Tai Phuket Kamala beach

Kuidas see koht on kas ok

Mulle väga meeldis. Rahulik ehk siis perekas.

Kamala Beach on jah mõnus, rahulik ja puhas rand. Igati soovitan

Kamala on üks suur küla, mida läbib lai, mitmerealine maantee. Rand on ilus,
puhas, laine rahulik.
Kamalas on ka Phuket FantaSea (elevantide shou)
Ise elan alati Patongis, aga sõidan rolluga Bang Thao Beach`i, mis on Kamala
beachist veel lennujaama poole. Sõidu peale kulub 30.min. Nii, et Patong
pole kaugel.

Ok aga lennujaamast mis summaga tuleks takso sõidul arvestada sinna st. Kamala Beachi

Lennujaama letis taksot bronnides on kõigile sama fix-hind (igasse sihtpunkti erinev), kaubelda ei saa. Kaubelda saad ametlikke lette vältides ja juhiga otse asju ajades. Algul kuuled ilmselt letihinnast kõrgemat hinda, maksimaalselt saad 100-200 bahti alla.

Arvesta max. 1000 bahti. - see oli eelnevalt tellitud takso majutaja poolt. Koha peal ning Grabi kaudu saad ilmselt soodsamalt.

MiniVaniga oli vist mingi 180...200 bahti , viiakse hotelli ette!

force.
See sinu pakutud MiniVani hind on midagi ulmevallast. Takso kolmele kauplemisega on u. 700 bahti. Lennujaam - Kamala beach. Kolm inimest.
Lennujaam-Patong maksin 1000. bahti. Mul on küll 2016.a veebruari hinnad. Äkki on midagi muutunud !

Pigem oli su takso hind, meeleheitel koduperenaise hind :) kahju et siia ei saa pilti riputada minivani desk'ist .

Ilmselt räägib "päike 12" terve takso hinnast, aga "force" yhest kohast väikebussis.

Merle.
Nii tõenäoliselt ongi. "forse" sõitis ka Siem Reapis hotellist, lennujaama rollu tagaistmel, kahe dollariga (tema enda kirjutatud). Mina räägin jah, koos pagasiga, kolme inimese hinnast, taksoga sõites. MiniVani-ga transfeeri puhul pean mina ikka silmas seda, kui see Van on võetud oma seltskonnale. Kui 20 in. ühte Van-i mahutatakse ja iga posti juures peatab, siis seda hinda ma ei tea, sest pole kunagi kasutanud.

MiniVani läheb kogu pagas/kohvrid ka peale, btw. sellega saab hotellist lennujaama ka tagasi, see teenus maksis küll mõnikümmend bahti rogkem!

Nn shared minivan on täiesti tavaline sõiduvahend lennujaamadest ja lennujaamadesse. Ei pea võtma oluliselt kallimat taksot, kui võib võtta koha minivanis. Need on kaks ise asja ja hakata force'i sõnadele ulmevaldkonda omistama on pisut... liiast. Võimalik, et te ei tea takso ja minivani erinevust, kuid seetõttu ei maksaks teiste vastuste üle ironiseerida :)
Lennujaamas sees on nn taksoletid, kust saab valida kas koha minivanis või takso. Hind on fikseeritud. Näiteks Phuketi lennujaamast Patongi oli (vist) 180 bahti üks koht minivanis. Katale oli paarkümmend bahti kallim, ehk siis 200 bahti koht. 4-5 inimese seltskonnale tasub muidugi takso võtta. Takso hind, kui taksomeeter käib, on tavaliselt 600-800 vahel Patongi, kuid rahvarohkemal ajal võidakse küsida ka kuni 1000, sest nad eeldavad, et kliente leiab ikka, kui on palju rahvast ja minivani järjekorrad väga pikad.
Kõik bussisolijad (kuni ~10 in) viiakse oma hotellidesse, mistõttu võib kohalejõudmisaeg olla taksosõidust mõnevõrra pikem, kuid sõidumugavus on ju sisuliselt sama, nii et ei näe põhjust takso eest oluliselt rohkem maksta.
Samamoodi saad lennujaama tagasisõiduks broneerida koha minivanis, seda suvalisest tänava reisibüroost. Tagasisõit oli 200 bahti / inimene; ilmselt reisibüroo komisjonitasu võrra kallim.
Phuket Towni läheb ka lennujaamabuss, mille hind on 52 bahti. See küll Patongi sisse ei põika, aga on võimalik maha minna Festival Centeris (Big C), seal läbi hoone jalutada ja teiselt poolt Patongi bussile minna, mis maksab ca 20 bahti.

Mia pakutud hinnad enam-vähem nii ongi. Soovitan siiski peale lendu võtta takso - ikkagi puhkama ju :)
Väga meeldiv tähelepanek, et üle Tai hakkavad tekkima fix hinnaga taksod kuhuiganes linnas ilma et peaks kauplema. Arvake nüüd ära millises turismimagnetis see kõige kallim on

Mia pakutud hinnad enam-vähem nii ongi. Soovitan siiski peale lendu võtta takso - ikkagi puhkama ju :)
Väga meeldiv tähelepanek, et üle Tai hakkavad tekkima fix hinnaga taksod lennujaamast kuhuiganes linnas ilma et peaks kauplema. Arvake nüüd ära millises turismimagnetis see kõige kallim on

Ma ei tea, ma olen viimased 5 aastat fikshinnaga taksosid näinud Phuketi lennujaamas. Patong on 800 bahti olnud paar aastat, aga see on tavatakso, kuhu kolm suurt kohvrit ja kolm inimest kindlasti ei mahu, sest kogu pagasiruum on neil seda gaasipaaki täis ja hea, kui sinna ühe kohvri annab litsuda.
1000 bahti on suurem ja eksklusiivsem auto või tavaline 800-ne takso hotelli kaudu tellides. Taksomeetriga ma ei soovita sõita, ühe korra tegin seda ja tuli üle 800. Juhil on siis huvi ummikus tiksuda, mitte valida seda natuke käänulist, ent ummikuvaba kitsast otseteed Patongi.
Minivani ma vihkan. Kõigepealt aetakse kogu bussitäis rahvast hotellide registreerimise putkasse, kus mul halvimal juhul on olnud 30-45 minutit seismist (aga on saanud ka veerand tunniga) ja kui juhtumisi sinu hotell on viimane, kuhu minnakse, siis julgelt sõidad tund aega Patongis ringi. Igatahes kui mul viimati läks 2,5 tundi minivaniga hotelli saamine, siis loobusin lõplikult ja olen edaspidi sõitnud ainult taksoga, et tunniga kohale saada. Sõbral läks viimati kuu aja eest samuti 2 tundi minivaniga.

Ma räägin kogu aeg sõidust ja hindadest kui on KOLM sõitjat. Kui inimene reisib üksi ja ainult seljakotiga, on ka hinnad teised.
" Mia" arvamus, et sõidumugavus on sisuliselt sama, on jama. Mina küll ei lähe Vani peale mis sõidab n. Patongi 2-2,5 h. Kindlasti ei mahu sinna ka 10 inimese pagas.
"force" Kui 1000. bahti sinuarust lennujaamast, Patongi KOLMELE, on meeleheitel perenaise hind, las ta siis olla.
Mina hindan sõidumugavust ja seda, et saaks peale lendu hotelli, dušši alla ja Singha pihku. maksan selle eest vabalt 10 -15 eur. rohkem.

Vastupidi 700 bahti oli väga hea takso hind, ma pidasin silmas, et meeleheitel oli ilmselt taksojuht. Nii, kujuta ette, et kõik need kümme inimest sõidavad kohvritega puhkama, ja mahuvad kenasti vani peale, vast jääb ruumi ülegi. Ja esimesed jõuavad hotelli, ehk tunni pooleteisega, viimased võibolla tõesti 2,5 hiljem, seda ei tea. Maksad rohkem, sõidad taksoga, saad rutem. Kuidas need sajad tuhanded turistid muidu kuurortitesse saavad, kõik taksodega või.

Kümme kohvrit ja käsipagas ei mahu koos kümne inimesega MiniVani peale.

Päike12, mahub, mahub 10 inimest. 2 istub juhi kõrvale, 8 või 9 salongi ja tagumine rida klapitakse kokku ja tehakse pagasialaks. Milleks võtta sõna asjades, mida pole ise kogenud? Neil on kas 12 või 15 kohalised vanid, millest tavaliselt siis viimane rida pagasi mahutamiseks eest ära klapitakse.
Ma pole Tai püsireisija, Patongis olen käinud mõned korrad ja minivaniga hotelli jõudmise puhul on asi 2 tunnist kaugel olnud. Milleks liialdada? Muidugi on 2,5 tundi kellelgi kusagil ette tulnud, aga see pole reegel. Saab ka 1,5 tunniga kohale.
Jah, see koht, kus aadresse küsitakse, võtab aega ära, aga kuhu sul puhkusel reaalselt nii kiire on? Alati saad seal aadressiagentuuris ju lihtsalt juttu puhuda, need inimesed seal on väga lahked. Võta lonks juua, siruta keha, tunne ennast vabalt. Hotell ei jookse eest ära.
Olen sõitnud ka taksoga seda otsa. Lennujaama tagasisuunal, kui olime seal esmakordselt ja lasime end hirmutada juttudest, kuidas minivaniga õigeaegselt lennujaama ei jõua. Seekord (november 2016) läksime lennujaama tagasi juba minivaniga. Ei jäänud lennukist maha. Ei kõhkle minivani kellelegi soovitamast.
Olen ka teiste turistidega lobisenud, kes on oma takso- või minivanimuljeid vahetanud. Kes on sõitnud ainult taksoga, kiidab muidugi taksot. Kes on sõitnud mõlemaga, sellel ükskõik, kuid (olenevalt olukorrast - mitu inimest, kui kiire jne) enamasti valitakse soodsam variant.
Ja mitte keegi ei keela kellegi taksot võtta. Taksohinnad on siin postitustes ilusti ära toodud. Asi, millest ma aru ei saa, on see, milleks teha maha ja puhuda proportsioonidest välja midagi, mida ise kogenud ei ole? Sest nagu ma aru saan, siis lugesite minivanidest siit teemast üldse esmakordselt, aga juba on arvamus paigas, a la kui palju mahub, kaua sõidab ja et üleüldse on kuidagi alavääristavam kui takso? :)
Vabandust teemast kõrvale kaldumise pärast.

Lisamärkusena niipalju, et pagasi minivani mahutamine pole nõrganärvilistele soovitatav. See on eranditult üks suur prõmmimine, litsumine ja viiekordne ümberpaigutamine. Enne sõidu algust läheb julgelt 15-30 minutit reisijate kogumise ja kohvrite sissesurumise peale.
Seda ka iga hotellipeatuse järel, sest mõistagi jäävad esimesena mahatõstetavad kohvrid kõige alla.
Umbes sama nagu kolme kohvri mahutamine suvalisse Tai taksosse (800-bahtine tavatakso, mitte 1000-bahtine premium auto). Samasugune litsumine ja luugi prõmmimine, et kas läheb juba kinni.
Igatahes kolmesel seltskonnal on mõttekam sõita taksoga (ca 5 eurot kallim kui minivan kolmele), kahene seltskond mõtleb, kas tund aega elust on väärt 10 eurot (takso ja minivani hinnavahe) ja üksinda sõites on juba suurem mõttekoht - kas kulutada 15 eurot rohkem takso peale või mitte.

Natuke arusaamatuks jääb see, et kui suudate soetada kallid lennupiletid, majutuse, raisata erinevatele ekskursioonidele, on nüüd kahju mõnest eurost loobuda mugavaa transpordi nimel,

Tripikad räägivad
Eesti suurim reisifoorum. Küsi siin oma küsimus või jaga häid soovitusi