tundub täitsa normaalsete hindadega olevat.
Olen tegelt rohkem sellise telkimise pooldaja. Aga õhtu 10 paiku ei viitsi ju eriti miskit laagrit enam püstitada ju. Parem oleks kohe miskite valgete linade vahele keerata end. Tuleb tunnistada , et on isegi magatud järgmiselt- öösel kella 12 paiku puru väsinuna kiirtee parklas täies varustuses ja kiiver pea alla tsikli kõrvale tuttu.

Ahhoi!

Meil mehega on kuri plaan juuli alguses tsikliga Sloveeniasse minna. Olen mööda internetti hulkunud ja leidnud, et vaatamisvääsused on:

*Bledi järv ja kindlus ning Bohini järv. Bledi järvel kirik, aaga see olla turismilõks kus iga aerutõmbe eest maksad:) Kindlus on parem valik, sest vaade on imeline. Seal lähedal on ca 6km jalutusrada, kus iga meeter on kõndimist väärt.

*Bledist natuke edasi on imeline Vingari kuru

*Postojna koopad, ent seegi on metsik magnet (keegi on kokku arvutanud, et "600 turisti tunnis, umbes 300 krooni inimese pealt, vähemalt 5 ekskursiooni päevas. Seega teenib Sloveenia ühe oma vaatamisväärsusega iga päev ümmarguselt miljon Eesti krooni tulu" - kahju, et eestlastel midagi nii imelist pole onju). Nendest koobastest tiba väiksem koht on Skogani koopad, kus olevat veidi rahulikum ja on väidetavalt elamuslikum kui Postojna (ehkki enamus väidab, et ainuüksi Postonja koobaste pärast võiks kohale minna).

*Postojnast 9 km kaugusel on kaljusse ehitatud Predjama loss, mis pärineb juba 1202.aastast

*Triglav rahvuspark.

  • Tolminist Vric'i - see on kõrgeim punkt, kuhu tsikliga, või siis noh, auoga minna saab. Sinna minnes tuleb läbida (keegi on kokku lugenud) 47 serpentiini. Sealt edasi Kranjska Gora peale, kus on ilu nabani.
    Üldse kogu Julianus Alps on meiasugustele lagemaalt pärit inimestele üksainus hiidilu. Alpides on linn Kranjska Gora, mille kohta (üllatus-üllatus) ainult kiitvalt kirjutatakse.

  • väike rannikulinn Piran

Oskab veel keegi midagi kavalat lisada?:)
Ja meidki huvitab pigem kämpamine kui hotellimine - ehedus tuleb telki paremini kätte. Kas keegi teab kuidas seal kämpamisega lood on? Kolmekordsest Horvaatiakogemusest on teada, et suvalises kohas ei saa telki üles lükata, mägedes veel eriti:)

vöiks kûsida, kui läbid mönda kûla.

Igal juhul mine Postojana koobastesse. Mulle mõjus see kui uue maailma avastamisena.
Seal turistiks olemisest ei pääse. Omal käel alla ei pääse ja tuur hakkab iga täistund.
http://www.postojna-cave.com/

Panen mõned kämpingu kohad...

Kamp Koren Kobarid - www.kamp-koren.si
Kamp Nadiza Podbela - www.kamp-nadiza.com
Kamp Sorli Koritnica - www.kamp-koritnica.com
Kamp Trnovo - siin kodulehte pole...aga e-posti aadress on klara.kokosin.fon@siol.net

Koht mida külastada - Tolminska Korita, Prisojnik, Solkani sillad, " Franja Partisan Hospital", Hubeij, Krni järv, Kozjaki kosk, škocjani koopad,

Fiesa ( kaks tärni) www.kamp-fiesa.com
Lucija ( kolm tärni) www.metropol-hotels.com

Ning Ankarana lähdal on üks kämpimiskoht -
Adria ( neli tärni) www.adria-ankaran.si

Kui keegi soovib Sloveenias mõne teise piirkonna kämpimiskohti, võib mulle kirjutada ( katrin809@hotmail.com), sain mõni päev tagasi Sloveenia suursaatkonnast kämpingute kataloogi, mis omab päris head ülevaadet kogu Sloveenia kohta.

Palun infot ööbimise kohta Sloveenia rannapiirkonnas, vaatasin juuni esimesi päevi. Tavaliselt leian rahuldava variandi alla 50 euro/2 in, aga tundub, et niisuguse hinnaga leiab pigem piiri tagant Horvaatias või Itaalias. Minu eelistus oleks rannast kuni 1 km, omaette wc-vannituba, järele võin anda hommikusöögi osas, tuba võib päris väike olla. Meeldiks Koper. Ljubljanasse saaks alla 200 euro ja Koperisse 10-20 euroga. Kas on võimalik kohapeal leida mutikesi, kes välja üürivad? Võib-olla on nad isegi end üles andnud kohapealsesse vähemtuntud portaali, turismiinfosse või raudteejaama?