Suvel autoga Itaaliasse 19.06.2009-07.07.2009

Tere, plaan minna juunis Itaaliasse. Reisile on plaan minna autoga ja pikkuseks oleks umbes kolm nädalat, autosid oleks 2 või 3, inimesi 4-8. Ära tahaks käia ikka Sitsiilias. Ööbimine oleks telkides. Kus tuleks kindlasti ära käia ja kuhu ei tasuks kindlasti minna? Kes on käinud jagage kogemusi, võiks rääkida kulutustest ja palju kilomeetreid umbes kokku tuleb ning kas on mõtekas ikka telkides ööbida?Palju maksab umbes praamipilet autoga Sitsiiliasse?

Ei heeringas ei mets. Üritan objektiivne olla, et reisimehed liiga vasikavaimustusse ei satuks. Hingelt eestlane on ikka väga teine inimene, kui kuuma saanud mägedepojad ;-) Kui siin on tegelasi kelle see stiil vaimustuse toob, siis on ka tegelasi kellele on see vastukarva. Olen Itaalias keerutanud suvaliselt öömaja leides. Enamus sai ikka telgitud ja kui vahest avastasid mind kusagilt jõllitavaid tegelasi, kes ei tundunud kuidagi normaalselt häälestunud olema. Sama kui kusagil Narva taga oleks ööbinud ja kohalikud kraed oleks leidnud koha mida vähe riisuda. Autosse üritati ka sisse ronida, aga õnneks laabus kõik oma valvsuse tulemusena nii, et ilma ei jäänud millestki. Tuleks siiski olla väga valvas oma asjadega. Itaallased tunduvad olema laisad lohakad ja varastamismaiad. Riik ise on looduse ja asukohapoolest kena. Isegi mõralised seinad ja ebameeldivalt kitsad tänavad suurema autoga sõitmiseks on huvitavad, kui seal kaua ei pea olema. Eesmärk selle jutuga on jahutada liigset kirge ja võimaldada turvaliselt tagasi jõuda. Meesreisilistele veel, et mina seal ei näinud ühtegi kohaliku naist, kes oleks traditsiooniliselt kena olnud. Ime ka, et neid Eestist sinna ei expordita ja koos tõulammastega ei kasvatata. Andestust äärmuslikust kogemusest.

0
0

Meil plaanis minna autoga juuni lõpp- juuli algus. Garda järve ümbrus, Veneetsia vbolla ka Pisa ja Firenze, Milano. Igatahes on eelnevatest vestlustest ja nõuannetest Itaalia teemal palju abi olnud. Keegi kuskil mainis, et Milanos suurt midagi vaadata pole. Üks peatänav ja kui see vaadatud-käidud, siis ongi kõik. Rohkem nagu tööstuslinn. Kas on nii???

0
0

Oskab keegi öeda, kuidas augustis seal kämpingutega on. Kas kämppa tuleks ette bronnida ja kuidas kämpingutes telkimisega on? Tänud ette!

0
0

Igale oma reisistiil. Sellist seakisa pole vaja teha. Minule sobib selline reis, kus enam-vähem suund teada ja vastavalt võimalustele ja kujunenud ajale vaatan ja naudin seda, mis saan. Lihtsalt liigun ringi tujule vastava tempoga ja naudin olemist. Kui paljudele sobib plaanimajanduslik stiil reisil, siis on vat selliseid kellel see ei meeldi. Mingit õigema ja kodutöölist stiili harrastav tegelane ei peaks eidelikult kaagutama. Mina reisisin selliselt ja see mulle sobis. Ka see suvi liigun samas stiilis ja see, et keegi kuskil arvab, et siin või seal pole miski kombeks, siis sorry, minu aeg nagu paljudele siin on ikka suhteliselt piiratus ja üritaks ikka sellest saada naudingut maksimaalselt. Ette reserveerides on mugav, aga ise seda tehes olen üllatuseks suhteliselt kallilt öömajad saanud. Kohapeal aga olles saab kaubelda ja hinnad on kohati 50% kaupleja kasuks saadud. See suvi ennustatavalt on turiste vähema ja majanduse tipul loodud hulgalised öömajad pool tühjad. Kindlapeale minnes jah, ikka tuleks bronnida. Autoreisile minnes kindlasti salongijahutuse süsteem korda. Milano on tiba igavam, kui nüüd kõrvutada Itaalia tõeliste kultuuri mekadega, aga kui sinna Šveitsist sõita autoga, siis julgen väita seda mägisõidu tõeliseks pärliks. Väga ilus vaade ja head teed. Pimeduses kusagil sügavuses valgusetäpid küladeks. Romantika;-)

0
0

Vabandust Urx: "et reisiMEHED liiga vasikavaimustusse ei satuks. Hingelt eestlane on ikka väga teine inimene, kui kuuma saanud mägedepojad ;-)"

Tunnen ühte sellist meest, kel mägedepoegadega hea klapp. Tema ema on muidugi hirmus kinnine inimene ja ma pole siiani pihta saanud, kes ta isa on. Mõlema mehega olen suhelnud muuseas sulaselges eesti keeles. Setud ilmselt mõlemad. :D

0
0

Autoga võib ju ilus olla, aga risk sattuda liiklusõnnetusse selle ca 3000km pikkusel distantsil on suurem kui lennukiga alla kukkuda. Seetõttu soovitan ka mina, lennake kohale ja kohapeal siis üürige auto. Suvel pidavat seal kõik hinnad olema ca 2x kõrgemad, nii et enne reisi tasub eelarve ilusti paika panna, et mitte hiljem hätta jääda.

Ise olen korra talvel Itaalias käinud ja sel suvel lähen uuesti. Mis puutub sellesse et itaallased on jutukad siis igal rahvusel on oma natuur, kombed, traditsioonid ja ajalugu. Et keskmine eestlane itaallasest aru ei saa, on igati arusaadav kui pole ühtegi varasemat kokkupuudet, aga selleks et aru saada on vaja keelt osata. Ise õppisin ära ja vaatan itaalia kanaleid rohkem kui eesti kanaleid. Tänu sellele saan itaaallastest aru ning mulle isiklikult meeldib väga itaalia keeles suhelda (mul on paar sõpra itaaliast, kellele helistan, neid vaatama minna tahangi+üks kontsert). See on parim tunnustus et sa oskad ennast nendele arusaadavalt väljendada. Enne kui kuhugi lähete tehke netis päring kuhu te lähete, mida see koht endast kujutab. Ise käisin detsembris 2007. Hea mulje jäi. Kõik olid abivalmid, sain tänu keeleoskusele ilusti hakkama. Ja kuigi olin üksi ja käisin ka ühes baaris õlut joomas oli kõik väga meeldiv ja arusaadav,keegi ei tülitanud. Suhtlesin inimestega. KUi oskad itaalia keelt ja suhtled õigete inimestega, siis annab suhtlemine väga hea kogemuse.

Need kes tahavad lihtsalt itaaliat näha, neile soovitaks turismipakette, kus on ette taha kõik ära tehtud,magad hotellis ja päeval siis peesitad rannas või käid linnas, sinu asi on ainult raha välja käia. Üldiselt, kui tahad seigelda või loodust näha siis üldiselt on soovitav natuke kultuuritausta endale selgeks teha, et vältida arusaamatusi ja ebameeldivusi. MInu põhimõte on selline et niisama pole mõtet tundmatusse riiki minna. Kui mind näiteks Itaalias keegi ei ootaks ja ma itaalia kultuurist midagi ei leiaks siis ma sinna ka ei läheks. Maailmas on küll palju ilusaid ja metsiku loodusega kohti, aga paraku kehtivad seal teised seadused.

Point on selles, et loodus võib ka näiteks Brasiilias ilus olla, aga kui sa Brasiilia kultuurist ja kommetest midagi ei tea siis võid kohata halbu üllatusi. KUi lähed siis ikka põhjusega. On vist liigne mainida et alkoholituristina ei ole itaalias midagi teha. Eriti suvel mil seal on väga palav. See ei ole sama mismoodi soomlased siin viinaturistina käivad.

0
0

Väga ebameeldiv on lugeda sellised postitusi, kus loobitakse teiste suunas halvustavaid kommentaare. Usun, et igasugused hoiatused ja negatiivne info on positiivse kõrval väga teretulnud, kuid loeb see, kuidas seda serveeritakse.

Reisi mõte on iga inimese jaoks muidugi erinev - ja igaüks, kes siin postitusi loeb, peaks suutma enda jaoks välja lugeda ja ära tunda, kas see on see, mida ta reisilt otsib või mitte. Igasuguseid Itaalia negatiivseid külgi on siin teistes foorumites ka mainitud.

Mingi aimdus peaks ikka eesootavast reisist enne olema ja eelkõige peaks teadma oma soove ja eesmärke ning vastavalt sellele valima sihtkoha (ja endale meelepärased piirkonnad seal). Arvamusi on erinevaid, aga reisi üks eesmärke võikski tegelikult olla kõige uue avastamine - toit, loodus, inimesed, kultuur ja aja teine tähendus. Igaüks paneb oma eelisjärjekorra ise paika. Tegelikult sõltub ikka palju enda suhtumisest ja käitumisest ka, millise mulje reis lõpuks jätab.

0
0

http://www.eurocamp.co.uk/ Kui oled reganud kasutaja, siis üle nädala tuleb päris kompusid pakkumisi. Autoreisil liiklusõnnetuse risk on jah aga veel suurem on risk sattuda ootamatu autoremondi otsa. Ise tulnud 2004 Bosnia mägedest Sarajevo tagant treileriga peale nokkakolarit(inimesed terved). Mingi 2001 vist Rootsis nukkvõll läinud. Sellise al 5000 km reisi tavaline asi, et "asjad" irduvad, näiteks genekas, sest Eesti esindus ei ole piisavalt polte pingutanud peale rihmavahetust jne. 2008 Poolas Krakowis jooksis roolivõim tühjaks, sest roolilati mingi nippel põrus lahti. Pakuti täismängu vahetust, nii lati kui pumba, kokku 30k. Tegelikult sain ise veale pihta kämpingus haynesi manuali uurides ja samas esinduses 100 kroonise nipli lastud panna. Aga ikka lähen jälle autoga....

0
0

Siin sama. Soovitan enne tõsiselt kaaluda mis autoga ja kas ikka autoga minna. Usakaga vist pole isegi kodulinnast ilma ööbimisvarustuseta mõtet välja sõita ;-) Eelnev reisikogemus muidugi parim abimees igas kohas reisimisel. Autovalikul pikale reisike oleks tark uurida statistilist keskmist vastupidavusele. Üsna uued sitruäänid pugeotid olevat lagunemismaiad ja remont kohapeal tihti ülepeakaela raske ettevõtmine. Ise soetasin spetsiaalselt reisiks Galaxy. Kui on kellelgi midagi millele selle autopuhul enam tähelepanu juhtida, siis andke tulla. Autoreisil see tehniline pool vist üsna oluline ja paljudele võõras.

0
0

Et, päris hea lugu ikka ab79 poolt... Pidin kohe tükk aega lugema, ennem kui aru sain, et tšelovek vsjotaki kulturnõi ja õpetussõnad ka samas vaimus esitatud.

0
1

Itaalia on suur maa /kuigi kitsas/, ning ma tuletaks kõigile meelde, et Torino ja Sorrento on omavahel sama erinevad kui Torino ja Rõuge näiteks. Okei, tegelikult isegi rohkem erinevad kui Torino ja Rõuge, nagu Rooma ja Rõuge. Torino on see koht, mille kohta muide Tuglas pettunult kirjutas, et "see ei olnudki nagu Itaalia, noolsirged teed, puhtad tänavad, vaikselt vestlevad inimesed, ..." - inimene, kes otsib stereotüüpe pahatihti just neid leiab ning liigitab teised asjad "see polegi nagu X" alla.

Seega, soovitan olla ettevaatlik üldistustega "Itaalias on nii", sest seda ühtsust on Itaalias väga vähe (kuigi natukene on ka, aga see ei pruugi vähesel vaatlemisel silma hakata) - nagu ma olen varem ütelnud, "esteetilis-gurmaanlikel alustel" aeg-ajalt ollakse ühtne. Kuid minu Bologna sõbrad on ütelnud, et Napoli, kultuuriliselt on see sama erinev kui suvaline välisriik (keel, muusika, ...)

Eeltööd ongi vaja teha selle arvestusega, et maailm on erinev ja kohe kindlasti ei ole mujal samamoodi kui kodus. Kui enda kohta teada, et niisugune asi on häiriv, siis tulebki uurida, kuidas sihtmaal niisugust ebamugavust võimalikult vähendada. Kui ei viitsi ning aeg on kallis, siis tuleb ebameeldivustega leppida - aga need ei ole mitte sihtmaa probleem, vaid reisija probleem. Sellest ka siinkirjutavate itaallaste kerge pahasekssaamine ning võib-olla ka teiste üllatus. Kui ajapuudus ei luba teiste kombeid austada ja Roomas nagu roomlane käituda, siis ma luban, et kindlasti tekib ebameeldivaid kogemusi.

Mina Itaalias reisin teinekord ka ilma igasuguse eeltööta (rohkem järeltööga, et kui näen huvitavaid asju, siis loen pärast üle, mida ma nägin), võttes lihtsalt auto ja kaardi ning sõites kuhugi suunas. Seni ei ole halbu kogemusi olnud, kui välja arvata see, et kohe esimese korraga ei leia alati seda sihtpunkti parimat toidukohta üles (ja vahepeal satub sootuks viletsasse).

Teisest küljest, ma ka ei ürita telkida suvalisel maalapil, sest see võib olla näiteks kellegi privaatmaa või halvimal juhul näiteks paik, kus heroiinikud käivad kohtumas. Seda enam, et tavaliselt on märgid väljas, kui on telkimisala (suures hulgas rahvusparkides võib telkida, kui ei ole kirjas teisiti). Lõunas telkimisest oli siin juba enne juttu (ja mul on väga kahju ning kurb iga kord, kui ma kuulen jälle uudist, kuidas keegi on Napoli lähedal rannas vaeseomaks pekstud, aga ka see on paratamatult olemas).

Moraal: Itaalias saab väga vabalt reisida meetodil "vaatame, kuhu see tee viib". Kui Itaalia keelt osates on kõik lihtsam (sest itaallased on vaimustatud, kui keegi nende keelt üritabki rääkida), siis ka inglise keelega ning suure hulga žestidega saab asjad aetud, peaasi on üritada suhelda, küll saab kõik probleemid lahendatud.

0
0

Oudekki kommentaarile vastu ei vaidle. Enne kui ise esimest korda itaalias ära ei käinud, polnud ka mina kindel kas ja kuidas ma seal hakkama saan. Teist korda on juba julgem ja nüüd kus võin praktiliselt vabalt ilma subtiitriteta päevauudiseid TG1 pealt vaadata või siis õhtuseid teleshowsid, on tunne veel parem. Praegu just lõpetasin "Festa Italiana" vaatamist. Tundub et hakkan juba aru saama, kes on itaallane. Nende kõnemaneer ja käitumine ning temperament võivad erineda väga sellest kas räägib inimene Napolist või kusagilt Pugliast või Emilia-Romagnast, samas rahvustunnetus on tugev (ühtne, hoolimata sellest mis piirkonnas inimene elab). Kõrge au sees on käsitöö ja vanad traditsioonid, mis on minu meelest üks itaalia suuremaid rikkusi. Itaallastele on rahvuslik patriotism väga südamelähedane ja täna näiteks jõudsin järeldusele et itaallane hindab kõige rohkem inimese isiksust, mitte seda milline ta majanduslik positsioon on (võrreldes eesti Staaride ja VIP-idega kusagil Postimees või elu24 esilehel), inimest tuntakse seal tegude järgi. Kes on ühiskonnale midagi rohkem andnud seda austatakse. Meil EEstis vaadatakse inimest selle järgi kes millises ööklubis käinud on või mõne nn "plaadi" üllitanud.Teine grupp eesti eliiti moodustavad need kes on vähem või rohkem seotud mingi JOKK tehinguga, mida suurem, seda uhkem. Seal selliseid afääre pigem välditakse või üritatakse varjata. EEstis on levinud klats` ja kõmu aga itaalias ikka rohkem inimese sõnad ja teod. Eks ka itaalias on kollane ajakirjandus ja kõik sellega seonduv. Kuid rahvustelekanalid ja päevalehed on seal ikkagi väga soliidsed.

Ma ei taha muidugi öelda et itaalia on reisiparadiis. Eks ka seal ühiskonnas leidub halbu inimesi, kurjategijaid jne, aga mulle meeldib itaalia ühiskonna mentaliteet ja põhiväärtused. Meeldib see, et seal riik toimib jõuliselt, karistades valusalt kui astud seadusest üle ning toetab läbi mitme sotsiaalabiprogrammiga kui sa oled hätta jäänud. Meeldib see et nad hindavad haridust, lapsi, vanureid, kultuuri, mitte ei lase ühiskonnal känguda nagu meil siin.

Illegaalseid immigrante eriti ei sallita, aga igaühele antakse võimalus ühiskonda, integreeruda, kui sa allud kohalikele seadustele ja maksad ausa maksumaksjana makse. Keeleoskuse nõue kehtib ainult kodakondsuse taotlemisel ja tegelikult on see itaalias elada soovija enda huvides. Jah, maksukoormus on seal suur, keskmine itaallane on oma valitsuse peale vaat et tigedam kui meie oma EEsti valitsuse peale, kuid olen 100% kindel et EEstis toimuks samasuguse ulatusega sotsiaalkatastroof nagu Abruzzo maavärin, siis meie riik ei oleks võimeline nii kiiresti reageerima. Mul jäi suu lahti kui nägin et Itaalia päästeteenistusel on oma rasketehnika : Kallurid, ekskavaatorid, kere peale trükitähtedega kirjutatud VIGILI DEL FUOCO. Kõikidele kodu kaotanule organiseeriti (umbes 40 000-50 000) ajutine majutus kas kiiresti asutatud telklinnakutes või lähedalasuvates hotellides ca 48h jooksul. Jälgisin sündmusi telekast ning jõudsin järeldusele et kõrged maksud on õigustatud kui neid investeeritakse õigetesse sektoritesse.

Kas meie valitsus ja poliitikud omavad samasugust vastutust?Kas meie poliitiline eliit on võimeline langetama kiireid otsuseid??? Kui siin tõstekakse maksu siis kaob raha ei tea kuhu...

Vabandan et teemast välja läksin, aga siinkohal tahtsin lihtsalt natuke selgitada, miks mulle meeldib itaalia ja miks ma sinna tagasi minna tahan.

Mis puudutab reisimist üldiselt see on tõesti jah maitse asi, kes, miks ja millal ning kuhu minna soovib. Ei taha maha laita autoreisi,igaüks leiab reisimiseks endale sobiva stiili, aga mina üldiselt ei julgeks autoga nii pikka retke teha. Samahästi võiks minna bussituristina, kuid lennukiga 3h on muidugi parim variant. Looduse poolest on kindlasti maailmas huvitavamaid paiku, sest tegelikult on itaalia väga urbaniseerunud riik, kus on linnad-asulad üksteise otsas, metsikut ja puhast loodust üsna vähe. Aga itaalias tasub kindlasti proovida kohalikku kööki, mitte seda "itaalia" kööki, mida siin serveeritakse, itaalias on palju erinevaid kööke. Samuti itaalia kunst ja hästi säilinud arhitektuur. Ühel päeval loodan kindlast vaadata mõnda tavalist itaalia teatrietendust, siis saab ehk kultuurist parema ülevaate.

Geograafiline asetus.. kaardi pealt tundub et on jah kitsas, aga pindalalt on tegemist ikka üsna suure riigiga, kui uskuda Wikipediat siis on itaalia riigi pindala ca 301 230 ruutkilomeetrit , kus igal ruutkilomeetril elab umbes 198,5 inimest.Rahvaarv 59,8 miljonit, Eesti riigi suuruseid territooriume mahub umbes 6,7.ja rahvaarvu suhe eesti rahvaarvuga võrreldes peaaegu 42:1. Riik on suur ja itaalial on palju loodusrikkusi ja kultuuririikusi mida nad oskavad eksportida. SEe on ka üks põhjustest miks nad oma riiki nii hästi "müüa" oskavad.

Teine riik maailmas kuhu veel tahaks ehk minna oleks Itaalia naaber Hispaania. Lähedased kultuurid ja keel jne. KUi foorumi moderaatorid soovivad siis võite mu postituse kuhugi sobivamasse foorumi jaotusesse/rubriiki ringi tõsta.

Octopussy: tänan, ma püüan seda võtta kui komplimenti :-)

0
0

Ab79 - nii armas :) Muuhulgas, mul oleks sulle üks selle foorumi väline palve, kas sa palun võtaksid ühendust oudekki[at]gmail.com

Ma ei tea, kas Itaaliablogile viitamine on reklaam või mitte, aga mingit kommertshuvi selle taga ei ole, püüame lihtsalt natukene teiste Itaalia eestlastega selle maa telgitaguseid avada, ka sellele mõeldes, et reisijal lihtsam oleks kultuuri tabada: http://itaalia.wordpress.com

0
0

Pole see miskit reklaam Oudekki.

Mul oli ammu hirmus suur huvi just sellel teemal: http://itaalia.wordpress.com/2009/04/07/parast-maavarinat

Suured tänud info eest!

0
0

Huvitav oli lugeda!

Tulevikus ehk isegi kirjeldan oma reisimuljeid. Minu arusaam itaalia kultuurist ei ole kindlasti lõplik tõde, samas olen tänu itaalia keelele teinud suuri korrektiive oma põhimõtetes.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased