Tai: Krabi saared

Tere, Plaanis minna veebruar 2014 Taisse. Hetkel plaan Krabi saartele minna. Reis on lastega plaanis ja seega kas keegi oskaks soovitada hotelli või ka villat, kus peatuda.

Ette tänades!

Ehk täpsustad, mis Krabi saari silma peetakse? Pakuks et igasugu pisikeste siiludega kokku on seal pea 100 saart :P

Krabi lähematel saartel hotelle ja villasid pole vist ka mujal kui Phi Phil ja Ko Lantal. Kaugel lõuna pool muidugi Ko Lipel ka.

Nii täpselt ei oskagi öelda, Bangkokist plaanis sõita lennukiga sinna ja olla kuskil hotellis, villas, bungalos, võiks olla suurem kompleks, et suurematel lastel midagi teha oleks ja saaks ka 9kuusega aega veeta. Näiteks Aonang Beachil. Kui keegi seal olnud mõnes hotellis ja julgeb soovitada.

9 kuusega Taisse?! No kui just pead minema sülelapsega, siis lenda Kanaaridele, aga mitte Aasiasse.

Ao Nangis endas on rand tegelikult üsna jama,aga sealt käivad pikasabalised paadid nagu taksod ümberkaudsetesse väga kenadesse randadesse. Iseasi ,kuidas see 9-kuusega tehtav on. Minu arust oli väga hea hotell Ao Nangis Pakasai Resort-sellised vinged bungalod mäe küljel keset troopilist aeda.

9 kuusega ei saa lennukisse, ma arvan, et isegi ühe pakendatud kuusega ei lasta aga sinna pikasaba paadi peale peaks 9 kuuske ära mahtuma küll, ainult kus neid seal võtta :)

Kas on keegi üldse käinud Krabi linnas, Ao nang beachil? Kumba oleks mõtekam minna? Mõtlen mõtekuse all seda, et kui võtan 10 ööd linnas ja sõidan randa igapäev või teine variant võtan Ao nang beachile hotelli ja sõidan kas igapäev või üle päeva linna. Sest tahaks ju kuskil käija ja näha ka. Ärge muretse 9 kuuse lapsest, meil vanemad ka kaasas, nii mehe vanemad kui ka minu vanemad.

Krabi linnas üle 2-3 päeva midagi teha pole, võib käia paadiga sõitmas, turul ja ekskursioonidel. Rollerirendi kohti on ka umbes 7 tükki ainult. Pisike rannake on ka seal . Krabi linnast Ao Nangi on oma pool tundi sõitu. Samas hotellid on Krabi linnas kõvasti odavamad kui Ao Nangis. Põhiline ranna ja muu turistitegevus toimub ikka Ao Nangis.

Tänud vastuse eest. Kohe pilt selge, seega Krabi linna me ei trügi. Siit ka järgmine küsimus, kas Ao nang beachil igavaks ei lähe kui seal 11 ööd olla? Või pigem tasuks päeva või kaks phi phil olla?

Ao Nangis läheb kohe kindlasti igavaks 11 ööd, kuid oleneb inimestest mida te seal teete? Vanemad inimesed võivad käia rannas ja massaažis, nooremad võivad käia mopeediga ühele ja teisele poole, samuti saare tuuril ja snorkeldamas. Phi tuuri võite ju ka teha. Mingil päeval võite kalale ka minna. Kui midagi teha pole, minge Krabi turule(ma loodan et seal ikka veel alles on). Üldiselt ei saa ma päris hästi aru inimestest, kes lähevad puhkama ja siis terve puhkuse ainult ringi ratsutavad.

Kuidas on hetkel seal kohaliku rahaga, kas tuleks kõik Eestis ära vahetada bahtideks või teha osa vahetust Eestis ja eurod kaasa võtta ja seal vahetada. Mõte tekkis, et olla Ao Nang beachil 7 või 8 ööd ja siis edasi phi phi ja phuket ja sealt otse siis bangkok ja koju. Ao Nang beachil tundub, et hotellidel hakkab kohti väheks jääma, seega peab plaani ruttu paika saama ja kohad ära broneerima.

Ao Nangis tasub vaadata kuu seisu, mul ei ole täpselt meeles, kumba pidi see mõõna teema seal käis? Kas enne täiskuud oli madalseis või oli see vastupidi. Raha ei ole mina viimasel ajal üldse vahetanud, võtan kohapeal automaadist välja. Siiani ei ole ükski automaat kaarti ära söönud aga õnneks on meil naisega kokku kuus kaarti, mõni ikka alles jääb. Hotelle on Ao Nangis piisavalt ja otsa nad ei saa, lihtsalt paremad krabatakse eest ära. Kui raha on piisavalt, siis tasuks nn tsentrumisse vaadata (näitseks see hotell on siis nn tsentrum http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g1507054-d305824-Reviews-Phra_Nang_Inn-Ao_Nang_Krabi_Town_Krabi_Province.html ), kui pappi on kasinalt siis kaugematesse otstesse saab paarkümmend eurot tuba.

Minu suur unistus oli kunagi Krabi piirkonna paradiisirannad, ilmselt meedias avaldatud piltide põhjal. Ei tea kui suurt eeltööd oled teinud, aga igaks juhuks hoiatan, et kui enamus reisi piirdub Ao Nang beachiga, siis võib pettumus olla ikka väga suur. Ao Nang beachil ei ole mingit eresinist vett ega valget liivaranda. Aga sealt rannalt korraldatakse erineva pikkusega paadiretki lähedalasuvatele saartele ja siis saab oma paradiisitunde kätte küll. Aga enamasti viivad saartele need pikasaba paadid ja vot seda ma küll ette ei kujuta, kuidas pisikese titega see lühike paadimatk üle elada. Arvestama pead, et saate ülepeakaela täiesti läbimärjaks ja kuigi väljas on vähemalt 30 kraadi sooja, siis merel ikka tavaliselt korralik tuul ja külmetusoht üsna suur, nii jabur kui see ei tundu. Igatahes soovitan veekindlas kotis vähemalt titale mingid kuivad vahetusriided kaasa tassida. Ja kui Phi Phile peaksite minema, siis ärge majutuge sellisesse rannahütti, kust igasugu sitikad-satikad ja maod mahuksid läbi seinapragude tuppa roomama. Meie bangalo oli vaiade peal ja nägin ise päise päeva ajal kuidas bangalo all madu ringi roomas.

me ööbisime Ao Nangis, siin: http://www.greenviewaonang.com/ päris ok koht oli siin Tai video ka ;) :

minutil 2.21 Ao Nang ja sealne rand

Kas on keegi üldse käinud Krabi linnas, Ao nang beachil? Kumba oleks mõtekam minna? Mõtlen mõtekuse all seda, et kui võtan 10 ööd linnas ja sõidan randa igapäev või teine variant võtan Ao nang beachile hotelli ja sõidan kas igapäev või üle päeva linna. Sest tahaks ju kuskil käija ja näha ka. Ärge muretse 9 kuuse lapsest, meil vanemad ka kaasas, nii mehe vanemad kui ka minu vanemad.

me ööbisime seal ja võtsime a la trippe saartele. Krabile iga päev sõita? Miks? see pisike linn, a la Elva, seal üle ühe päeva pole midagi teha... me käisime seal rolleriga, mida saab odavalt laenutada.

Koh Samui ehk oleks saar, kus on kaija vaadata ja pole igav 11 ood paeva olla.;)

Millised võimalused on Phuketi lennujaamast saada Aonangi? Kas läheb minigi bussiliin? Kas reaalne oleks minna taksoga ( 4 inimest) ja mis võiks olla reaalne hind sel juhul?

Takso ongi kõige reaalsem. Hinnad on lennujaamas fixitud - seda hinda ma ei vaadanud. Järsku keegi värskematest minejatest kirjutab ka hinna. Googeldades leidsin hinnaklassiks umbes 2400 ja nats üles bahti.

Loll küssa, aga miks peaks üldse Phuketilt AoNangi sõitma :P

Lendan nov. lõpus Bangokki. Saabun 30.nov ja ära lendan 15.dets. Sain aru, et see perioood mahub 15 päeva sisse ja viisa saan piirilt teha? Peres kaks 5 aastast poissi. Kuhu soovitate minna? Kas lennata edasi Krabile? Või Puhket? Kuna Hesingist saabub lennuk SUVARNABHUMI, ja Airasia lendab Krabile Bangkok – Don Mueang (DMK). Kas taksoga ühest lennujaamast teise on pikk ja keeruline tripp? Kas hotellid peaks bookima või võtta kohapealt?