trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Kusjuures hetkel tundubki nii, et 2ks päevaks kahele auto võtta ei taha kuidagi tulla alla 200 (+ kütus veel juurde). Aga ilmselt on ka see variant, et sõita bussiga Kotor-i ja sealt võtta 2ks päevaks hoopis rollu, millega rannikut avastada. Hetkel tundub see palju realistlikum ja soodsam mõte. :)

Hei

Küsin ka siin nõu, vb vahepeal info uuenenud. Plaan minna mai lõpus Dubrovnikusse ning võtaks 2ks päevaks auto, et sõita Montenegrosse ja tagasi. Skännin erinevaid rendikaid läbi ja jube palju depostiiti tahetakse (1000+ euri). Siit küssad: 

- Kas keegi oskab soovitada taskukohast rendikat nõksu soodsama depoga? 

- Kas ka kohapeal piisavalt rendikaid, et teha alles seal otsus mis päevadel trip autoga ette võtta? 

- Kas Montenegrosse sõites peab arvestama mingite lisakuludega? 

Päikest, Maarja

Meil kulges asi nii, et meilidele vastust ei saanudki. Umbes kuu või rohkem peale planeeritud reisi algust helistasin nende infosse (ei mäleta enam, aga ilmselt aitas siin google). Olin umbes 40 min ootejärjekorras ja lõpuks saime asjad aetud. Meie eest tehti telefoni teel ära miski cancellation/refund application ja muidugi nenditi, et see omakorda maksab 50 eurot, aga sel hetkel tundus worth to take a shot. Peale seda kõne hakkas 2x kuus tulema meilile automaatteavitus stiilis “ole mureta, me ei ole sind unustanud. sinu taotlus on töös”.  Läks aega üle poole aasta ning kaks päeva enne jõule (2020) tuli lõpuks kontole tagasimakse. 

Niiet ma soovitan võtta ikkagi ette see kadalipp ja neile helistada. Meie jaoks see 50 eurot  käsitlemistasu (+kõne hind, tõesti ei mäleta seda tasu enam) oli igal juhul seda väärt, sest lennupiletid ise maksid üle 500.

Kusjuures SAS saatis meid kohe pikalt .. ütles et lennupiletid on ostetud läbi vahendaja ning jagage me maid nendega.

suur suur aitäh! päris mitu kohta sai nüüd google maps-i ära pin-itud! :)

Mina soetasin endale jyskist (kokku 12 euro eest) ühe u-kujulise memory foam padja, millele nõelusin ka truki külge ning veel lihtsalt ühe väiksema (a-la 25x40cm) foam padja, mis selja taha lükata. Pean tunnistama, et sõit Balile oli lausa lust ja lillepidu, nii mugavat sõitu ei mäletagi. Minu arvates eriti tasus ennast just ära see väike padi selja taga, mis tegi istme oluliselt mugavamaks. :)

Me käisime kambaga Balil eelmise aasta märtsis ning TLN-SIN-TLN lennud olid Turkishiga ning edasi lennud olid vastavalt Air Asia ning Scoot Airlines’ga. Kumbki pilet oli veidi alla 80 euro ning piletid ostsime vast kuu enne reisi. Piletid otsisin välja esialgu skyskanneris või momondos ning siis tsekkasin ka mõlema lennufirma kodulehele ning lõpuks ostsin piletid hoopis sealt, sest tuli vist mõned eurod soodsam isegi. Küll aga ei olnud hinnas pagasit. Meie jaks polnud see samas probleem, sest suutsime kogu reisiks vajaliku väikestesse kohvritesse pakkida. Kohvreid keegi lennujaamas kaaluda küll ei soovinud. Mõlemad lennufirmad on pigem vist odavama otsa omad kuid mida sellelt paaritunniselt lennult ikka väga oodata. Kõik oli puhas, teenindus viisakas ja lennud täpselt graafikus! :)

Me käisime eelmisel sügisel neljase seltskonnaga ning nii Lutoni lennujaamast päeval kesklinna kui ka hiljem öösel lennujaama tagasi sõitsime hoopiski Uberiga. 1 ots oli kamba peale kokku 60£. See on igal juhul mugavam variant (sest saad kohe otse treppi) kui hakata jändama rongide ja metrooga. Seda enam, et rongiga linna tulek oleks maksnud näkku umbes 15£ + ilmselt oleks pidanud ostma juurde ka metroopileti. Bussiga oli tsipa vist soodsam, aga ajaliselt jälle kulukam. Need lennujaamad seal vist kõik enamvähem sama kaugel linnast. :)