Stockholmist kruiis ja Tallinnas maha?.

Mul seisab varsti ees vajadus transporteeruda perega Stockholmist Tallinnasse. Kuna seikleme Aerosviti lennukiga Bangkok-Kiiev-Arlanda, siis ei julge lendu broneerida, sest hilinemine on tõenäoline ja reisikindlustus ei pruugi midagi hüvitada. Väiksem loss tundub riskeerimine laevapiletite hinnaga. Kajut perele liinireisiga on hetkel hinnaga 153 €, samas kruiisi saaks kõigest 220 sek-iga. Hinnavahe ligi 6-kordne. Kas on kellelgi kogemust võimalike komplikatsioonide osas, kui ostagi kruiis Stockholm-Tallinn-Stockholm ja lihtsalt Tallinnas terve seltskonnaga maha ronida. Tundub, et ei tohiks ju mingeid takistusi ega sekeldusi karta. On see nii?

Ei juhtu midagi. Kunagi ostsin Tallink takso Stockholmi kruisi kinkekaardi ning viisin ema Rootsi kruisile. Ise lahkusin laevast Stockholmis ning sõitsin Arlanda lennujaamast edasi - ema sõitis üksi tagasi Tallinna. Kedagi isegi ei huvita kas ja kuidas jõuad laeva tagasi.

Kust sa sellise pakkumise nagu 220 SEK leidsid? Paluks aadressi.

No vaatasin seda aadressi. Väga konkreetsetel kuupäevadel on küll alates (rõhutan sõna ALATES) 55 SEK/nägu. See ei tähenda, et ongi selline hind. Aga head õnneotsimist - kui pihta läheb, on hea diil!

Mcneelson, tänud julgustava info eest.

Tonlist, mis tähendab, et ei ole selline hind? Proovisin just broneerida ja 220 sek-i kajut neljale on kohe reaalselt saadaval.

Funktsionaalse lugemisoskusega on meil kehvad lood. Kirjutasin, et väga konkreetsetel kuupäevadel võib selline hind olla, aga see ei ole tavahind. Tee oma broneering siis kiiresti ära, mis raiskad aega siin vestlemiseks!

AF kaua sul Arlandasse jõudmise ja Tallinki laeva lahkumise vahe on? Mul oleks olnud mingi 2tundi kopikatega ning hea, et viimase Estonian Airi lennu võtsin - Kiev-Stockholm hilines 1,5tundi.

Eks ta ole jah, et kiireks läheb. Lennuk peaks maanduma 15.05 ja laev läheb 17.45. ˇKohe, kui tollist läbi, võtame takso sadamasse. Kui hilineme, kaotame 220 seki pluss ööbimiskulu. Öömaja tuleb igaks juhuks valmis vaadata.

Aga reisitõrkekindlustus? Kui jääd Stockholm-Tallinn lennukist või laevast maha sissetuleva lennu hilinemise tõttu, hüvitab kindlustus nii uute piletite ostuga kui vajadusel majutusega seotud kulud.

Lennuki ja laeva vahele jääv aeg on nii piisavalt napp, et sõltuvalt kindlustusfirmast ei pruugi reisitõrkekindlustusest abi olla.

Minu arust peaks EA'l olema õhtul vähemalt 1 (vahel koguni 2) lendu Stockholm-Tallinn liinil.
Ise jõuame ka märtsi kuus samal kellaajal Stockholmi ja EA lendu tuleb oodata (kui Aerosvit Airlines ei hiline) 5 tunni kanti. Kas teie saabumispäeval pole õhtust/õhtuseid lende?
Tavaliselt reisitõrkekindlustued hüvitavad kulud siis, kui 2 lennuvaheline aeg on vähemalt 2 tundi. (Niiet, ei näeks probleemi).
Ma küll ei viitsiks laevaga veel öö otsa loksuda, pluss võibolla ennem veel veeta Aerosviti hilinemise korral õhtu, öö ja päeva Stockholmis, et järgmine päev uuele laeva väljumisele jõuda.

Mnjah, liidame nüüd sellele 220 Rootsi krooni maksvale laevasõidule keskmiselt 600 Rootsi krooni maksva taksosõidu, ongi juba 820 raha läinud. Pluss muidugi see, et laeva peal kulub ikka ka mingi raha. Nagu ma aru saan, olete lastega, kas selle peale keegi ei mõtle, et lastel võivad kõhud pika reisi peale tühjaks minna?

Ja kui peaks minema eriti halvasti ning jääte maha ka laevast, siis tuba kehvakeses hostelis läheb teie perele maksma umbes 141 eurot lisaks. Pluss kolm söögikorda neljale inimesele linnas, mis pole just kõige odavam Euroopas.

Välja arvatud laupäeval, lendab Eesti Õhk kell 19:50. Tund aega ja kodus.

Kuna ma oma eilset viimast postitust siin enam ei näe, tahan siiski mõne rea lisada.

Tänud eelkirjutanud suurele juhile ja õpetajale, aga just laste pärast soovime Tallinna laevaga sõita, et lõpetada laste "tööpäev" - seljataha jäänud 18 tunnine transpordietapp, võimalikult pea. Leian, et täiendav 5 tunnine Arlandas passimine ja siis tund lendu ja Tallinna lennujaam ning kojusõit oleks lastele liigne piin. Reaalselt koju ei jõuaks me enne poolt kahtteist. Laevas on plaan kohe kell 18 tuttu. Hommikul saabume Tallinna väljapuhanutena.

Kui plaan õnnestub, kulub meil kõik kokku (takso, kajut ja hommikusöök laevas) umbes 100 €, Estonian Air võtaks vähemalt 500 €.

Pealegi oleks suurema hilinemise korral, kui Kiievi lennukilt Estonian Airile ei jõua, päris suur risk reisikindlustuselt hüvitist mitte saada ja kogu Estonian Airile makstud raha läheks raisku. Mitmetel kindlustajatel on hüvitus välistatud, kui lend hilines lennufirma töö halva korralduse tõttu, mis Aerosviti puhul on ilmselt just see peamine hilinemise põhjus.