Sponsorid

Tere, kas keegi oskaks õelda kuidas leida sponsoreid...nt kui ma tahaks minna vahetusõpilaseks siis kust ma leiaksin sellise sponsori kes aitaks mind..ja kui ma leian selle firma siis mis kirja ma peaks saatma neile et neil huvi tekiks enne kui kohapeale lähen...palun palun aidake mind!!

Mina soovitaksin kõigepealt võtta oma eesti keele õpetajalt mõned lisatunnid.

Et äkki alustaks sellest, mille poolest sa teistest erined, millised sinu võimed, huvid ja eesmärgid elus on ... ja miks sa peaksid üldse vahetusõpilaseks saama. Muidu sa vaevalt firmajuhtide tähelepanu võidad.

  • kirjuta essee endast
  • tee selgeks sind huvitav valdkond
  • mida oled juba teinud selles valdkonnas (lugenud, jne.)
  • otsi sama valdkonna firmasid
  • tee selgeks, milline kasu võib olla sponsoreerival firmal sinu sponsoreerimisest firma jaoks

Kuidagi võiks mõelda mõtet, et teha diil üliõpilasega aga õpilasega? Milleks? Mida ta firmale pakuks? Saan aru veel suurfirmadest, kes on eraldanud mingi kindla summa sponsorluseks. Aga siingi peaks tegemist olema silmapaistva saavutusega- olümpiaadide võitjad, noorena teadustööd teinud, sportlane vmt. Lihtsalt kedagi toetama ei hakata.

Uuri välja, millised firmad sponsorlust harrastavad. Kui firma end reklaamides kasutab väljendit - sotsiaalne vastutus või midagi sedalaadset - võib edasi tegeleda. Samuti vaata firma majandusnäitajaid. Raskustes firma sponsorlusega ei tegele. Hulgipostitus stiilis - palun saatke raha, tulemusi ei anna. Tee eeltööd ja palu kokkusaamist. Kokkusaamisel paku midagi vastu ka, näiteks sponsorist sihtriigis koolis rääkida vms. Ega see küll firmale mingi reklaamiväljund ei ole, kuid jätab küsijast parema mulje. Ilma eelnevalt aega kokku leppimata pole arukas kohale minna. Edukas firmas pole kellelgi aega eksprompt saabunud õppuriga vestelda.

Ja ära unusta - keegi seda siin juba mainis - et sponsor tahab alati ka midagi vastu saada. Need, kes niisama omakasupüüdmatult raha või asju annavad, on metseenid ja filantroobid. Nii et peaksid toetajate otsimist alustama sellest, et teed iseendale selgeks, kes sa oled, et sind toetama peaks.

Mina olen nöuka ajal Tartu ûlikooli löpetanud stipendiaadina. Enne töötasin selles ettevöttes, kes suunas öppima ja maksis stippi. Vist isegi 30 % rohkem.