Tai saared: Ko Ngai, Ko Muk, Ko Kradan, Ko Lipe

Tere!


Olen esimest korda Taisse minemas ning soovin külastada ilusaid kohti, randu ning saari. 
Reisi alustan Krabil, sealt liigun edasi Ko Tao ning Ko Pha-ngan saartele ning reisi lõpus tahaks veel vähemalt ühel saarel ära käia. Valikusse on jäänud Ko Ngai, Ko Muk, Ko Kradan ning Ko Lipe.

Palun jagage kogemusi, millistel saartel on ilusad rannad ning millisele saarele võiks minna. Võib soovitada ka muid Krabi läheduses olevaid saari.

Majutuse hinnad on neil kõigil saartel pigem kõrged, hetkel tundub Ko Lipel kõige suurem valik ja enim asustatud, samas asustatus pole sihtkoha kriteerium :) saarel võiks olla ilusa vaatega rand.

Ehk leidub keegi kes on neil saartel käinud ning oskab infot jagada või siis midagi uut soovitada :) 

Aitäh!

Käinud kõigil neil saartel.


Ei oska küll reisi pikkust arvestada aga Lipe Andamanis võib pärast Tai lahe saari Phangani ja Taod jääda suts kaugeks.

Tõsi ta on , et Lipel on kõige rohkem elu peal ja rannad on ka seal väga ilusad.

Ngail ja eriti veel Kradanil on ka väga ilusad üksikud rannad, kuhu tulevad korra ainult päevaturistid. Mõlemal head snorgeldamise võimalused. Ainuke negatiivne asi on see, et seal hotellid päris krõbeda hinnaga, sest neid seal lihtsalt vähe. Boonuseks jällegi see, et pole metsikuid masse ja õhtul jälle mõnus rannas jalutada.

Mookil on rohkem elu peal aga võrreldes eelmise kolmega ei ole seal rannad sellised postkaardikad, kuid siiski suhteliselt mõnusad.

Kokkuvõttes igatahes saarte valik hea ja soovitaks neid igale ühele vabalt  külastada.

Olime Lipel ja meeldis ülimalt. Öömaja imelises vaikses rannas, kus peale meie polnudki eriti kedagi. Samas söögikoht polnud kaugel ja kui soovi, siis olemas ka väike nn poodide-pubide tänav, olemas ka väike turg. 

Mina isiklikult ei üritaks kogu Taid korraga läbi käia. Lihtsalt iga kolimine võtab reisist päeva ära. Oleneb muidugi kui pikaks ajaks te lähete. Meie Käisime Lantal ja siis külastasime lähedalasuvaid saari. Ko Kradan oli nendest kindlasti kõige ilusama rannaga. Lanta ise oli olemiseks piisavalt suur ja ilus. See aasta mõtlesime teha pisut teisiti ja lendame Bangkoki ning sealt lähme bussi ja praamiga Ko Chang saarele. Järgmine valik oleks ilmselt teha Samui ja Phangan, aga see Changi variant tundub meile lastega kõige lihtsam, vähem lende, vähem muret.

Mulle ka tundub , et enamus ajast saab kuskil loksuda, bussis, laevas jne...

Samuilt Lantale kulus ainuüksi 9 h kui õigesti mäletan. No ja Lipe ka veel sinna otsa...
Ma teeks esialgu sellise ringi, kuhu jäävad Samui, Tao  ja Phangan, Krabi ja Lanta, olenevalt muidugi tripi pikkusest.
Samui mulle ei meeldinud, Tao on ilus, aga suht väike ja  jube järsud teed osaliselt, mõnda randa ei julgenudki rolluga sõita. Phangan oli suht mõnus ja ka hotelli saab norm hinnaga. Pisikesed külakesed ja nende juurde kuuluv. Lanta, -täna veel minu lemmik. Äkki Chang muudab midagi, kui ei, olen Lantal tagasi järgmisel korral
  Kui tahad  Lipet väisata, siis mina soovitaksin seda koos Tarutaoga ja Langkawiga.  Ma ei  liidaks neid ühte suurde potti. Kui aga mitu kuud plaanis , siis miks mitte!

 Euroopas autoga tuuritajad kippuvad ka alustades liiga palju kilomeetreid korraga ette võtma. Ikka nii, et pikad päevad roolis. Korra võib ju selle ära proovida. Siis saad teada, mis tunne see on.


 Pigem peaks ikka kohal olemist nautima ja ilusaid kohti külastama. See saarte vahel tripitamine kippub ka sinna valdkonda, et tahaks kogu Tai korraga ära näha. Minu arust pole mõtet. Liikuda võib, kui pole rannas lebotaja. Aga vahemaad võiks mõistlikud olla.

Me käisime dets 2017 Koh Ngail, eelnevalt olin valinud samade sihtkohtade vahel. Kuigi kokkuvõttes oli ikka soe ja tore (Ngail olime u 5-6pv), siis pean ütlema, et mu ootused olid kõrgemad - suurimad agad olid: 1. seal puudub püsielanikkond, kõik nö kohalikud tulevad sinna tööle ja seda tunnetab veidi suhtumises. Lisaks kõik söök-jook tuuakse paatidega maa pealt, mis tähendab, et see on üsna üheülbaline ja pigem kallis. 2. Prügi. Proovisin Tais leida pigem vähem käidud kohti (Ngailt edasi Nakhom Si Thammarat ja Khanom), kuid see tähendas ka puuduvat prügikäitlust ja olen mõelnud, et kokkuvõttes oleks parem mulje jäänud mõnes päris "turistilõksus". Nii et mina kahjuks Tai-vaimustusega ühineda ei oska.

Eelmine kommentaar tuli topelt millegipärast..

Täitsa huvitav, et mis teema seal prügiga siis oli. Ei täheldanud seal küll mingit prügi probleemi. Võimalik, et Detsmber veel nii värske hooaja algus, et pole väga sellega toimetatud või toovad siis mingid tuuled prügi kohale. Lisaks ei soovitaks tõesti 5-6 päevaks minna ühelegi sellisele väiksemale saarele...peale 3-4 päeva tuleb mul tavaliselt juba tsivilisatsiooni vajadus peale või siis tahaks lihtsalt juba keskkonda vahetada.

Hotelli ja toidu hinnad ongi sellistes kohtades ikkagi täiesti teised, samas postkaardi vaated on seda väärt.

Olime väikeste lastega ja sellepärast võtsime rahulikult. Toit moodustab minu jaoks suure osa reisielamusest, aga seal seda elamust ei saanud, igav ja üheülbaline nagu mainitud ja saare väiksuse tõttu alternatiive vähe. Kallidus loogiline transpordivajadusest tingituna, see polnud mu põhipoint. Prügi käis terve Tai reisi kohta, Khanomis oli tõesti  veel rohkem kui Ngail ja see absoluutselt tuultest tingitud, kuid kurb oli ikka. Aga nagu alustasin, oli reis ikka mõnus, tõin lihtsalt välja 2 veidi negatiivsemat aspekti, mida oleks ehk ise tahtnud enne teada, kuigi reisi poleks ise ära jätnud ega soovita seda ka kellegi teisel teha :)

2017 võis olla ka see aasta, kus Taimaal tekkis probleem randade koristamise tasudes. 

Tere reisisõbrad! Olen oma valiku teinud ning reisiplaani paika pannud :) Otsustasin ikkagi Koh Lipele minna, sest minu silmis on see ikkagi paradiisisaar ning endalegi üllatuseks ei kaota ma sinna reisides mitte ühtegi päeva!  Reisiplaan näeb välja selline: Lahkun Koh Phanganilt õhtuse praamiga Surat Thanile (sõidu aeg 1,5h, hind u 15€), sealt võtan öörongi Hat Yaile (1 klassi pilet 29€, sõidu aeg 5,25h), Hat Yaile jõudes tuleb võtta buss Pak Bara sadamasse (sõidu aeg u 2h, hind u 5€) ning sinna jõudes saan esimese paadiga Koh Lipele sõita :) (sõidu aeg 1,5h, hind 15-20€).

Kas Lipel käidud? Kuidas oli?