Suvel autoga Itaaliasse 19.06.2009-07.07.2009

Tere, plaan minna juunis Itaaliasse. Reisile on plaan minna autoga ja pikkuseks oleks umbes kolm nädalat, autosid oleks 2 või 3, inimesi 4-8. Ära tahaks käia ikka Sitsiilias. Ööbimine oleks telkides. Kus tuleks kindlasti ära käia ja kuhu ei tasuks kindlasti minna? Kes on käinud jagage kogemusi, võiks rääkida kulutustest ja palju kilomeetreid umbes kokku tuleb ning kas on mõtekas ikka telkides ööbida?Palju maksab umbes praamipilet autoga Sitsiiliasse?

Kahju et Itaalia-teemalise blogi põhiline osa on jõhker Berlusconi materdamine ja vasakpoolse maailmavaate agressiivne haipimine.

0
0

Noh, eks me kirjutame sellest, mis endal hinges :) Inimestel on ikka poliitilised vaated ja nad väljendavad neid - tugevalt, ka see on üks Itaalia omapära. Siin on valimised kah tulemas, eks siis tekib seda poliitikat ka rohkem :) Aga õnneks on poliitika-artiklite järel "kultuur" kohe teisel kohal ja Eluana-juhtum näiteks ei ole niivõrd vasaku/parema lõhe kuivõrd klerikaalse/mitteklerikaalse lõhe. Itaaliablogil ei ole mingit poliitilist agendat ja iga artikli autor väljendab omaenda poliitilisi vaateid. Püüame jõudumööda kõigest muust ka kirjutada...

Kui keegi tahab kaasa lüüa ja näidata, milline on berlusconiaanide Itaalia, siis ainult ootame (ma olen tikutulega sellist inimest otsinud, sest nad peavad kuskil olemas olema). Itaalia eestlaste hulgas on palju parempoolseid, aga vaat ei ole leidnud ühtegi, kes tahaks Berlusconist positiivse nurga alt kirjutada (osaliselt ka ajapuudus või ebakindlus kirjutamisel). Muide, Itaalia parempoolsete hulgast kah pole leidnud, ühelauselist artiklit "Berlusconi ei lähe kunagi kommunistidega kompromissile" ei ole ju ka mõtet avaldada).

Üldiselt on meil siiski selline põhimõte, et faktid ja hinnangud peaksid olema selgelt eristatud ja on ka, ma loodan, et lugejad on kõik intelligentsed inimesed ja suudavad faktidest ka ise järeldusi teha - kui need on autori omast erinevad, siis ei ole ju midagi katki.

Muidugi, kuivõrd Berlusconi naudib hetkel praktiliselt ainuvõimu, siis on teistest raske kirjutada, parlamendis ühtegi vasakpoolset ei ole, mis sa ikka nende omaette siblimisest kirjutad, millel ühiskondlikku vastukaja pole. Berlusconi tegevused mõjutavad reaalselt ühiskonda. Tsentristliku PD korruptsioonist Abruzzost peaks vähemalt üks artikkel olema. IdV-st, kes mingil määral opositsioonis üritab olla plaanime ka artiklit (natuke on temast juttu ka olnud).

Aga - Itaaliablogi olemus ei ole vist päriselt Tripi teema, seda võib arutada edasi sealsamas blogis (näiteks Travaglio, sõnavabaduse auhinna saanud ajakirjaniku, viimast artiklit võib ju kommenteerida). Kui keegi tahab kaastööd teha, reisikirja või analüüsi näol, kirjutage mulle :)

0
0

Tere! Ma olen valmis oma seisukohti itaalia suhtes blogis avaldama. Poliitikast hoian eemale niipalju kui võimalik ;P Mul läheb natuke aega.

Võtan ühendust!

0
0

Ei ole küll Sorrento aga Napoli ja Sorrento vahel on väike armas külake Vico Equense. Meie ööbisime seal Camping Sant'Antonios http://www.campingsantantonio.it/ Mõnus väike pere-ettevõtte kämpa, kus ei olnud konkreetsed platsid vaid ise valisid endale meelepärase koha, nt sidrunipuu all :) Meie ööbisime seal oma kambaga (4 täisk+4last+haagissuvila+auto) kõigest 30 EUR/öö. Käisime mitu korda pärast sisse kolimist küsimas, kas tõesti me millestki valesti aru ei saanud ja ongi selline hind. Kohapeal pakutakse kodust itaalia toitu ja kämpa läheduses mitu pizzeriat. Sadamast võimalik sõita Caprile ja hind ei tule sugugi kallim kui Sorrentost minnes. Meie saime sellest paraku teada alles peale Capril käimist. Meil õnnestus Vico Eq-sse sattuda merejumala vms pidustuste aeg ja nautida 3 võimast ilutulestikku ning varahommikust keskööni kestvaid kahuripauke, mis seal eriti jubedalt kajasid:)

0
0

Foorumist kaovad postitused imeväel. Isegi mingit selgitust ei jää ;-)))

0
0

Urx. Trip´il oli "lühis" vahepeal, vabandust!

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased