Suvel Kiievisse- natuke infot paluks

Tere. Kõik räägivad Krimmist kogu aeg, muu ukraina kohta on infi lahjalt.

On plaanis suvel üks nädalalõpp Kiievis veeta-reedel sinna, esmaspäeval tagasi.

Üks päev on sisustatud(linnast välja), andke nõu, mida ülejäänud ajaga teha-mida Kiievis tasuks külastada, kus käia( v linna lähedal, kuhu saaks rongiga, 100-150km max).

Korralikku ning soodsat ööbimiskohta võiks ka soovitada.

Tänud

Andres

Ise elan hetkel Kiievis. Soovitus - hotellidest hoia eemale, normaalse raha eest ei leia midagi mõistlikku ja Hyattis 500 baksa eest ka justkui pole mõtet. Klõbista Googlesse Kiev apartments ja tuleb pakkumisi robinal. Hetkel hinnatase kõvasti langenud ning korraliku täisvarustuses 1 toalise korteri saab ööpäevaks kesklinnas ca 40-60 usd eest. Suuremad korterid siis proportsionaalselt kallimad, noh 3 toaline (Lux) näiteks 100ga jne. Igal ühel on ju omad huvid, seetõttu on keeruline soovitada, aga näiteks terveks päevaks selline tripp - ca 2 tunnine laevamatk Dnepril (väljumine jõesadamast, metroo Potstova ploshad), edasi Petsherskaja Lavra (klooster, munkade uuristatud maaalused käigud jne, metroo Arsenalnaja) ja ülejäänud päev/pärastlõuna Lavrast ca poole km kaugusel olev Suure Isamaasõja muuseum (asub Dnepri kaldal kõrguva monumendi Rodina Mat all), lisaks veel Afganistani sõja paviljon ja muu sõjatehnika. Aga õhtuti võib kolada Kreshatikul, istuda välikohviktes, vaadata kohalike guljaniet ..ja siis edasi vastavalt igaühe erisoovidele ja rikutuse tasemele.

Soovitan samuti käia Araabia turul, hinnad küll röögatud, aga lihtsalt ilu pärastki vaadata. Samuti Kiievi õigeusukirikud. Samal tänavalt alla, kus Eesti saatkond-mäest alla (kas kolmandal või neljandal ristmikul) asub hotell "Kooperator" (aadress: Saksaganskoga 53/80), hinnad a´ 300-350 eek. öö. Pole suurem asi, aga samas kõik vajalik olemas, ka kaabel- tv. Aga mis põhiline -hommikusöök on hinna sees ja söökide valik ning maitse võrratu. Üks -kaks kohta peaksid saama igal ajal, ka ilma broneerimata. Soovitus-Osta kohale jõudes kohe Kiievi plaan-kaart(kõik turistile vajalik sees), samuti marsade numeratsioon ja liikumisskeem(kust kuhu liigub), üldiselt kogu transport. Hind 40-50 eek. Õhtul saad uurida ja plaane teha. Kiieviga on nii, et kui linnast mõningast visuaalset ettekujutust ei ole, siis väga raske orienteeruda. Samuti vahemaa turismimagnetite vahel suur. Suvine õhtu Kreshatnikul, muidugi lahe-kohalik õlu hea ja odav.

Üheks Ukraina reisi sihtkohaks on samamoodi Kiev. Väga huvi teada tänast reaalseisu Ukrainast. Kuidas on mõjunud üldine majandusmuutus, kuidas inimeste meelsus jne? Olen kuulnud, et Kievis leiab öömaja ja 18 taala tuba, aga vat ei tea kus sellist otsida. Vaatamisväärsused muidugi sihtkohad kõigepealt.

Täna lugesin uudist, et Ukraina kavatseb lõpetada viisavabaduse Euroopa Liidu maadega. Väidetavalt siis selleks, et enamus pidid olema perverdid ja maniakid kes üle piiri tahavad saada ilma viisata!

18 dollariga tuba Kiievis ??? Võib olla tõesti kusagil äärelinna ühikas aga kohe kindlasti mitte kesklinnas ja selle läheduses ja normaaalsete tingimustega. Aga noh, po nemetskii - Jedem das seine ! Inimeste meelsuse ja üldise olukorra osas kirjedusi kribada läheb siin vist sutsu pikaks ja keeruliseks, see selline rohkem üldfilosoofiline teema. Arvestama peaks asjaoluga, et Kiiev ja kogu Ukraina on kaks väga erinevat asja, samuti nagu Kiievi kesklinna ja äärelinna võrdlus. Aga eks ka see on igalpool sarnane nähtus, Tallinna Viru tänava muljeid, tingimusi ja hindu ei saa võrrelda näiteks Antsla omadega jne. Üldiselt on Kiiev TURISTILE väga sõbralik ja sümpaatne koht. Ilus linn, hea kliima, supermaitsvad toidud, mõistlikud hinnad, kiire ja sõbralik teenindus, väga ilusad naised jne. TURISTID !!! nautige seda, sest see kõik kaunikene kestab täpselt niikaua kuni tuleb hullumeelne idee hakata Ukrainas äri ajama.

Kui viisavaba liikumine Ukrainasse lõpeb, siis on veidi ikka jama küll. Teisalt, eks Ukraina on juba üle nelja aasta oodanud EL maadelt viisarežiimisoodustusi, avades eelnevalt omad piirid. Aga mida pole,seda pole. Eks põhiline probleem-Ukr.välisesinduste alarahastamine. See maniakijama on lihtsalt suitsuks. Ei taha kohe mõeldagi, et jälle tuleb viisajärjekorras seista.

Tundsin samuti huvi Ukrajina viisa vastu. Arvasin, et meile ongi vaja, see vist oli nn hallivatimeestele - 550kr (+kindlustus). Kui nüüd ähvardavad, siis kindlasti suveks ka teevad, nii et mõttes mahakantud 600-700kr tulebki välja käia. Ise mõtlen sõita bussiga Rīga-Lviv (594kr), seal päevakese kolada ja veeta nädalakese Truskavecis. Hinnad odavad, saab päevaajal osaleda väljasõitudes Karpaatidesse ja mujale. Tagasi mõtlen tulla ringiga Odessa-Krimm-Moskva kaudu. Nii et ka Vene viisa tuleb enne valmis teha.

Mis reisikindlustus kannataks teha Ukraina reisimiseka ja kas üldse on selle mõtet? Hotell. Kuna raha on jube kalliks muutunud, siis pole eriti oluline on see öömaja linna äärealal või keskel. Ikka määrab hind valiku. Mingi nn kasinad olud nüüd ei hirmuta kohe kuidagi. Ei tahaks uskuda, et hotellituba nüüd suisa õudusunenägu on. Viisa. Vat see viisa jutt on küll kuidagi arusaamatu, kui turist riiki raha viib.

Slaavi verega inimesed on pahatihti käitunud instinktide ja manustatud puskari mõjul väga imelikult. Kahjuks on seda käitumist kohe kindlasti tunda siis ka piiril. Mölisema kipuvad niigi-siis oled sa peale fashisti veel maniak ja bider ka veel. Muide viimati ööbisin Lvivis keskplatsil miskis hotellis, kus oli ka korralikke tubasid, aga mul hakkas rahast kahju ja siis valikuks jäi 100 usd öö ja peldik koridori lõpus nn. auk maa sees. Ei telekat, ei vaadet, ei pesemisvõimalust. Ja terve hotelli peal ei mingit kildu paberit kah! Samas Mukatsevos ööbisin 100 eeku öö, vist oli 9 korrus endises Inturistis. Plastkaknad -rõdu-supervaade-telekas-dush-peldik korralik ja super hommikusöök. Selle viisauudise linki ei hakka vist enam panema. Igas uudisteportaalis juba olnud!

Ma arvan, et ei maksa paanitseda. See on selline hoholli värk, tuleb mingi jabur mõte pähe ja see sülitatakse kohe välja. Siis veel press võimendab kah cipa ja ongi paanikahood. Paar nädalat tagasi tulid hullule Kiievi linnapeale ka omapärased mõtted pähe, mis kohe meediasse pasundati. Teemaks oli "korruptsiooni vastu võitlemine" ehk siis makske parem linnaametniku jutule pääsemise eest obrokit ametlikult, mitte ümbrikuga lauasahtlisse. Noh ja siis natukese aja pärast viidi vennike vägisi Paldiski maanteele kontrolli. Siuksed ongi hohollide maa lood, seal sees elades harjud juba ära, ei pane änamb õieti tähelegi seda kõike lollust.

Kui sulle sobib, siis maili kustutatud. Olin Kiievis sõjaväes ja oli pisike plaan kunagi Kiievis üks tuur teha.