Tai-Kambodža - Veeb-Märts 2015

Hei kõik reisihuvilised. Palun soovitage ja andke vihjeid Tai-Kambodža-Tai reisimise kohta. Selle aasta jaanuaris käisime kahekesi Vietnamis nn. seljakotireisil ja saime pisiku kätte. Uut reisi planeerime sama. Kõik head vihjed ja soovitused võtame lahkelt vastu :)

  • lendude soodukad. lennu sihtkohad
  • transport Tais - Kambodžas (takso, buss, rong, lennuk, mopeed)
  • majutus
  • viisa
  • vaatamisväärsused, huvitavad kohad
  • hinnad, söök-jook

Vietnami reisiblogi leiab siit: http://andruspilt-vietnam.blogspot.com

Andrus ja Heiti andrus@sportlove.ee

Kui randa, siis võiks vältida Sihanoukvillei. Või siis minna sealt edasi mõnele saarele. Ise käisin Koh Rong Samloemil, mis oli väga mõnus. Kahjuks Kampoti ega Kepi ei jõudnud, ent kogetu põhjal oleks eelistanud neid Sihanoukvilleile. Juhul kui sisserännanud võõrliikide loomaaias, kus juhtumisi ka eestlastele spetsiaalselt üles seatud puur, milles isendid odavast õlust end lõviks kaanind, peaks olema südamelähedane, siis kindlasti on Sihanoukville koht, kus veeta vähemalt nädal.

Phnom Penh on väga mõnus linn, kus võib vabalt vähemalt kaks päeva veeta. Siem Reap meenutab mingis võtmes HoiAni Vietnamis. Ilmselt tänu turistide rohkusele. Liikusin väikse bussiga Phnom Penh-Sihanoukville-Siem Reap. Meenutades oli bussisõit täitsa ok, parem kui Vietnamis.

Mis plaan Tais on? Isiklikult kaaluksin Tai asemel Laost, sest need tuhanded naeratused, mis sloganiga lubatud, on sealt juba kolinud Myanmari, Laosesse ja Kambodžasse.

Soodsaimad lennud leiab üldjuhul Bangkoki. Tasub oodata vast sügis ära, mil Norwegian oma talvelendude hindu veidi allapoole korrigeerib. Tais olen kasutanud nii minivan'e , ronge kui busse. Mugavaim on olnud öörong(säästab ka ühe öö ööbimise raha). Kiireim on lennuk ning vahel võib leida ka lennupileteid Bangkokist Chiang Maisse 20€ eest. Kohapeal olles on mu lemmik transpordivahend olnud roller, aga väiksemates linnades on ka jalgratas väga hea vahend ringi uudistamiseks. Majutus dormides on nii Tais kui Kambodžas olnud 4–6usd vahel. Privaatne tuba guesthousides 10usd. Tai on nüüd lõpuks eestlastele viisavaba, Kambodža viisa on 20usd ning saab ka piiril maksta. Kambodza ja Laose piiridel tahavad nad miskit pisiket piskut ka enda tasku aga natuke jaurates pääseb selle maksmisest. Laose viisa oli natuke kallim kui Kambodža viisa ning saab samuti piirilt. Tai kohta on olemas mitmeid teemasi, aga mulle endale meeldib just põhja-tai mis on natukene vähem turistikas. Kambodžas jätaksin ka Sihanoukville peale pigem paar päeva ning liiguksin sealsetele lähedalasuvatele saartele. Hinnad on kõrghooajal minnes veits kallimad kui muidu aga Põhja-Tai on üldiselt sama odav või kui siis natukene kallim kui Laos ning Kambodža. Toidust ja joogist niipalju, et tänavatoit on Tais super ning odav. Kambodžas ning Laoses leiab ka odavaid kohti kus saab korraliku eine 2–3€ eest kätte. Kohalik kange alkohol maksab Kambodžas(kutsutakse catpiss'iks) 2€ 0.5l, Laoses on hinnad sarnased. Tais on veits kallim.

Aitäh kommentaaride ja soovituste eest roop ja andresk :)

Mina soovitaksin ka Laost. Lennata võiks Chiang Maisse. Natuke Põhja Tais ringi vaadata, siis Golden Triangle ja sealt edasi paadiga Huai Xay piiripunktist Laosesse. Laose viisa saab piirilt ja eelmisel aastal maksis see 30 USD. Meie läksime edasi pika paadiga mööda Mekongi alla Luang Prabangi. See sõit võttis kaks päeva ja vahepeal oli ööbimine Pakbengis. Mõlemal päeval tehti ka jõeäärsetes külades peatusi. Kuna meid oli 10, siis otsustasime kasutada "private" paati ja olime selle valikuga väga rahul. See oli mugav ja hinnas oli ka lõunasöök sees.Kohapeal on mitmeid transpordivõimalusi. Põhiliselt buss, aga on ka väikebussid ja "VIP" bussid, mis on mugavamad ja 1,5 korda kallimad kui tavabussid. Nii Vientianest kui ka Paksest saab lennukiga Sean Reapi. www.laoairlines.com. Sean Reapist saab tuk-tukiga minna vaatama Ankori templeid.

Käisime samuti sellel aastal esimest korda "seljakotiga" Kambodžas ja plaan minna tagasi 2015 veebruar (03,02-01,03) . Hetkel on piletid Helsinki-BKK-Helsinki ostetud ja ülejäänut alles tudeerime ja kaalume. Igatahes tahame olla ca nädala Phuketis/saartel ja siis sealt otse Seam riepi, kus tahame omal käel käia Angkoris. Sealt laevaga mööda jõge Phnom Penhi, sealt taksoga Sihanoukville (olime seal ka seekord ja jäime väga rahule). Sihan. oma rand on tõesti ülerahvastatud ja tüütu, kuid me liikusime rolludega (6usd päev) ja käisime Otres II rannas. Super. Rolludega oli tõesti hea liikuda ja kohaliku kaardi abil sai päris suured tiirud tehtud. Headeks soovitajateks olid kohalikud eestlased. Samas on Sih. ööelu vaatamist väärt ja linn ise väga kompaktne. Kuna olime kahekesi, siis Koh Rongil tegime ainult väikese tripi, kuid seekord tahaks ikka ööseks bungalosse sättida:D Söögid on MEGAodavad ja kui soovid elamusi, siis otsi üles Gabbage Garden n.n. getos. Suured kultuurihuvilised me ei ole ja seepärast väga üle ei pinguta. Eesmärk on ikkagi rand ja max üks "atraktsioon" päevas. Kui oskad soovitada, mida Phuketis vaadata/teha, siis oleks armas. H&B

heip, meie samuti sellel aastal uuesti talveks trippima. siit natuke lugemist eelmise talve reisist... http://aasia2014.blogspot.com/

Plaanis ka sama asi 2016 jaanuaris. Muidu peatume Phuketis, aga paariks päevaks võiks ju kambodžasse ka minna niiöelda seljakotiga. Kas keegi oskab anda linki sealsete lendude otsimiseks?

Sama siin 08.01.16 - 24.01.16 Phuketis, kuigi vahepeal käin ära 5 päeva Kambodžas:) AirAsia-ga Phuket-Bangkok- Siem Reap ja tagasi sama rada. Ümberistumised väga valutult, lennujaamas ümberistumiseks ainult mingi 1,5 t.

jansaxx mis hinnaga said nimetatud lennupiletid? Kas on soovitusi Kambodžas ööbimiskohtade osas. Tundub, et sul see eeltöö tehtud, siis oleks hea kui viitsid seda infot jagada. Suured tänud. Ise peatume Phuketis 14.01.16 - 01.02.16... hotelliks võibolla Chanalai Flora Resort (vähemalt osa meie seltskonnast juba bookis selle ära).

Lennukipiletid olid vist mingi 80.- suund, 320 € kokku kahele siis. Siem Reapis on meil hotell Chateau d'Angkor La Residence, see oli ka päris hea hinnaga, minu arust. Kui õigesti mäletan siis vist mingi 45.- öö kahele. Eeltööd teen alles:) Lihtsalt kõik piletid ja ööbimised on ostetud. Phuket on meil läbi matkatud, kuid Kambodžasse lähen isegi esimest korda. Eks seal tuleb tüüpiline teekond ette võtta, Angkor Wat, ujuvkülad jne:)

To Roop, Ei ole keegi seadnud Sivilles eestlaste jaoks puuri üles, kui ei meeldi, ega ei pea meie baarist läbi astuma, odavast õllest saad end mujal ka ju täis imeda. Ja ei pea tulema meilt infi küsima ka, otsi ise asjad ja kohad üles, kes sind keelab. Pärast ainult ära vingu, et polnudki midagi teha, ega näha.Paraku on paljudega nii juhtunud, et meile, kes me kohapeal elame tõmmatakse kohe vesi peale, umbes, et ise teame ja oskame, te nagunii ainult rikastute siin vaeste kaasmaallaste arvelt ning hiljem tullakse ikkagi meilt abi paluma, kui ollakse jamadesse sattunud! To Piltand ja teised tulijad: Oleme Cambodiast päris palju tripi postitanud, kuidas tulla, mida vaadata ning millega liigelda, millest hoiduda ja millega peab arvestama. Kui viitsid siis varu natuke aega ja saad kõik vastused. Lisaküsimustele vastame ka Jimiga, kes elab Seamis, meeleldi. Inimesed on erinevad, seepärast ka erinevad arvamused Sihanoukville kohta. Meie, kes me koha peal elame, näiteks väldime nii Koh Rongi saare Monkey beachi, kui Koh Rong Samloemi Saracen beachi :)