Tai ja rahavahetus ehk oskab keegi nõu anda

Tere, Taisse minek peatselt käes ja siit ka küsimus. Kas raha peaks juba siin Eestis ära vahetama? Kas peaks kaasas olema ka eurosid ja dollareid ?

Mitte mingil juhul ei tasu Eestis raha ära vahetada. Kohapeal on nii palju parem kurss! Kuurortides on valuutavahetuspunkte iga nurga peal. Enne suurema summa vahetamist tasub mitmes erinevas kurssi vaadata - kursid on erinevad ja mida kaugemal peatänavalt, seda parem kurss. Kusjuures paari nädala jooksul jõuab kurss kohapeal ka tublisti muutuda, nt meie reisi lõpus oli vahetuskurss oluliselt soodsam kui alguses. Vahetasimegi eurosid bahtideks kohapeal 200-400 saja euro kaupa, vastavalt vajadusele.

Seega - võtke oma reisiraha kaasa eurodes ja kohapeal vahetate. Oma südamerahuks võid kaasa võtta vaid väikse koguse bahte (me võtsime u 50 euro eest), siis saad esimesed ostud/teenused (nt takso) kindlasti tasutud kuniks juba vahetuspunkti satud.

kas sularahaautomaat on tais väga loll mõte?

Tegelikult ei ole ju see raha välja võtmine atm- ist nii kulukas miskit. Uuri oma kodu-pangast. Kui ma õigesti mäletan tahab taimaal atm teenustasu 150 thb. See kas lennujaamas on atm või raha vahetus enne tolli või viisa tegemist ei oska öelda. Kogu aeg läheb meelest ära mul. Vaheta igaksjuhuks endale 1000 bahti kaasa ja ülejäänud raha võta atma-ist. See siis minu soovitus puusalt pannes.

Tai ATM-id võtavad erinevalt seda teenustasu. Ei ole muidugi absoluutselt kõiki torkinud aga minuarust ainult Bangkok Bank võtab 150 bahti. Kõik teised 180 bahti, mis muidugi ei ole suur vahe aga ikkagi. Ma siin kunagi arvutasin, et krediitkaardiga väljavõttes 600 euri eest tuleb teenustasud ja muud maksud väga umbes 20 euri jagu. ATM aga annab selle kindlustuse, et ei jookse suure raharulliga koguaeg ringi.

ATM-id on lennujaamas ikka juba peale passi kontrolli.

Kallid reisisellid Taimaa ATM ei võta teilt mingit vahendustasu pigem ikka teie kaardihaldaja. Teie kodupanga hinnakirjad on tavaliselt panga kodulehel üleval. Näiteks, https://www.swedbank.ee/private/home/more/pricesrates?language=EST Ise eelistan sularaha, krediitkaart on kaasas pigem reservina samuti hotellide bronnimiseks.

Aa,mis see 150 bahti siis atm display peal on ja,kes seda küsib??? Minu kodu pank küsib igakord sõltumatta kursist ühte sama summat?

Kallis sebin, siin sa eksid, see 150 ja 180 bahti on just kohaliku teenuspakkuja panga ATMi teenustasu mida võetakse nii õelda väliskaardi kasutamise eest.

http://www.thaivisa.com/forum/topic/642139-atm-charge-increased/

Mnjah, lingil antud foorumist koorub välja, et see pidavat viimase aja trend olema. Mis tähendab siis 180 bathi + 1,92eur + 2,5% summast, otsa veel vahetuskurss. Tundub, et toidate pankureid peost või kuidas?

Aga mis on alternatiivid, et vähem raha väljavõtmise eest maksta? Suure koguse sularaha kaasas kandmine ei ole ka väga mõistlik mõte.

Mäletamist mööda ei võta HSBC seda summat vahelt..vähemalt reklaamivad end nii. Ise täpselt ei mäleta,kas oli mingi tasu või mitte, kuid tasub uutel külastajatel proovida.

Tripadvisoris kirjutas, et veebruarist 2014 küsivad kõik pangad seda 150 (180) baht summat. Seega on mõistlik ilmselt korraga välja võtta maksimaalne lubatud summa (20 pangatähte = 20000 bahti), siis on teenustasud kõige optimaalsemad. Saab näiteks sõbraga jagada, üks kord võtab üks, teine kord teine jne.

Tripadvisori link: http://www.tripadvisor.com.au/Travel-g293915-s601/Thailand:Banks.And.Money.html

Vist oli krunsgri pank kust saab välja võtta korraga 30000. Täpselt ei mäleta aga kollane ATM. Ning Mais olid teenustasud veel 150 bahti, aga Septembris tundusid igal pool juba 180.