Soojamaa reis Taisse

Tere, on plaanis minna 2 lapse ja abikaasaga Taisse mis sihtpaiku te soovitate kus oleks perega rahulik ja turvalisem? Reisi pikkus 11-14 päeva arvatavasti ja minek on oktoobris. Kas eelarve 3500 eurot umbes on okei?Soovitused ja abistavad nõuanded on teretulnud. Võite jagada enda kogemusi Tai reisist.
Tänan

No perepuhkuseks lennake näiteks Phuketile ja siis on valida, kas vasakule ja Phuketi melusse või paremale ja Khao Laki, kus rahulikum ja ilusad liivarannad. Teel sinna võite rõõmustada lapsi Spash Jungle veepargiga. Khao Lakis saate teha näiteks päevatripi Similan Islandsile ja snorgeldada. Samuti külastada Khao Lak loodusparke.
Oktoober võib veel olla veidi vihmane, aga ei pruugi, sõltub aastast. Alates novembri lõpust juba kindlam hea ilma võimalus.

Ma käisin perega Krabi piirkonnas ja Ko Lantal. Mõnus ja rahulik.

Kui lähete Krabile-Aonangi, võtke Lux Family Villa, ideaalne peredele. Asub küll keskusest natuke eemal, aga korraldatud väga mugav ja paindlik tasuta transfeer edasi-tagasi. Omaette majakesed, korralik bassein lastele veemänguasjadega, toitlustus jms. Omanik väga meeldiv venelanna. Lisan juurde, et enamus külalisi olid prantslased. 

Meie käisime Krabil (lapsed olid siis 1a10k ja 3a10k). Kuna plaanis oligi pigem puhata ja lihtsalt olla, siis olime Krabiga väga rahul. Ainus miinus oli see, et seal puudusid mänguväljakud lastele - õnneks ühes ranna äärses hotellis oli üks ja vahepeal käisime seal mängimas (nt kui üks vanematest oli massaažis, siis oli hea teisel vanemal seal mänguväljakul olla :)). Meie kuhugi edasi ei trippinud nagu enamus teevad (sest minul on lihtsalt hirm nende paatide osas aga ühe pisikese sõidu tegime siiski :D). Mulle väga meeldis, et Krabil on just need ilusad vaated kaljusaartele (seda vist Phuketi kandis ei näe). 3500.- euriga peaks välja tulema küll, kui rohkem tänavatoitu süüa ja mitte väga palju trippe teha :)! 

Mina soovitaks Krabi asemel pigem Koh Lanta. Krabil rannad ikka koledad võrreldes saartega. Lastega ideaalne koht.  Aga oktoober on jah pisut vara, pigem lükkaks novembri lõppu reisi. Ise käisin 2017 novembris Krabi-PhiPhi- Koh Lanta. Perereisiks soovitaksin sellest valikust Koh Lanta. Seal puudub igasugune transvestiitide ja muu lõbumajandus ka.

3500€ peaks kenasti hakkama saama, kui hea hinnaga lennupiletid saad. 
Kui on muid küsimusi võin vastata :)

Tulime just Krabilt, olime Ao Nangis. Meil oli see esimene kord perega Tais olla ja jäin Krabi rannaga üli rahule. Vaikne ja rahulik ning perega üli hea. Samas lähedal oli Rayla beach, mis olevat ka üli hea olnud. 

Soovitage palun Koh Lantal majutust.Oleme just sinna minemas.On seal mitu asulat?

Snorgeldamist on seal?

Lanta Palace Resort & Beach Club, olime just kuu aega tagasi selles majutuses. Võtsime ookeani äärde majakese. (soovitan just seda) Valisime just ranna, basseini ja võimaluste pärast. Jäime väga rahule. Keskmine hinne on suht madal ja seda majade korrasoleku pärast. No jah dušširuum ei olnud 5 ja ka mitte 4oma. Olime sellega arvestanud ja ennast moraalselt ette valmistanud. Tuba ise oli väga ok. Voodi oli väga ok, samuti voodilinad korralikud. Mida vannitoas oli- need olid sipelgad. Aga Aasias reisijad peaksid olema harjunud sellega. Lihtsalt ei tohi toitu ripakile jätta. Väisukse vahel oli pragu ka selline, et väiksem uss roomab sisse... nali...  Alguses mõtlesin küll, et mida, aga polnud hullu. Harjud, see on ju Aasia ja ma ei otsi kunagi Aasisast 5luxust ja euroopalikku puhtust.  Olime lugenud arvustusi nii bookingust kui ka advisorist. Üks eestlasest nn ärimees, kirus maapõhja seda majutust, mainides, et kõrval olev 5hotell on ikka õige.  Mõlemas portaalis jätkus palju kritiseerijaid. Samas leidsime, et enamuse ajast oled ju õues. Ranna ja basseiniala oli super. Olime seal lastega ja jäime väga rahule. 

Tänud!Kuna meil reisil 2 generatsiooni,siis tehti teine valik.Noored 20+ ja vanemad 50+.Kui kohal,siis annan teada.


Koh Lantal olles käige kindlasti koobastes ära, saate korraliku elamuse mida mäletate veel aataid - Khao Mai Caew Cave. Laenate võrri, sõidate kohapeale. Maksate väikese raha, ootate, kuni koguneb grupp vähemalt neljast inimesest. Kohalik giid juhatab teid läbi koobaste. Kindlasti ei ole üritus lastele ning jalga soovitan panna spordijalanõud. 

Kindlasti soovitan  Koh Lantat,supper.Kui tahate keskuse lähedal,siis olime Gooddays Lanta Beach Resort,rand ilus,hotelli hinna ja kvaliteedi suhe ok.keskusest väljas olime hotellis Dream Team hotell supper,söögid supper,ujumas käisime kõrval asuva hotelli juurest. Kui hotelli vaatate siis kindlasti peaks olema bassein. Krabi on linn,sealt minnakse Ao Nangi,jube koht,meri jube,ei saa veest ega liivast rääkidagi ,vesi sogane ,liiv ei ole valge.Ilusat Taid sa sealt küll ei leia.Olen käinud ka Phuketil,seal hotellide hinnad kallimad ja rannahotellid eriti.koh Lantal saad hea hinnaga hotelli otse rannal.

Valisime Clean Beach Resorti.Saare kedkosas.Meri üle tee. Praegu megapalav,randa pole veel jõudnud.Ahjaa sadamas pskuti transporti 7 in 1050,Mul tütar läks paremale turismiinfosse ja seal sama asi tuktukiga 600bahti.

Oktoobris voib olla kahtlane. Ilm on heitlik. Olen kainud kahel korral. Ühel korral mehega kahekesi nov lopp-dets algus. Saime ka siis reisi alguses 2 paeva pigem põrgu ilma kui paradiisi.  Bangkok-Krabi (ao nang)-phiphi-ko Lanta-phuket. Ko Lipe jäi välja, läks kiireks. Käisime läbi phiphi, sest siis tahtsime Jensi kahepäevast paketi, tegi neil päevadel. Muidu oleks voinud krabist otse ko lantale minna.  Mulle krabi/ao nang ei meeldinud. Küll soodne, aga nagu eelpool rääkija kirjastas, ei ole seal ao nangis midagi ilusat. Railay rand on kena. Seal tasub ara kaia. Ko Lantat mina kiidan.  Super. Selle reisi koige mõnusam aeg ja piirkond. Phiphil tasub ära käia. Tänu Jensile vt paradiisisaared.ee, sai Taist teada palju jne. 

Phuket ei ole ainult Patong ja veel paar randa. Ajaliselt meie jaoks nii kujunes. Tasus ka ara kaia. Kas just lastega seda soovitaks, vist mitte. Patongi st. Bangkoki linna külastuseks jatsime ka aega. Tõenäoliselt esimest ja viimast korda tegin seda. Kui eesmark puhata, pole mottet suurulinna hullusesse minna.  
Teine reis loppes just moned ndl tagasi. Kaisime kahe perega koh changil. Meeldis väga. Lapsed meil alla 10. Ise tunnen, et valisime just selle koige õigema koha. Vesi ei lahe akki sygavaks. Monus rahulik. Veetsime reisist ka moned paevad pattayas. Seda ei soovita. Larmakas, must, õhku vähe, ei ole kena randa lahedal jne. 
Lastega reisides tasuks votta basseiniga majutus. Miskiparast nii minu ja mu soprade peredes kyll on kujunenud, st bassein laste jaoks väga oluline. 
Minu jaoks märtsi algus oli ikka vaga kuum. Moned raagivad, et palju mõnusam aeg kui nov, aga isiklikult ise eelistaks pigem seda nov lopu perioodi. 
Kuna lapsed teil suht suured juba, soovitaks toesti krabi-phiphi-ko Lanta. Koige pikem aeg reisist olla siis ko lantal. 
Vabandan trykivigade parast.  Tehtud mitte tahtlikult. Telefonis trükkimise tulemus.  

Veebruar-märts Phuketis 32-34, seda natuke palju juba. 

Samas olime nädal Koh Phanganil (Haad salad beach on parim minu hinnangul) ja seal jäid temperatuurid 27-28 kraadi vahele. 
Lastega reisides soovitaks kindlasti Phuketil Nai Harni piirkonda. Minu arust üks parimaid randu Tais, kus käinud.  
Samas võiks ka Khao Laki peale mõelda. 
Krabi, Ko Lanta, Samui on suhteliselt külmaks jätnud.