Tai oktoobri lõpp, novembri algus

Minek okt lõpus krabi ja phuketi kanti. Oskab keegi öelda kuidas ilmad sellel perioodil ning kas ööbimist on vabalt saada või peaks enne ära broneerima?

Ilma-ajalugu: http://www.wunderground.com/history/airport/VTSP/2007/10/1/WeeklyHistory.html

Tai ilma üle ei peaks üldse muret tundma ja vihma on seal pigem positiivne (värskendav).

Ehk nendest linkidest ka abi: http://www.trip.ee/node/42759 http://www.trip.ee/node/38401 Aga vihmaga on jah nii, et seal ei saja nii nagu Eetsis nädal aega järjest. Kui meie veebrauris Tais käisime, sisi vihma sadas 2x ja vihma pikkus on pool tundi. Ehk siis sõitsime rolleriga, ühel hetkel KÕMAKI hakkas vihma sadama, pooel tunni pärast oli aga jälle päiek väljas ja riided kuivasid rolleri seljas ka kohe ära. Majutuse koha pealt, bronni paar ööd, ülejäänud ööbimised võta juba nii, et käid rolleriga ja otsid just sinna kuhu tahad!

Ühinen Naabrimehega ja tahaks ka rõhutada juba mitmesajandat korda - Tais pole vaja üldsegi ja kunagi millegi pärast muret tunda. Täida 3 põhireeglit:

  • ole normaalne inimene kõikide teiste suhtes
  • oma piisavalt raha oma vajaduste teenindamiseks/rahuldamiseks
  • ära ole valel ajal vales kohas ja vales seltskonnas ...... ja sa oledki paradiisis. Ise olin eelmisel aastal algul turismihooajal jaanuaris, siis padukuumal hooajal aprillis ja lõpuks oktoobri lõpus. Viimane hooaeg on Tais matkamiseks parim, pole kõrvetavat päikest, pole hullunud valgete turistide horde, hinnad on head, on soe ja vahel võibolla sajab kah, aganoh missest, onju ! Midagi ma enam ette ei bronni peale lennupiletite, kuna tean juba täpselt kuhu mina, isegi tagasi siselendu ei bronni, seal hakkab kõik toimuma iseenesest. Aga kui esimest korda minna, siis vast soovitaks esimese öö kusagil kiinni panna, siis hiljem on piisavalt aega ise ringi vaadata ja endale sobiv elamine otsida. Endal hetkel ostetud samuti piletid okt lõpuks, nov alguseks juba maikuust. Niiet, demblini on jäänud veel .....vaid loetud päevad. Heissaa !!

Soovitan ka rohkem low seasoni ajal Taisse minna. Olin seal dets-jaanuar, aprillis ja nüüd juuli löpp augusti algus. Ilmade poolest minu meelest parim nüüd kuigi palav aga päike ei pöleta, vihma sadas vast kolm neli korda a pool tundi järjest. Hinnad odavad ja turiste vähe . . . Trip.ee lisas suured algustähed!

Olen üksjagu reisinud, aga kõik on tööreisid olnud. Tahaksime minna nüüd omal käel Taisse, aga kardame ka:)) Andke nõu!!! Kui tihti on soodsaid lennupakkumisi ja mis firmadest uurida? Mis hinnaklassis on soodne pilet? Kas on mõtet lennata Bangoki ja sealt näiteks siselennuga edasi Patayasse või Phuketi või kuhu soovitaksite? Kas näiteks 10 tonna nägu kohapeal on piisav? Kas nädal seal on piisav? Mul on niii palju küsimusi:((

Soodne pilet eelmise aasta sügisel soodusmüügipäevadel(L, P) oli Finnairiga edasi-tagasi TLN-BKK-TLN 7000 kr. Nüüd vast nii odavalt ei saa.

Oleneb, kunas minna tahate: soodsaid piletid sellel aastal vist alla 10 000 EEK isegi low seasonil raske leida. Septembri alguseks pakub Thai Airways alguspunktiga Arlanda reise 6000 SEK kanti praegu. Eelmise aasta sügisel jäi silma Stockholmis(suvalise reisibüroo aknal) oktoobrisse pakumine Bangkok 3999 SEK. Sooduspakkumisi olen ise just soome-rootsi lehtedelt otsinud(need kohad ju kõige lähemal), kust startida. -Kas on mõtet lennata Bangoki ja sealt näiteks siselennuga edasi Patayasse või Phuketi või kuhu soovitaksite? Oleneb mida Taist otsima lähed...aga minu arvates on palju ilusamaid ja põnevamaid kohti Taimaal, kui Pattaya ja Phuket.(loe siinseid tripi postitusi erinevatest kohtadest) Minu soovitus oleks olenevalt reisi kestusest peatuda mõne päeva Bangkokis(Khao Sanil ööbides ja külastades erinevaid shopingukeskusi näha kohalikku elu), edasi siis kas lennata või rongiga-bussiga sõita kuhu iganes. -Kas näiteks 10 tonna nägu kohapeal on piisav? Raha kulub kohapeal vastavalt harjumustele,tahtmistele jne. 10 tonniga saab mõni kuu aega elatud, mõnel kulus see raha 2 päevaga. -Kas nädal seal on piisav? Ei, ei ole piisav, mida kauem on võimalik olla seda parem (aega kauem erinevates kohtades käia-seal on mida näha - nautida). Märgatava osa reisi kogueelarvest moodustavad siiski lennupiletid, kohapealne elu ei ole eriti kallis, seega niikaua olla, kui vähegi võimalik. Edu :)

Häid odavaid pakkumisi saad siit

http://www.lastminute.ee/reisid/sort=h&q=Tai

Laevaga Helsingisse või Stokki ja sealt charteri peale. Öömaja võtad ise Muidu on hinnad hinnaklassis 12 000 kr täitsa normaljokk. Alla selle saab siis, kui passid soodukaid. Soodsam kui lastminute hetkel pakub, niikuinii ei saa.

Aitähh! Kas peaks kindlasti esimese öö broneerima hotelli? Kas viisat on vaja, kust seda saab? Loen kindlasti seda saiti siin ja uurin teiste kogemusi, lihtsalt momendil olen läinud kergemat vastupanu teed:)) Kuidas seal detsembris, jaanuaris ilmad on? Kuna elan Tartus, siis kas kellelgi on ka kogemust Riiast lendu alustada? Tegelikult ise arvasin ka, et algus Soomest või Rootsist. Kas mingeid vaktsiine on vaja?

  • Hotelli ei pea ette broneerima. Võid võtta hotelli ka lennujaamas olevatest turismi-broneerimislettidest kataloogi alusel vastavalt soovitud hinnaklassile ja piirkonnale.
  • Viisat on vaja. Viisat saab kuni 15 päevkas ka piiril taotleda, kuid see võib aega võtta sõltuvalt taotlevate inimeste hulgast tol hetkel või siis saatkonnast. Sellest on siin palju kirjutatud.
  • Vaktsiine on nii palju vaja, kui palju sa julged ise riskida. Parem karta kui kahetseda.

Mis puudutab ilma, siis sajab ka Tais järjest ja päevast-päeva, näit.september võib ebameeldivalt üllatada. Juhul kui ikka 3-4 päeva järjest kallab, hakkab tüütuks minema, eriti kui viibid ranna piirkonnas. Samas okt/nov on vihma poolest juba muretum.

Bookinghouse pakub dets algus kuni dets lõpp (vaatasin neid kuupeävi sellepärast kuna tahan ise sel ajal minna) 12 770.00 EEK ehk siis päris mõistlik hind kõrghooaja kohta. Dets-jaan peaks olema kõige ideaalsemad ilmad-ehk siis suht vihma vabad. Mina soovitaksin esimese öö/ööd ikkagi ära bronnida, sest suurte kottidega ja pikk lend seljataga on suht väsitav veel ööbimist otsima hakata. EHk siis magad end kuskil hotellis või majakeses välja ja järgmine päev lähed otsid just sellise ööbimise nagu soovid! Mina ka esimene kord pabistasin vaksiinide pärast, aga nuh sõbranna, kes seal käinud 7 korda, pole kunagi mingeid vaksiine teinud ja pole midagi juhtunud kah. Samas kui pabistad, tee süstid! EDU

Plaan oleks juunis taisse minna kuuks ajaks aga ei tea kas tasub.Kui kellegil on kogemusi võiks neid jagada! Terv.Kõigile

Värskeks infoks, jöudsin täna Bangkokki. 35 kraadi sooja, vihma ei saja, ega pole ka ette näha. Homme hommikul edasi Ubonisse.

Sönusin vist ära, just löppes 10 minutine vihmahoog.

Ilusat puhkust kõigile kes Tais on.

Varske info Phuketist. Eile poolpilves, temp 30 ja pisut lisa, oosel kallas nagu ambrist, praegu tibab kergelt. Rahvast on vahe, osad restod ja poed on yldse kinni, aga muidu nagu ikka alati Tais, lahe ja Samsong smeckt endiselt sehr gut.

Nii soe :) Tahan ka juba Taisse - 3 nädalat veel pean ootama :) Päikest kõigile Taisse ja siia Põhjamaale ka :)

Kas 15.oktoobril Taisse juba kannatab sõita või on tegu veel vihmaperioodiga? Thanks!