Soovitusi - mida teha, kuhu minna Tais?

Olen veebruaris minemas kaheks nädalaks Taisse ning ootan soovitusi, milliseid piirkondi külastada?

Minu ootus on teha küll ranna/basseinipuhkus kuid tahaks kogeda ka ehedat kultuuri ja loodust. Seega on huvi just pigem vaiksemate saarte/piirkondade vastu, mis ei upuks turistihordidest. Samuti on soov hoiduda piirkondadest, kus on ennast sisse sättinud vene turistid.

Palun jagage soovitusi, millised on mõnusamad ja hubasemad piirkonnad Tais, mida tasuks kindlasti külastada.

Kui soov vene turistidest hoiduda, siis Phuket, Krabi, Pattaya, Koh Samui ja kindlasti veel paljud kohad võiks kohe välistada.

1
2

Meil oli suurepärane perereis Tln-Singapur-Krabi. Tulime läbi Singapuri, saime näha ilusat linna. Sealt lendasime Krabi linna, seal olime paar päeva, võdsime sealt erinevad ekskursioonid, sai näha väga palju. Siis sõidsime Phi-Phi saarele. Olime seal nädala. Saarel on ilus viewpoint ning Long Beach rand. Õhtuti olid peod igalpool. Ise ei ole peoloom, aga saare "aura" selline väga positiivne ja lõbus. Pärast seda sõidsime nädalaks Railay poolsaarele. Poolsaar on väike, kuid väga palju mida vaadata. Just see Tai loodus on seal väga lähedane (Princess laguun, viewpoint, koopad ja üks maailma ilusamatest randadest Phra Nang). Olime märtsikuus 2023a ning vene turiste pole kuskil näinud. Pigem hiinlased, sakslased jne..

3
3

Krabi ja Phi-Phi saar on küll räme turistikas. Koh-Lanta võib-olla siis sealkandis?

3
1

Maarja K.

Alustame sellest, kas te sõidate rolleriga, autoga? Kui jah siis saan anda hulgaliselt soovitusi, kuhu edasi liikuda kui nt. maanduda Phuketil või Krabis. Kõik Tai linnad on täis venelasi. Ise tulin tagasi märtsi lõpus, olime 3ndl. läbisime 800km. mis on tavaline meil selle aja kohta.

1
1

Koh phangan on väga ok koht. Haad rin beach kui ei ole "moon" aeg, siis inimesi palju pole.

Paar päeva koh tao ka ok.

Arvestama peab, et venelasi kõikjal, aga üldjoontes nad vaiksemad. Selle aasta märtsis oli pigem palju sakslasi.

BKK lennujaamast saab edasi koh samui lennujaama ka. Kiire võimalus lennata üleval mainitud saarte lähedusse.

2
1

Kui looduse erinevad vormid (rannad, karstimäed, kosed, kuumaveeallikad, vihmametsad, koopad jne), templid ning kohalik elu-olu huvi pakuvad, siis soovitan Phang Nga provintsi. Tegin ise paar nädalat tagasi tiiru peale ja väga nautisin. Phang Nga on väga roheline piirkond, mõnevõrra vähem tuntud ning üks hõredamalt asustatud provintse Taimaal (49 elanikku/km2 ehk teisisõnu võrreldav Tartumaaga), mistõttu ei pea ilmtingimata (eriti vihmasemal hooajal) teiste turistidega väga palju kokku puutuma. See tähendab küll seda, et mitte igalpool ei ole turistide peale infrastruktuuri osas mõeldud, aga soovi korral leiab ka turistidele orienteeritud piirkondi, seda eriti Andamani mere rannikul.

Kui huvi on, siis võib lennata nii Krabisse kui Phuketi (mõlemad on teatavasti turistirikkad kohad) ning sealt siis motika või autoga (soovitan vihmasemal ajal) edasi sõita ja provintsile tiiru peale teha. Liiklus on võrdlemisi vaikne ja teed olid minule üllatuseks enamasti isegi paremad kui Eestis.

Ka Krabi provints on väga ilus, olgugi et oluliselt turistide rikkam. Samas ei pea ilmtingimata Ao Nang'i või Krabi linnas turistihordidega võistlema, kui oled võtnud nõuks linnast välja sõita. Samas eks ta ole ikka nii, et ilusaid kohti külastades ei ole lõpuni muidugi turistide eest pääsu.

PS! Olen hetkel kirjutamas põgusat piltidega blogipostitust Phang Nga'st. Kui valmis saab ja huvi leidub, võin siia ka üles riputada.

4
1

Kui soovite veidi teistsugust Tai kogemust, siis mina soovitaksin tutvuda Chanthaburi provintsiga ja selle pealinnaga.

Ilus loodus, mitmed praktiliselt inimtühjad rannad, väga hea söök, suurim ja ka odavaim vääriskivide turg Tais, ilusad templid, teisi turiste praktiliselt ei näe. Samuti on olemas korralik ööturg, kus saab mekkida nii mõndagi head, mida mujalt Tais ei leia.

Chanthaburi linn on väga sümpaatne ja erineb nii mitmeski mõistes teistest Tai linnadest.

Näiteks on ootamatult sürrealistlik näha ühes Tai linnas kahe torniga õigeusu katedraali, mille juures on vabaaja veetmise kohad ja kus kohalikud armastavad õhtuti kokku tulla ja suhelda.

Discover the charms of Chanthaburi

Top Things to Do in Chanthaburi, Thailand

Explore Chanthaburi

Chanthaburi Attractions

Things To Do In Chanthaburi

Kui sellest jääb väheks, siis Chantaburist saab väga lihtsalt näiteks Koh Changile.

1
0

Kas Khao Lakis on ka palju venelasi? Minek JW Marriotti novembris.

0
0

Khao Lakis olin märtsis nädala, hotelliks Fanari Khaolak Resort, delux bungalow. Venelasi oli, aga väga vähe, põhiliselt sakslased. Sõitsin rolluga ja vaatasin üle ka Marrioti. On ikka kärakas küll. Ilmatu pika basseini ja oma rannaga.

0
0

Soovitasin mõni postitus tagasi Phang Nga varianti, mida ma ise augusti alguses külastasin ning millesse ma momentaalselt armusin. Kui huvi leidub, siis kirjutasin enda jaoks reisimeenutuse, ent võib-olla leiad mingisugust kasu ka enda jaoks. Jutt on küll veidi pikk ja veniv, ent samas sisaldab ka rohkelt pilte ning hüperlinke kohtadest, mida külastasin või mida on võimalik külastada antud piirkonnas. Anna aga julgelt teada, kui mingeid küsimusi tekib. Reisikirjeldus ise on leitav siin: https://sanderkirjutab.wixsite.com/post/post/3-l%C3%B5una-taimaa-l%C3%A4bi-rohelise-phang-nga-provintsi

2
0

Koh Chang on üks vaiksemaid saari ning looduse poolest super :)

1
0

Kui 2 nädalat siis võib olla nädala näiteks oled põhja Thai's,Pai ümbruses on chill,ja nädal näiteks lanta saarel ja ümbruses chillid ringi

0
0

Olen Tais käinud juba mitmel korral, suurematest saartest meeldib Koh Samui väga, seal leiab kõike ja minu jaoks ei olnud meeletult turiste(eks iga aastat muutub), viimane kord 2023 talv sattusin sellisele armsale saarele nagu Koh yao noi ja jättis südamesse koha, läheksin kindlasti tagasi, turiste pigem vähe ja need kes on, need ka pigem rahulikud vanemad inimesed. Teed on seal üllatavalt heas korras vôrreldes nt korvaloleva suurema saare Koh yao yaiga.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased