Tai eelarve

Tere!

Kas Tais tuleb kaks nädalat toime 1500.- euroga (kahepeale) kui soov on Bangkokist nt Koh Toa saarele sõita (ja tagasitulles paar päeva Bangkokis veeta)? Lennupiletid on olemas. Turistidele mõeldud ekskursioone ei taha, tore oleks lihtsalt olla ja nautida.

Kui tõesti ainult sööte ja joote ja hotell,siis tulete...

Oleneb hotellist :) Kui laristaajad ei ole, siis kuskil 40 euri päevas kahepeale on täitsa korralik olemine+hotell

20 EUR näkku päevas kulub kiiresti ära,kui ikka 2 x päevas süüa ja juua tahad....

Laristaja ei ole. Soov on minna öörongiga Bangkokist Koh Taole, sealt Koh Phanganile ja siis tagasi Bangkokki ja koju. Sukelduja ei ole ja massaaži ei taha. Lihtsalt päikest ja natuke süüa ja juua. Olen elanud 2 kuud Yap'i saarel ning sõitnud 2 nädalat mööda Mikroneesia väikesaari cargolaevaga, kus oli nii surnukehi, loomi, linde kui ka poolpaljaid kohalikke, kes magavad sust 1cm kaugusel - 50kesi ühel kõval põrandal. Seega jah, 5-tärni hotelle ei otsi. Muidugi oleks tore kui saartel roller oleks. Huvitav palju rent maksta võiks?

Eelmisel aastal saime rolleri 200Bahti eest ööpäev, aga ega rolleriga seal palju kuhugi sõita ei ole, sest osad teed on väga suurte tõusudega ja mitte kõige siledamad nii et kahte inimest tavaline roller üles ei vea. Et igale poole saada on seal kasutuses ATV moodi väiksemad neljarattalised või rohkem krossimootorrataste moodi sõidukid. Nende rent on kallim, aga ise huvi ei tundnud kui palju. Olime sadama lähedal bungalos ja sõitsime põhiliselt Shark Bayle, kuhu läheb normaalne tee, mõni ots sai ka jalgsi käidud ja roller maha jäetud.

Kord söömist ilma õlleta umbes 1 kuni kaks euri, õllega mingi 4 kuni viis nägu

naksitrall, 1 eur on ca 37 batti, mida sa selle 37 bati eest saad? Pole mõtet mingeid illusioone ka maalida. Vähegi söögikoha moodi asi ja hinnad algavad sul 70-80 batti söök, ühest söögist söönuks ei saa, kui just paastuja ei ole, nii et tagasihoidlikum mudel oleks ca 150 batti aga ma ei tahaks uskuda, et inimesed oma puhkuse ajal viitsivad igasugu nurgataguseid kohti otsida, et süüa saada ehk siis odavamates kohtades söömine ca 200+jook, natukene huvitavamaid asju ka vahelduseks ja on sul hind juba 300. Suht odavas kohas näiteks selline komplekt. Springroll Küslaga teod Tom Kha kanaga Tom Kha merenadidega Nuudlid mereandidega Õlu suur Singha Värske mango smuuti Kokku 630 batti ehk ca 17 euri

Ma ka miskipärast ei usu, et Koh Taol saab normaalselt 1-2 euriga söönuks, teemaalgataja eelarve on suht reaalne. Praeguse kehva euro kursiga suht normaalne elamine, olemine ja söök kahele vaevalt alla 60.- EUR-i päevas ühelgi saarel kokku tuleb.

Mina näiteks phad khap kao ja tom kha kai, ning küllaltki suure riisi 60 bahtiga, ning toidu valik on päris suur, need olid lihtsalt näiteks, kui kala juurde võtta, siis jah mingi 60 rohkem ja suur leo 70 bahti. Saartel tõesti vähe kallim. Muidugi oleme käinud perega restoranides ja siis on arve olnud viie kuue inimese peale 1500 kuni 2000. Räägin lihtsalt mis hinnaga võimalik köht korralikult täis saada. Muidugi see eeldab et pole mingeid eelarvamusi toidu välimuse suhtes, suudad süüa teravat toitu, ning ei vali mingit peent ja kallist söögi kohta.

Olgem ausad selle palavusega seal üle ühe roa korraga küll sisse ei aja. Olen üsna suur 100 kilone mees, portsust nuudlisuppist, nuudliroast sai alati küllalt. Iseasi on muidugi õhtuti kui palavus alla läheb siis peaks laud väärikalt kaetud saama:)

Lisaks veel, et just täna avasime restorani, toiude hinnad algavad 30 bahti, kõige kallim asi on grill kala 150 bahti, ning see ei ole kole nurgatagune koht.

nojah....ao nangis,koh lantal,phi phil ja phuketil ei saa selliste hindadega söönuks.Õlu poes juba 1,5eur ehk 68 kohalikku raha.Kõige odavamad riisiroad ca 90-120 ehk.Tänaval nende kärudest ostes on mingi väike varras ca 1,5 eurJah,topsi nuudleid saab tõesti poest alla euro ja ja keev vesi kah seal kohe olemas ehk saab ka niimoodi....ma ütleks,et Tais on 2 odavat asja (või siis mis hinnad pole tõusnud märgatavalt) : massaaz ja rollerirent

naksitrall,kus sa selle restorani avasid selliste hindadega?

Meil oligi kohapeal 2 nädalat umbes selline eelarve, võib-olla isegi suts väiksem. Saime hotellid (üle 800B per öö ei maksnud 2-kohalise toa eest, odavamad kohad on ka viisakad), söögid (vahel tänaval, vahel mõnes söögikohas), kõik laeva ja bussipiletid (liikusime mitmes kohas, teil peaks see summa väiksem tulema) ja palju ekskursioone ning ka Discover Scuba sukeldumise selle raha eest. Tõsi, alkoholi peale mõne üksiku õlu me ei tarbinud, pole eriti joogiinimesed lihtsalt. :) Ei ütleks, et millestki ilma oleks jäänud, eelarve oli piisav. Vaata pilte ja juttu (inglise keeles, 6 postitust, sh Koh Tao): http://www.healthymargit.com/category/travelling/tai-2014

Just proovisime oma kokkade oskused järgi, pere ja mõnede sõpradega, arve tuli 7 täiskasvanu ja kolme lapse peale 600 bahti, ilma õlleta, aga söök tõesti maitsev.

Naksitrall! Ei noh kui Sa ise peremees oled siis muidugi annavad kokad oma parima, aga võiksid teha väikselt reklaami ka. Anna endistele kaasmaalastele teada asukohast, kus selle raha eest hästi söödud saab? Vast admin ei loe seda päris keelatud reklaamiks.

jah,ootaks huviga....600bahti ja 7+3 inimest...pole paha:)

Päris valmis vast nädala pärast, mul sõber siin, kes jagab arvutit rohkem, siis teeme reklaami googlesse ja Facebooki, eks siis jagan siin ka.

Tänan südamest info eest! Ja tõesti, kus see Naksitralli restoran on ikkagi? :