Sügisel Aasiasse

Kas keegi on juba ostnud sügiseks reisi Aasiasse? Kas julgeb osta, või pigem ei?

Mis on arvamused?

Pigem EI,oota veel kuu või kaks.

Kui võimalik lennata, siis kindlasti sõidaksin. Ilmselt ostaksin pileti 1-3 päeva enne reisi, mitte varem, lähtudes hetke reaalolukorrast.

Hotellidega kindlasti jänni ei jää, pakkumine ületab nõudlust veel väga pikalt.

Kui normaalsed regulaarlennud avatakse, normaalse sagedusega, siis on hinnad ilmselt pikalt normaalsed ka vahetult enne lendu ostes.

Kas ostaksin praegu mingi pileti oktoobriks-novembriks, kui keegi veel ei tea, kes lendab, kas ja millal lendab, vaid müüakse lihtsalt õhku, et inimestelt raha kätte saada ja see märtsi/aprilli tühistatud lendude eest teistele tagasi maksta - kindlasti mitte. 

Aasia lendude pileteid aasta aega ette osta ei viitsinud ma juba enne Covidit. Olen paar aastat ostnud maksimaalselt 1-2 nädalat enne lendu, vahel isegi samaks päevaks, ja hinnavahe võrreldes nende Tripi pakkumistega, mis tuleb ülipikalt ette ära osta, on olnud olematu või marginaalne.

Hetkel ei usu, et hinna pärast tekiks niipea vajadus osta mõni lennupilet isegi kuu aega ette, vabalt võib otsuse hilisemaks jätta.

Mul Vietnami piletid edasi lükatud novembrisse, algselt pidi reis olema märstilõpp. 

Aga vaevalt Vietnam piire lahti teeb, seal kardavad nii väga, nii kui kuskil veidi rohkem nakatunuid, siis linn kinni. Kokku seal üldse veidi üle 400 nakatunu.

Uurin ka siin nüüd, et kas peaks ehk ümber vahetama Taisse. Tai avab piirid turistidele 1 august, aga hetkel kindlasti mingid nõudmised ja ehk ka karantiin. 

Eks ajapikku näha ole. 

Hetkel kindlasti ei ostaks ette pileteid, ei tea ju mis saab... 

Aasiasse igalajal häid pakkumisi olnud.

Selleks aastaks võiks kaugema lennureisimise ära unustada ja Eestimaad avastada!

Minul on soov detsembris Aasiat külastada (ja veel multicity). Hetkel otsus pausil kuni augusti lõpuni. Samas täna Luft pakkus ca 440ga Bangkokki.

Tai avab 1. augustist piirid välismaalastele teatud tingimustel, kõik 14-päevase karantiinikohustusega.

Selget otsust tavaturisti riiki lubamiseks ja selle tingimustest pole tehtud, nad alles hakkavad avama teatud piirkondi (Phuketi saar) siseturismile.

Tundub, et uus tähtaeg on 31. august mil tava turist võib siseneda Taisse. Tai on ülemaailmses Covid-19 taastumisindeksis esimesel kohal, Eesti 14es.

@luulenurk pileteid müüvad kõik, ise vaatan Finnair sest plaanis ammu oktoobris minna, aga kas nad ka lendavad see iseasi, sest Finnairil on müügis aga plaanitavas asukoha nimekirjas puudub.

Tai ise peaks minema "kolmandasse faasi" 1. August ehk turist pääseb teatud määral, see 31.  August on üldine kuupäev nende teatud reeglite jaoks.

Turkish Airlinesi lehel oli 1.august, nüüd Tai üldse nimekirjast maha võetud.

Tai koostas juunis plaani, et 1. augustist avatakse turismile, aga nüüd on kaks päeva aega ja nad pole suutnud ühtegi konkreetset kava sõnastada. Seega see 1. augusti tähtaeg rändab netis ringi juba teist kuud, aga reaalselt ei tea veel keegi, mis ja millal saama hakkab. Seepärast ka keegi normaalseid lende sinna tegema ei hakka, enne kui konkreetselt midagi selgub.

Kuidas on lood kindlustusega, kui lennata Aasiasse. Mis juhtub kui haigestuda, kas ostetud piletid saavad hüvitatud tühistamise korral. Need on küsimused millele on võimalik vastused saada ja sealt edasi vaadata, kas osta varakult piletid või mitte.

Mul olid piletid ostetud juba eelmise aasta detsembris.. selle aasta novembriks Taisse.. oleks teadnud, et selliseks jamaks läheb.. poleks ostnud.. aga nüüd loodan vaid, et ikka saab minna.. kuigi jah ilmselt on see olukord 50/50 praegu..  elame näeme, hetkel ilmselt uuesti ei ostaks.. kannataks veel kuu-paar ja hindaks olukorda siis.. ja kui osta siis kindlasti ala "Finnair" või "Turkish Airlanes" vms sarnase firma kaudu.. sealt on lootust ja reaalselt raha tagasi saada või endale sobilikule ajale reis edasi lükata..