Sügisel Itaaliasse - lennupiletid ja soovitusi ringreisiks

Plaan minna perega (2 täiskasvanut + 9a laps) sügisel oktoobri koolivaheajal nädalaks Itaaliasse. Hetkel on tekkinud plaan võtta rendiauto, peatuda Riminis ja liikuda sealkandis, San Marino jne. Olen lennupileteid otsinud nii Tln-Milano, Tln-Roma, vahepeatustega Bolognasse jne. Kuidas ja mis lennuga soovitaksite teie lennata? Kõik soovitused antud reisi kordaminekuks on teretulnud :)

PS! Foorumi postitusi olen palju lugenud, kuid kirjutangi, sest ei ole lihtsalt abi saanud varasematest postitustest :)

Tallinn-Bergamo Ryanairiga ja ei mingeid ümberistumisi.

1
0

Olen tihe autoga sõitja Itaalia vahet, enamjaolt töö pärast, aga saab ka puhkuse ühildatud. Ma ei ole väga kursis kõikide lennupiletite hindadega Itaaliasse, aga oleneb sihtpunktist, mõnda kohta on kindlasti odavam sõita autoga, eriti kui on juba vähemalt kaks reisijat. Kui on ka kaks autojuhti, kes saavad vaheldumisi sõita, siis pole ka ajakulu märkimisväärselt suurem kui lennukiga sõites. Itaalias on minuarust nagu igal pool väga palju vaadata. Isiklilkult ma pikemalt San Marinos ja Riminis ei peatuks. Enamjaolt kuuleb seal vene keelt, nii turistide kui ka teenindava personali suust. Seal sa ehedat Itaaliat ei näe, vene turistid vaid. Kui lennukisõit tingimata peab olema, siis pigem sõita Milanosse ja sealt pikkupidi mööda põhja ringi sõita. Oleneb ka palju sa päevas maha soovid sõita või soovid mõne päeva vaid kuskil kohapeal veeta. Oktoobris vast pole enam majutusega ka suuri probleeme, kohalikel juba kool peal. Kuni sept. lõpuni peaks küll ette ööbimise broneerima.

0
0

Ma tahaks küll teada kuidas autoga Itaaliasse ja tagasi saaks sama aja ja hinnaga nagu on Ryanairiga lennates...... Eelmisel aastal maksin sept. lõpus piletite eest 70 eurot ja lend alla kolme tunni. Praegu on võimalik saada pileteid hinnaga 100-150 euro kanti sõltuvalt kuupäevast.

0
0

Kui üksi lendad, siis jah odavam lennukiga, aga nagu mainisin, et juba kahest inimesest hakkab hind samaks minema, et kas siis auto või lennukiga. Lennujaamast peab ju ka edasi kuidagi saama, arvatavasti peab rentima auto, kui just lennujaama lähedal oma puhkust ei veeda. Tallinnast Itaaliasse ja tagasi sõites läheb minul autoga bensiini peale umbes 430 eur. See on siis minu sihtkohta. Oleneb palju ma ringi sõidan, pean muidugi lisa kütust tankima. Teen seda enamjaolt Austrias, seal on bensiin odavam kui Itaalias. Ajaliselt oleneb aga jällegi kust sa lennukile lähed ja kas vaja ümber istuda. Muidugi üksühele ei saa võtta. Autoga saab ka külakosti kaasa osta, odavlennuga aga mitte, kui just lisa pagasit ei maksa. Ryanair ei sõida ka igasse sobivasse paika, teatud kohtadesse vaid. See autosõit oli vaid minu soovitus ja minu jaoks on see parem variant kui lennukiga lennata.

1
0

Mul oleks sellega seoses ka küsimus: Palju maksab itaalia ODAVlennujaamadest linna saamine (Milan, Venice, Rome, aga ka London). Need hinnad võivad airport bussiga olla päris kallid? Küsin sellepärast, et kui lend Tln-st on näiteks esmaspäeval, aga järgmine lend toimub näiteks teisipäeval, siis transiitlinnas airport-city-airport viib reisihinna üles, eriti kui reisi rahaline ja ajaline ressurss on piiratud. Mu arust see oluline teema, vääriks lausa eraldi pealkirja! Ryanairiga saab läbi Oslo Rygge küll toredatesse sihtkohtadesse, aga kahjuks Oslosse ööbima jääda küll ei jaksa. Tahan ka Itaaliasse minna, aga lõunasse, kuid lennuajad ei klapi, olen juba kõiki variante uurinud. Nüüd mõtlengi, mis oleks kõige soodsam transiit hub.
Tänud ette!!!

0
0

autoreisia, see jutt, et 2 inimese puhul hakkab hind samaks minema on ju täis jama. Bensiin bensiiniks, aga arvesta ka auto kulum, kummid, hooldus jne. Lisaks sõiduks kuluv aeg, mul on küll mitu päeva sõidu peale kulutada päris kena kopika väärt:p 3 peale kasvõi 2 päeva edasi tagasi rohkem kulutada on juba a la 300 euri.Pere puhul lastega ma saan juba aru, seal annab ikka juba kokku hoida. Käisin eelmine aasta Sitsiilias, lend läks 3 le koos 1 ööbimisega tagasiteel Skavstas 400 eurot, autorent koos kütusega 8 päevaks veel 300 otsa, st 700 kokku 3 le. Nodzu vaata ka lenda algusega Riiast, on valik suurem.

0
0

Kui tahad lõunasse, siis on variant ka, et lennukiga Tallinast/Riiast Bergamosse ja sealt rongiga, rongiühendus on väga hea. http://www.virail.com/train-bergamo-rome

Ning teemaalgatajale, Ryanairiga Bergamosse ja sealt rendikaga edasi, kuhu tahad, Rimini ja Lido di Jesolo ei jätnud kustumatut muljet, pigem Ravenna. Kuid soovitan kindlasti sõita Garda äärde, mis on üliilus, hea ilma korral tõusta tõstukiga kindlasti ka sealse Monte Blado tippu ja käia kasvõi Gardalandis lõbutsemas (okt avatud küll vaid nädalavahetuseti), samuti on minu jaoks Põhja-Itaalia must visit Veronat ning läänekaldal Cinque Terret, väga ilusad kohad. Mööda Autostradat jõuad igale poole väga kiiresti, kui laps on poiss, siis käige ka Modenas ja sealses Ferrari muuseumis, saab proovisõitu ka teha, kuigi see oli üpris kallis.

1
0

Ryanairil on Itaalias päris tihe siselennugraafik, kui Tallinnast Bergamosse lennata siis sealt peaks Itaalia siseselt edasilennu võimalusi olema. Leedust lendab Ryanair ka Sitsiiliasse ja Sardiiniasse, hinnad juuliks olid päris soodsad isegi, kui arvestada enda autoga Leetu sõit otsa. Rygge kaudu lennates ma Oslosse ööbima ei sõidaks, minumeelest oli edasi-tagasi pilet Oslosse juba 30-36 € ja säästureisija ööbib lennujaamas :) Lennujaamadest linna pääsemise võimalusi saab alati lennujaamade lehelt uurida.

1
0

Milano ja Bergamo lennuvälja vaheline autobuss maksab 5 euri.

1
0

Tänud Anaakel, Norsu, Minuke ja 834! Ma kaalun ka Sitsiiliat või Sardiiniat. Kuna minek augustis (pileteid veel pole), siis natuke pelgan Sitsiilia palavust. Kindlasti oleks parem minna okt-s, kuid kuna mul seisab ees üks meditsiiniline protseduur, siis reis okt koolivaheajal ei pruugi realiseeruda.

Jah, vaatasin ka lende Riiast ja isegi Leedust. Aga no nii odavaid lende kui norsu mainis ma küll ei näe, aga eks see olegi juhuse asi.

Norsu, kus Sa rendiauto võtsid, kas Sitsiilias või Bergamos? Kust saada soodsat rendiautot Itaalias augustis või oktoobris(koolivaheajal)?

0
0

võtsin Autoeuropest Sitsiilias. Valisin seal täiskaskoga variandi, auto võtsin Palermos ja tagastasin Trapanis, Fiat Panda maksis 8p miski 240€. Öösel autot võttes jäi paar kraapsu märkamata, need keerati äraandmisel kraesse, aga ise miskit maksma ei pidanud. Igaks juhuks peab arvestsama, et Autoeurope ütleb, et broneeritakse 500 euri, reaalsuses taheti 1500 broneerida. Lendasin Riia-Bergamo-Palermo, tagasi Trapani-Skavsta hilisõhtul ja hommikul-Riia.

1
0

Norsu, aitähhhh! Nii hea hinnaga piletid - mis kuus reis toimus ja millal piletid hankisid?

Mul juhtus automõlkidega sarnane olukord Praha lennujaamas. Auto anti kätte pimedas parklanurgas, auto tagastus aga toimus prožektoritevalguses, kus auto luubiga üle käidi.

0
0

Olen pikalt tegelenud omale sõidukiotsimisega Bergamost rentimiseks.Olles selle lennuvälja e-listis saan sageli mitmesuguseid pakkumisi. Viimane oli mõned päevad tagasi Budgeti "suvehinnad", mis tõesti tundusid väga soodsad olevat ja tegin diili ära. Lepingu printimise järel märkasin, et minu jaoks ootamatult oli lisandunud kopsakas kindlustus. Olen alati võtnud "0" omavastuse, sest ei taha juhuslike kriimude pärast sealseid sekeldusi ning neid võid suvalises parklas autole külge saada. Seega ei ole see kindlustuse lisandumise fakt mulle vastumeelt, aga küll võte kuidas see lisati. Uurisin uuesti seda "kodukat" mille kaudu tellimuse tegin ja sain aru oma lollusest. Tavaliselt tuleb netinduses mingi teenuse-asja lisamiseks-tellimiseks teha kuhugile mõni linnukene, aga sellel lehel oli vaja üks peenes kirjas sõna "remove" kustutada, et kindlustus koheselt ei lisanduks. Praegu samast kohast autorentijatele üks info - nimelt ei saanud ma mitmetest tuntud firmadest (Hertz jt)sõidukit, sest pika rendiaja soovi peale ilmus nähtavale teade "müüdud". Seda sai näha siis kui rendisoov algas augusti alguspoolel ja lõppes septembris.

0
0

Selle autorendijutu peale hakkan juba kergelt murelikuks muutuma. Senised kogemused autorendiga on erinevatelt Kanaari saartelt, autorentimisel ei võtnud mingit lisakindlustust (ei pakutudki) ja krediitkaardilt broneeriti ka ainult rendisumma.

Nüüd plaan septembris Bergamosse lennata ja lennujaamast auto rentida. Kas tõesti isegi lisakindlustuse olemasolul broneeritakse krediitkaardilt suuri summasid (norsu jutu järgi 1500 eurot)?

0
0

Minu käest on paar aastat tagasi Sixt-i poolt tahetud 900 eurot tagatist, auto oli Renault Scenic 3 vmt (8000 sõitnud). Eelnevalt oli kõik makstud ja täiskindlustus samuti. Minu krediitkaart ei võimaldanud ühekordselt seda summat ja siis võeti tagatist 500 ning pidin veel mingi lisakindlustuse ostma.(5 päeva reis)Tagatisraha kättesaamine oli väga keeruline ja pool summast jäigi neile. Sellepärast olen siin foorumis soovitanud seda firmat "SiXT" vältida. Pank laiutas sellepeale käsi,kui nad esitasid lõpuks lisaarve "Tom-tom"-i kohta, mis oli sõiduki standartvarustuses jmt Eelmise aasta mais rentisin Hertzilt ca kaheks nädalaks, kohapeal soovisin saada "0" vastutust ning maksin selle eest lisatasu. Tagatisraha võeti, aga ma tõesti ei mäleta selle summa suurust, kindlasti mitte üle 500 euri. Pärast reisi oli pangaarve jälle normis ja minu jaoks ei olnud just-kui raha liigutatud. Pangaarvel puudus igasugune viide broneerimise kohta. Kasulik on omada ühe nimega kahte aktsepteeritavat pangakaarti ja veel parem erinevatest pankadest,ühega teed kõik autoga seonduva ja teist kasutad muuks, sest eraisiku limiidid (oleneb pangast) ei ole sageli suured. Samuti on soovitav kõik oma pangaga seotud limiidid enne reisile asumist ülevaadata, sest probleem võib tekkida nii päeva- või nädalalimiidiga. Tasuda saab kahe erineva kaardiga, kui need mõlemad on antud auto rentijale.
Kogu mu jutt on Bergamo autorendist.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased