Sri lanka trip koos juhiga + rongisõit

Heihei! Oleme veebruaris minemas Sri Lankat avastama ning mitte väga kogenud seljakotiränduritena tegime diili, et pool aega sõidame koos juhiga, teise poole liikleme ise.

Juht pakkus meile välja sellise marsruudi: Negombo lähedal elevandi orbudekodu, Dambulla, ööbimine Sigiriyas, Anuradhapura (terve päev), siis järgmine päev Sigiriya mägi, sealt läbi Matale Kandysse, järgmine päeb Nuwara Eliya (2 ööd), siis Nanuoyast rongiga Ellasse, öö Ellas. Sealt Tissamaharamasse ning sealt järgmine hommik Yalasse. Lõpp Mirissas. Kokku 7 päeva, 6 ööd.

Kuidas selline tripp tundub - kas näeb ära kõik, mis vaja? :)

Ning kuidas see rongisõit tundub . olen lugenud, et justkui Kandyst alustatakse, kuid kas selle maaga (vaatasin, et ca 3 tundi on see rongisõit) näeb kõik ilusad vaated ära?

Tänan juba ette!

1
2

Igati Ok plaan. Ise rongiga ei sõitnud aga vaated jäävad sinna piirkonda küll. Muud kohad käidud ja igati külastamist väärt. 

Hääd reisi!

0
0

Teil vist veab, et Anuradhapurasse praegu asja ei ole.

Hetkel on siin ilmaolud ikka väga nadid. Peaaegu kogu aeg kallab vett kaela. Ja nii pidavat see siin olema juba pikemat aega.

0
0

tundub küll ok marsruut:)

0
0

Täiesti norm tripp. Endal oli lõpp Unawatunas. Yalas õnnestus ka leopard 100m. pealt puu otsas äranäha.

Vägev.

0
0

Kustkaudu juhi leidsid ja kui saladus pole, siis mis raha sellise sõidu eest juht küsib? Kas juht kohandas marsruuti juba teie varem tehtud öömaja broneeringute järgi või juht otsis teile ka öömajad ja ööbib seal ka ise?  

Saan aru, et saite juhiga kaubale, et viib teid kuni Nuwara Eliyani, kust jätkate iseseivalt rongiga Ella poole ning kui juht kliente ei leia, siis sõidab ise tühjalt Colombo poole tagasi?

0
0

Tom - juhi leidsin siitsamast foorumist. Nimi on Donald, kontaktid tulevad siit otsinguga välja. 

Kogu marsruut on tema koostatud (mina vaid nimetasin mõned kohad, mida ma soovin) ning ülejäänu sebib tema. Sealhulgas majutuse. Rongipiletid lubas ka ette ära osta. Hinnaks küsib 558, see ei sisalda sissepääse.

Ellasse tuleb ta meile rongile vastu ikka. ja sõidutab sealt edasi. Jutt oli kogu aeg 6 ööst ja 7-st päevast, Ella on alles 5-s päev, seega mulle tundub loogiline, et ta tuleb meile vastu. Aga ma täpsustan tal üle, tänan tähelepaneku eest!

0
0

Täpsustasin üle. Juht tuleb meile Ellasse rongi peale vastu ning sealt liikleme edasi autoga ning lõpetame lõpuks Mirissas.

0
0

Nuwara Eliyas oleks mina vast ühe öö. Oleneb muidugi, et mida seal plaanite teha.

0
0

Meie olime ka Nuwara Eliyas ühe öö. Olen reisinud Donaldiga, väga ok. inimene. Korra on meid olnud rohkem, minivan + sõiduauto.

  Muidugi tuleb rongile Ellasse vastu, sest edasi on vaja saada teil Yalasse ja lõpuks veel Mirissasse. Sealt sõidab tema tagasi.

  Mulle jääb arusaamatuks, mitme inimese eest see 558.eur on?

  Sissepääsu piletid lisaks, mis ei ole mitte väga odavad.

0
0

Nuwara Eliyas tasuks arvestada, et pärastlõunal sajab ja ei tee seal suurt midagi. Päevad on muidugi erinevad, aga üldjoontes nii kipub olema. Majutuses võiks mingi radikavõimalus olla, sest muidu on seal prrrr.

Üks öö on piisav, kui õhtul kohale jõuda ja järgmine päev pool päeva mõnes teeistanduses ära sisustada.

0
0

päike12 - 558 on kahe inimese eest. Sissepääsud lisaks jah.

0
0
0
0

Nuwara Elyas ei ole ööbinud, olime ühe öö Ellas, kuid seal tekkis küll tunne, et võiks olla Ellas hoopis 2 ööd.  Siit mõte, et võiksite kaaluda ka varianti Nuwara Elyas 1 öö ja Ellas 2 ööd või üldse ööbimine Nuwara Elyas ära jätta ja olla ainult Ellas 2 ööd.

Samuti võiksite kaaluda varianti jätta ära Yala rahvuspark ning selle asemel külastada Udawalawe National Parki (näeb elevantide suuri karju).

0
1

Ella sobib neile, kel mingit sorti matkamine kavas. Muidu katab Ella 300 meetrise peatänava 10-15 minutiga ära ja that's it.  Ravana kosk pole ka suurema veega liiga eriline. Bussiaknast muidu kenasti näha.

0
0

Nuwara Elyas olin eelmise aasta novembris. Päeval sadas päris tihti ja temperatuur oli kusagil 17-18 kraadi ringis.

Ööpoole läks ikka päris külmaks. Toas termomeeter näitas 12 kraadi. Hea oli, et majutuses olid supermugavad ja hästi paksud pehmed tekid. Nende alt ei olnud küll mingit soovi välja ronida.

Honmikul kui päike paistma hakkas, läks jälle kiiresti soojemaks.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased